Formacja Chatelet. Dla pieniędzy można zrobić wszystko?

W ogólnopolskich mediach trwa kampania reklamowa serwisu pożyczkowego „wonga.com”. Jej twarzami są członkowie grupy kabaretowej Formacja Chatelet.

Współpraca trwa już dwa lata i jest z pewnością bardzo korzystna dla zespołu. Adam Małczyk, Michał Pałubski i Barbara Tomkowiak zachęcają do korzystania z usług firmy, która oferuje krótkoterminowe pożyczki i kredyty.

Gdy spojrzy się na terminarz występów Formacji zamieszczony na stronie internetowej (> link) widać, że kabareciarze nie mogą narzekać na brak zainteresowania ze strony publiczności, a mimo to, sprzedają swój wizerunek spółce wyceniającej produkty finansowe na szokująco wysokim poziomie.

Pierwszym kabaretem, który pojawił się w reklamach towarów komercyjnych był katowicki Mumio. Spoty promujące usługi telekomunikacyjne z udziałem Jadwigi i Dariusza Banasińskich oraz Jacka Borusińskiego okazały się prawdziwymi perełkami, do dziś wywołują uśmiech na twarzach (> link).

W przypadku „wonga.com” mamy do czynienia z nieskomplikowaną treścią, którą próbują ożywić występujące w reklamie osoby robiąc osobliwe miny i wdzięcząc się do widowni. Całość wypada dość przygnębiająco. Jednak nie to jest najbardziej bulwersujące, lecz produkt, który zachwala trójka kabareciarzy. Czy dla pieniędzy można zrobić wszystko?

→ (kk)

21.10.2017

• foto: screen youtube.com

 

 

4
4

4 myśli na temat “Formacja Chatelet. Dla pieniędzy można zrobić wszystko?

 • 27/02/2018 o 17:55
  Permalink

  Kabaret spoko, ale reklamować lichwę to wielkie poniżenie tego zespołu.

  4

  1
  Odpowiedz
 • 24/10/2017 o 20:29
  Permalink

  Zubożyliście treść wpisu w porównaniu z tym, co było wcześniej. Nie chcę wiedzieć, dlaczego.

  Wonga-sronga i pozostałe instytucje tego typu to lichwa, która podobno w Polsce jest zakazana.

  Tak zwany „kalkulator” wongi jest dostępny i wynika z niego jasno, że to lichwa. Dlaczego więc ten niebieski prostokąt zniknął z tekstu?

  Każdy orze, jak może. Nie każdy jest pupilkiem władzy i siedzi w miejskim kabarecie w roli bezkarnego złodzieja z apanażami, że daj Panie Boże, każdemu.

  Pałubski zarabia na życie. Został wynajęty do roli; taki los aktora.

  No, proszę Państwa, chyba nie będziemy sądzić aktorów po rolach? Raczej, jak je odegrali, może?

  Wiem, są ludzie, których IQ nie przewyższa numeru moich butów, i ci trzaskają na ulicy po pyskach aktorów, którzy grali morderców, gwałcicieli, nazistów… Ale to tylko dowód najwyższego uznania. Zawsze twierdziłam, że być spoliczkowanym przez chama i idiotę – to zaszczyt.

  8

  6
  Odpowiedz
  • 20/02/2018 o 18:34
   Permalink

   Nie krytykuję występów w reklamie, ale już produkt, który reklamują- tak. Kabareciarze komentują rzeczywistość, w której żyjemy, więc reklamowanie para banku? lichwy? Namawianie do wzięcia kredytu gdzie RRSO wynosi ponad 300% jest po prostu żenujące.

   5

   2
   Odpowiedz
 • 22/10/2017 o 18:50
  Permalink

  Ich występ w Piotrkowie był słaby. Takie nic nowego, stoją w miejscu, wciąż te same schematy i te same głupie miny. Przykro, że taki zdolny mężczyzna jak Michał marnuje się w takim nijakim towarzystwie i dla kasy poniża się w reklamach.

  10

  6
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.