Piotrków. Urzędnicze obchody 78. rocznicy wybuchu II wojny

W piątek, 1 września 2017 roku, przy pomniku Nieznanego Żołnierza w Piotrkowie odbyły się oficjalne, miejskie obchody 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Kliknij, aby powiększyć.

„Uroczystość” rozpoczęła się o godzinie 10.30, choć zapowiadana była pół godziny wcześniej, a skończyła się o godzinie 10.32.

Podczas dwóch minut pozorowanego patriotyzmu kwiaty złożyła delegacja Urzędu Miasta, przedstawiciele Starostwa Powiatowego, postkomuniści z SLD, radni PiS.

W rolę honorowanego bohatera wcielił się nadworny kombatant ekipy Chojniaka – były ormowiec M. Cecotka, który przewodził delegacji tzw. „Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych”, czyli struktury finansowanej przez starostę S. Cubałę (wg akt IPN-u agenta SB TW „Okrza”).

120 sekund wystarczyło, aby fotografowie m. in. z niemieckiej gazety i służalczego portalu obfotografowali w ciasnych kadrach kilkanaście osób przybyłych na plac Kościuszki.

Warto porównać tę przygnębiającą „uroczystość” z obchodami zorganizowanymi przez prawicę: > „78. rocznica napaści Niemiec na Polskę”.

→ (pr)

2.09.2017

• foto: Paweł Reising, Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• czytaj także: > „Błyskawiczny patriotyzm – 77. rocznica wybuchu II wojny światowej”

 

 

22
2

2 myśli na temat “Piotrków. Urzędnicze obchody 78. rocznicy wybuchu II wojny

 • 03/09/2017 o 10:15
  Permalink

  Żenada. „Psy wojny”.

  6

  2
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.