Premier: Chcemy dogłębnych zmian; pozorowana reforma sądownictwa nie jest żadną reformą

Pozorowana reforma sądownictwa nie jest żadną reformą sądownictwa; my chcemy dogłębnych zmian, bo tego potrzebują dzisiaj Polacy – podkreśliła w piątek premier Beata Szydło.

Premier wzięła w piątek udział w konferencji prasowej Polskiej Fundacji Narodowej nt. kampanii informacyjnej dotyczącej wymiaru sprawiedliwości. Szydło oceniła, że obywatele częstą czują się pokrzywdzeni przez wymiar sprawiedliwości. „I to m.in. legło u podstaw przygotowania projektów ustaw (reformujących sądownictwo), które zostały zgłoszone po wygranych wyborach”.

Premier wskazała, że przygotowane przez PiS projekty ustaw były kompleksowe i miały zmienić system wymiaru sprawiedliwości. „Dzisiaj ta debata, która rozpoczyna się poprzez akcję informacyjną ma jeszcze raz przypomnieć, o tym, jakiej chcemy sprawiedliwości w Polsce, a jaka ona jest w tej chwili” – stwierdziła Szydło.

W ocenie premier, „niektóre osoby związane z wymiarem sprawiedliwości” najchętniej nie zmieniałyby niczego. „Słynne już zdanie: +żeby było tak, jak było+, myślę, że przejdzie do kanonu myśli politycznej w Polsce, jako stwierdzenie, które powinno zapalać w nas wszystkich czerwone światełko” – mówiła Szydło.

„Pozorowana reforma sądownictwa nie jest żadną reformą sądownictwa. My chcemy dogłębnych zmian, bo tego potrzebują dzisiaj Polacy” – podkreśliła.

→ mp / Kurier PAP

8.09.2017

• foto: premier.gov.pl

• źródło: kurier.pap.pl

 

 

1
1

2 myśli na temat “Premier: Chcemy dogłębnych zmian; pozorowana reforma sądownictwa nie jest żadną reformą

 • 11/09/2017 o 11:10
  Permalink

  Zwłaszcza jak jednym z wykonawców tej reformy będzie wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki i jego hatakumba.

  0

  0
  Odpowiedz
 • 10/09/2017 o 11:04
  Permalink

  Wczoraj się dowiedziałem że najwyższą karą jaką może dostać sędzia w stanie spoczynku to przez trzy lata brak waloryzacji uposażenia, to jest największa bolączka, bezkarność sędziowska , z tym rząd i parlament nie chce się zmierzyć. Wymiana kadrowa nie uzdrowi patologii sędziowskiej , pozdrawiam.

  2

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.