Aktor Lech Dyblik w areszcie

Na zaproszenie kierownictwa Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim 10 października 2017 r. gościł w murach jednostki aktor Lech Dyblik znany między innymi z roli Kazimierza Badury odtwarzanej w serialu „Świat według Kiepskich”.
Kliknij, aby powiększyć.

Wizyta Dyblika, to element polityki resocjalizacyjnej prowadzonej przez służbę więzienną. Jak poinformował „Gazetę Trybunalską” ppor. Cezary Jabłoński, rzecznik prasowy aresztu, osadzeni uczestniczący w spotkaniu zgodnie stwierdzili, że atmosfera była fantastyczna, podobnego zdania byli także funkcjonariusze dozorujący.

Lech Dyblik grał i śpiewał ballady w języku rosyjskim, a w przerwach opowiadał historię swojego życia. Głównym elementem tej opowieści był fakt, że od 30. lat jest trzeźwym alkoholikiem, podkreślał, że chce umrzeć trzeźwy. Pytania, które pojawiły się dotyczyły problemu alkoholowego i kariery telewizyjnej (serialowej) aktora.

Tego samego dnia wieczorem artysta pojawił się na otwartym spotkaniu w Bibliotece Miejskiej, o czym można przeczytać w artykule pt. „Lech Dyblik: Byłem poważnym gościem dzięki Leninowi”.

→ (cj) / (mb)

12.10.2017

• foto: por. Daniel Bujak / AŚ Piotrków

 

 

0
1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.