Krystyna Pawłowicz – zastępcza matka Andrzeja Dudy

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda ma poważne braki w kindersztubie. Tak przynajmniej twierdzi Krystyna posłanka Pawłowicz (PiS) w wywiadzie udzielonym „Super Expressowi”.

Choć początek rozmowy opublikowanej 20.10.2017 r. (> link) dotyczy konsultacji do ustawy reformującej polskie sądownictwo, jakie w pałacu przy Krakowskim Przedmieściu prowadzą prezydent Duda i prezes Prawa i Sprawiedliwości, dalsza jej część, to już cenne nauki, jakie płyną z ust prof. Pawłowicz.

„Oprócz treści tych rozmów ważna okazuje się też ich forma. Rzecznik Mazurek uważa, że prezydent powinien z szacunku dla prezesa przywitać go w drzwiach” – pyta prowokująco autor wywiadu Tomasz Walczak. Pawłowicz odpowiada: „Do grzeczności nie da się nikogo namówić. Jeśli pan prezydent nie widzi takiej potrzeby, to co zrobić? Chociaż widać, że przychodzi starsza już osoba, która mogłaby być jego ojcem, i to do tego osoba, która wypromowała go jako polityka. Nie są to wizyty podlegające jakiemuś ścisłemu protokołowi i nic by się nie stało, gdyby prezydent przyłożył do Jarosława Kaczyńskiego taką miarę jak do swoich rodziców. Na pewno do nich wychodzi osobiście i nie wysyła umyślnych”.

„To pani zdaniem niegrzeczne, iż pan prezydent wysyła po Jarosława Kaczyńskiego ministra Szczerskiego?” – drąży dalej Walczak. „To pan chce postawić kropkę nad i, a ja czujnie jak bolszewik tej kropki nie postawię. Byłoby po prostu miło, gdyby tak jak wita inne starsze osoby odwiedzające go, okazał wobec prezesa Kaczyńskiego kindersztubę” – ucina posłanka.

I co się wkrótce okazuje? Po zakończeniu kolejnej wizyty prezydent grzecznie stoi w drzwiach i czeka dopóki prezes nie wsiądzie do auta podstawionego pod drzwi pałacu.

To kolejny wychowawczy sukces Krystyny Pawłowicz, która zasady savoir-vivre ma opanowane do perfekcji. Chętnie się nimi dzieli nie tylko z prezydentem Dudą, ale także z politykami krajowymi i zagranicznymi, a także z ludźmi kultury i sztuki.

Bo profesor Pawłowicz, jest jak matka, która z miłością i oddaniem troszczy się o swoje polityczne stadko i dzieci sąsiadów, a fakt, że potrafi być czasami szorstka, dodatkowo wzmacnia jej autorytet pedagogiczny.

Aż dziw, że umiejętności posłanki nie zostały dotąd wykorzystane w którejś ze stacji telewizyjnych np. w TV Trwam, gdzie mogłaby prowadzić program „Polityczna superniania”.

→ (kk) / (mb)

23.10.2017

• foto: facebook.com

• czytaj także: „Krystyna Pawłowicz – diament w popiele polityki”

 

 

1
3

2 myśli na temat “Krystyna Pawłowicz – zastępcza matka Andrzeja Dudy

 • 03/11/2017 o 10:40
  Permalink

  Niżej niż prof. Pawłowicz upaść nie można, swoim brakiem kultury sięgnęła dna. Dodatkowo kłamała w swojej sprawie przeciwko Monice Olejnik dot. obraźliwych wypowiedzi w sejmie w 2014r. Uczelnia powinna ją pozbawić tytułu naukowego.

  1

  0
  Odpowiedz
 • 24/10/2017 o 06:28
  Permalink

  Przecież Pani profesor K. Pawłowicz ma rację.

  1

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.