Prokuratura przyjrzy się poczynaniom radnego Dajcza

Publikujemy dwa pisma prokuratorskie, jakie otrzymała Anna Dajcz w odpowiedzi na skargę złożoną po odmowie wszczęcia dochodzenia w sprawie swojego męża radnego piotrkowskiej Rady Miasta Sławomira Dajcza o psychiczne znęcanie się nad żoną.

Radny (wraz z dwojgiem dorosłych dzieci) chciał ubezwłasnowolnić i zamknąć w zakładzie psychiatrycznym  żonę i matkę, twierdził przy tym, że czyni to dla jej dobra. W piśmie procesowym napisał:

Chciałbym żonie pomóc, lecz nie wiem, co mam dalej robić i potrzebuję pomocy. Chciałbym, żeby żona się leczyła i wróciła do normalnej egzystencji. Żona w silnym wzburzeniu emocjonalnym nie panuje nad  swoimi czynami, wpada w furię.

Szybko okazało się, że bezbronna kobieta stała się ofiarą agresywnego męża, który podczas jednej z awantur nazwał ją „świnią”, „łachudrą” i nakazał jej „spierdalanie do roboty”, bo jest zdrowa. „Gazeta Trybunalska” opublikowała następujące nagranie:

 

Sławomir Dajcz poślubił swoją żonę Annę 42 lata temu i przed Panem Bogiem ślubował jej miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz to, że nie opuści jej aż do śmierci.

Anna Dajcz postanowiła walczyć o swoje prawa, choć na początku zarówno piotrkowska policja jak i prokuratura nie wykazywały zainteresowania jej losem. Sytuacja zmieniła się diametralnie, kiedy pojawiła się w siedzibie „Gazety Trybunalskiej”.

Kliknij, aby powiększyć.
Kliknij, aby powiększyć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

→ (mb)

12.09.2017

• na zdjęciu górnym: od lewej radny Dajcz i jego pełnomocnik Sadowski, foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• o sprawie radnego Dajcza czytaj: > tutaj

 

 

58
2

7 myśli na temat “Prokuratura przyjrzy się poczynaniom radnego Dajcza

 • 05/01/2018 o 13:43
  Permalink

  To już kolejny rok trwa znęcanie się nad żoną w tzw. pieleszach domowych np . wyłączenie ogrzewania w pokoju, w którym przebywa jego żona.

  1

  1
  Odpowiedz
 • 13/09/2017 o 18:13
  Permalink

  Ten niby radny powinien złożyć mandat , jesli posiada choc grosz honoru.

  23

  1
  Odpowiedz
  • 13/09/2017 o 18:59
   Permalink

   Honor? Dajcz i honor to jak pustynia i woda.

   24

   1
   Odpowiedz
 • 13/09/2017 o 17:18
  Permalink

  Kto sieje wiatr, ten zbiera burze. Chodził po targu i rozsiewał kłamstwa. I taki ktoś jest radnym? Obrzydzenie wciska się na usta.

  26

  2
  Odpowiedz
 • 13/09/2017 o 11:46
  Permalink

  Zmienić kierownictwo prokuratury rejonowej.

  21

  2
  Odpowiedz
 • 12/09/2017 o 21:23
  Permalink

  Oto oblicze wierzacego inaczej pana radnego Ludzkie ( ucho ) slyszy rzędzie

  25

  2
  Odpowiedz
 • 12/09/2017 o 17:45
  Permalink

  Piotrkowska prokuratura generalnie „nie lubi” spraw o znęcanie się nad drugą osobą, wyrzucanie kogoś z domu, którego jest współwłaścicielem, zakłócanie miru domowego czy włamanie na zlecenie członka rodziny. Uważa, że to wszystko jest dopuszczalne i mieści się w granicach normalnego życia. Więc raczej kiepsko to widzę. Umorzą ponownie i zamiotą pod dywan, a sprawca będzie triumfował bezkarny. Jak miało to już miejsce w innym przypadku. Ciekawe co trzeba by zrobić, by w Piotrkowie prawo było jednakowe dla wszystkich, a przepisy kodeksu karnego nie pozostawały martwe. Może powinien wkroczyć prokurator generalny Ziobro?

  31

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.