Jest odpowiedź na interpelację posła Wojciechowskiego

28.08.2017 r., poseł Prawa i Sprawiedliwości Grzegorz Wojciechowski skierował do Marszałka Sejmu interpelację dotyczącą szkód spowodowanych podczas zgromadzeń przed budynkami polskich sądów, których organizatorami byli parlamentarzyści, działacze i sympatycy PO, Nowoczesnej, KOD, „Obywateli RP” i in.

„Gazeta Trybunalska” pisała o tym w artykule „Interpelacja posła Wojciechowskiego”. Kilka dni temu z Ministerstwa Sprawiedliwości nadeszła odpowiedź. Szkody wyrządzone przez „obrońców demokracji” wyliczono na ponad 52 tys. złotych.

Jak wyjaśnił przedstawiciel ministerstwa: W przypadkach umyślnego niszczenia mienia jednostek sądownictwa uprawnione organy sądu złożyły stosowne zawiadomienia do organów ścigania.

Zestawienie kosztów związanych z naprawą budynków i otoczenia sądów wymienione są w załączonym dokumencie.

Należy podkreślić, że w większości przypadków szkody i zanieczyszczenia powstałe podczas wieców nie zostały zgłoszone do resortu sprawiedliwości i usunięte na koszt jednostek. Tak było choćby w Piotrkowie Trybunalskim.

→ (mb)

3.10.2017

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska.pl

• czytaj także: „Piotrków Trybunalski: „bojownicy o wolność i demokrację” na nielegalnych zgromadzeniach?”

Wszelkie materiały dostępne na stronach „Gazety Trybunalskiej” są chronione prawem autorskim; kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości bez zezwolenia zabronione.

Kliknij, aby powiększyć.
Kliknij, aby powiększyć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7
3

3 myśli na temat “Jest odpowiedź na interpelację posła Wojciechowskiego

 • 11/10/2017 o 11:26
  Permalink

  Czy w najbliższą niedzielę „szKODniki” pozostawią po sobie porządek? Zobaczymy, zbierają się o 19:00 pod sądem.

  1

  0
  Odpowiedz
 • 03/10/2017 o 21:35
  Permalink

  Przecież to było do przewidzenia! Jakieś tam zniszczenia były i związane z tym koszta również. Nie to, żebym popierał tych popaprańców z KOD’u i „OBYWATELI RP. Ale zwyczajnie, takie rzeczy mają miejsce w funkcjonowaniu państwa i „szkoda prądu” na tracenie czasu i energii na takie bzdety. Jak widać osoby odpowiedzialne w sądach poczyniły co trzeba w związku z zaistniałymi zniszczeniami. Takie interpelacje to jest TOTALNA STRATA CZASU!!! To jest tak jakby POSEŁ interpelował w sprawie, ile kasy „idzie w kibel” w związku ze zniszczeniami spowodowanymi imprezami masowymi na terenie całej Polski nie wyłączając z tego „zadymiarzy stadionowych”/wandali, którzy niejednokrotnie sieją spustoszenie w mieniu na terenie miast i miasteczek tego kraju nad Wisłą. Przykład Posła Wojciechowskiego dowodzi niezbicie, że gdyby taki Gość zajmował się przede wszystkim MĄDRYMI POMYSŁAMI, to może funkcjonowanie w systemie PRAWA w naszym kraju byłoby mniej absurdalne niż jest aktualnie. Pozdrawiam LUDZI MYŚLĄCYCH I TWÓRCZYCH W DZIAŁANIU…

  9

  4
  Odpowiedz
 • 03/10/2017 o 21:17
  Permalink

  52 tyś to pikuś przy szkodach spowodowanych przez pis.

  4

  15
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.