Polska też musi przyjmować uchodźców! Jest decyzja ETS

Podczas gdy polskie media jeszcze milczą, w Niemczech najważniejszym newsem dzisiejszego poranka wydaje się być informacja dotycząca postanowienia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, który rozpatrzył pozew Węgier i Słowacji przeciwko przymusowej dyslokacji uchodźców.

Decyzją tego głównego sądu Unii Europejskiej powyższe kraje muszą przyjmować uciekinierów wbrew swojej woli, gdyż 22 września 2015 roku podpisały zobowiązanie przyjęcia 120 tys. osób. W uzasadnieniu postanowienia napisano, że również ono dotyczy Polski i innych krajów UE.

„Berliner Zeitung” w swoim internetowym wydaniu komentując postanowienie ETS dodaje, że „oporne kraje muszą go słuchać”. Natomiast „Der Spiegel” stwierdza, że „to jest cios w Viktora Orbana”.

Niemieckie gazety wspominają o uchodźcach z ogarniętej wojną Syrii, nie mówiąc nic o uchodźcach ekonomicznych z Afryki, których jest przeważająca większość. Warunki stworzone głównie przez Niemcy powodują, że lepiej im opłaca się nic nie robić i dostawać wysokie zasiłki, niż w swoich krajach ciężko pracować za głodowe wynagrodzenie.

Zadziwia też brak jakiejkolwiek wzmianki o działaniach polskiej dyplomacji. Przecież przed ETS powinny być przedstawione dowody świadczące o przyjęciu przez Polskę nie kilkunastu, lecz aż 750 tysięcy uciekinierów z Ukrainy zaatakowanej przez Rosję, z którą tak owocne interesy robią nieustanne Niemcy. Krótka migawka z taką informacją podana dwa dni temu w TVP może być traktowana jako wewnętrzny manewr propagandowy, a nie poważny argument w polityce międzynarodowej.

→ Paweł Reising

6.09.2017

• foto: pixabay.com

 

 

6
2

9 myśli na temat “Polska też musi przyjmować uchodźców! Jest decyzja ETS

 • 08/09/2017 o 20:44
  Permalink

  ,gdyż 22 września 2015 roku podpisały, przyjęcia 120 tys. Osób, kobieta nie kłamie tylko się pomyli. Panie prezydencie i prezesie Kaczyński co za gówno pod stolikiem załatwiliście.
  Stuł okrągły w TV był dla gadziewi, przy Podstolicach handlowali, powtórka z rozrywki.
  A teraz zmiana Beatki na Jarka, skleroza polityczna. Jarek premierem i w 2006r, kryzys.
  Próba zniszczenia Samoobrony, w sejmuje Lepper pierze brudy wszystkim
  ( zapłacił śmiercią) a wyście z rządem padli jak kawki. A ktoś mówił że historia się nie powtarza, mądrzy korzystają z przeszłości, historii. Głupki wpadają w te same gówno, przysłowie to mądrość narodu.

  0

  4
  Odpowiedz
 • 08/09/2017 o 19:52
  Permalink

  Ukraińców jest, podobno, różne padają liczby, od 1,5 miliona do nawet 3,0 milionów. Do tego dochodzą inne nacje. Ale z Ukraińcami byłbym bardzo ostrożny, zwłaszcza, że nie odcinają się zdecydowanie i jednoznacznie od Bandery, Szuchowycza, OUN i UPA, tak oficjalne czynniki państwowe, jak i elity narodowe – naukowcy, artyści, sportowcy. To jeden problem z Ukraińcami, drugi jest taki, że wśród tej rzeszy ludzi, statystycznie jest, ok.10% agentów, funkcjonariuszy i oficerów służb specjalnych Ukrainy i prawdopodobnie Rosji. I na pewno mają zadania inne, niż tylko praca – szpiegowanie, sabotaż i dywersja, jak przyjdzie odpowiedni czas. Takie są fakty, tym gorzej dla faktów???!

  1

  2
  Odpowiedz
 • 06/09/2017 o 22:52
  Permalink

  To obludna polityka kanclerki i jej dzielnych doradcow tworzy tenze klimat przymusu.. Po dokonaniu przebierki, zapewne nie pasujacy sort byliby sklonni nam oddac. Pelna weryfikacja, podpisanie lojalki o wypelnieniu praw I obowiazkow I czasowy pobyt, to wszystko czym mozemy dopomoc nachodzcom.

  3

  0
  Odpowiedz
 • 06/09/2017 o 18:50
  Permalink

  Musi to na
  Rusi,w
  Polsce jak kto chce…

  9

  1
  Odpowiedz
 • 06/09/2017 o 18:37
  Permalink

  W takim razie Polska powinna jak najszybciej spieprzać z UNI wtedy będzie spokój. Nasz kraj nie będzie przyjmował żadnych uchodźców: brudasów, syfiarzy, nierobów i innego szamba !!!
  Pieprzona Makrelo i gejowski Makaronie zrozumcie to w końcu, możecie nas co najwyżej ładnie poprosić.

  11

  1
  Odpowiedz
 • 06/09/2017 o 15:09
  Permalink

  750 tys. uchodźców z Ukrainy ?. To kłamstwo rządzących czego dowodziła już telewizja TVN i Wyborcza. Raczej chodzi o gastarbeiterów do pracy przy zbiorach jabłek, warzyw i na budowach.

  2

  14
  Odpowiedz
  • 06/09/2017 o 22:22
   Permalink

   Bo Ukraińcy pracują bo są normalnymi ludźmi), a „uchodźcy ” nigdy.

   6

   1
   Odpowiedz
 • 06/09/2017 o 14:39
  Permalink

  Pomagać im trzeba w ich krajach. Przecież młodzi i zdrowi przychodzą tu, a schorowani, biedni i przeważnie kobiety z dziecmi naprawdę potrzebujący pomocy zostali tam bez opieki, bez szpitali, bez leków i wszelkiej innej pomocy… Zadna ENCYKLOPEDIA czy regulacje PRAWNE §§, nie nazwa UCHODZCAMI mlodych, zdrowych ludzi, ktorzy zostawili, dzieci, starcow i chorych w kraju a sami w zorganizowany sposob NACHODZA, NAJEZDZAJA narody europy, niszcząc je od środka. Zresztą Arcybiskup Aleppo , Syryjczyk wie lepiej co to jest POMOC, a co to ANTY-ludzki-SHOW oplacany srebrnikami boga-sorosa.
  http://pl.radiovaticana.va/news/2016/05/04/arcybiskup_aleppo_przyjmuj%C4%85c_uchod%C5%BAc%C3%B3w_nie_pomagacie_syrii/1227585

  23

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.