Rząd zapowiada nowy podatek. Nawet 300 zł miesięcznie

Ryczałtowy podatek w wysokości około 300 zł miesięcznie za zatrudnienie pracownika sezonowego – takie ma być założenie ustawy, której projekt rząd przyjmie do końca tego roku – mówi PAP szef Stałego Komitetu Rady Ministrów Henryk Kowalczyk, który koordynuje prace nad projektem.

„Koordynuję prace nad nowym rozwiązaniem dot. opodatkowania pracowników sezonowych. Sprawa dotyczy setek tysięcy ludzi. Celem jest to, by szczególnie rolnicy mogli legalnie zatrudniać takich pracowników, płacąc niewielki podatek w wysokości około 300 zł miesięcznie” – wyjaśnił minister Kowalczyk.

Jak tłumaczył, „to taki prosty ryczałtowy system, dzięki któremu zabezpieczymy też zatrudniających – na okoliczność wypadku pracownika etc.”. Zapytany, czy regulacje te będą obowiązywać już od przyszłego sezonu letniego odpowiedział, że „zapewne tak”. ”

Z pracami legislacyjnymi startujemy zaraz po wakacjach, jest zgoda wszystkich stron – MR, MF, MRPiPS, MRiRW – na takie rozwiązanie. Chciałbym, aby rząd przyjął ten projekt do końca roku” – wskazał minister Kowalczyk.

Jak podkreślił, „przy okazji rozwiązujemy problem rejestracji pracowników z zagranicy, co jest ważne również dla bezpieczeństwa państwa”. Na pytanie, czy rząd dysponuje statystykami pokazującymi skalę tego zjawiska, odpowiedział: „Mamy statystki dot. wydanych zgód na wjazd – jest ich ponad milion. Nie wiemy natomiast, ile osób wjechało, ile pracuje”.

Pytany o kontrowersje wokół sprowadzania do Polski pracowników z Ukrainy, minister Kowalczyk odpowiedział, że „jeśli są braki na rynku pracy i uzupełniają je pracownicy z zewnątrz, to nie jest źle”.

→ mp / Kurier PAP

13.09.2017

• foto: youtube.com

• źródło: kurier.pap.pl

 

 

0
1

Jedna myśl na temat “Rząd zapowiada nowy podatek. Nawet 300 zł miesięcznie

 • 14/09/2017 o 01:49
  Permalink

  Uważam, że tak masowo wpuszczanie Ukraińców do Polski jest złom decyzją.Panie Ministrze należy w raz z rządem z powodować podjęcie decyzji o powrocie Polaków z zagranicy,ale żeby ich zachęcić proponuję dać im przez 6-ć m-cy zasiłek w wys. 3000tys. zł/netto/ na poszukanie sobie pracy ,mieszkania,szkoły lub przedszkola dla dzieci.Następnie gwarantować im pensję w tej samej wysokości minimum po znalezieniu pracy ,a na pewno wróci do Polski 80% Polaków.Celem i ambicją rządu powinno się stać POWRÓT POLAKÓW do ojczyzny.Byli by to wasi na pewno wdzięczni wyborcy i słupki poparcia jeszcze wyżej by poszybowały w górę bo dołączyli by ich wdzięczne rodziny za ich powrót .

  6

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.