Piotrków. Narada byłych esbeków pod skrzydłami SLD

21 września 2017 r. w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się spotkanie emerytów mundurowych sprzeciwiających się ustawie dezubekizacyjnej, a dokładnie – obniżeniu resortowych emerytur. To jedna z wielu takich imprez organizowanych w Polsce.
Kliknij, aby powiększyć.

Liderem zgromadzenia był Andrzej Rozenek, były działacz i poseł Ruchu Palikota, od 3 miesięcy – aktywista SLD. Wspierał go były szef wojskowych służb specjalnych – Marek Dukaczewski. Przybyło około 70 osób, ludzi wybranych, gdyż informacja o spotkaniu nie była powszechnie dostępna.

Dobrano też medium, które mogło o wydarzeniu informować – był nim portal „epiotrkow.pl” należący do Tomasza Stachaczyka, właściciela lokalnego Radia Strefa FM.

Na brzegu stołu prezydialnego, zmarginalizowany siedział były poseł SLD Artur Ostrowski, a w pierwsze ławce, przeznaczonej dla publiczności, błyszczał radny tejże partii Jan Dziemdziora – w przeszłości funkcjonariusz Milicji Obywatelskiej. Za jego plecami zasiadł kwiat piotrkowskiej esbecji i MO: Ryszard Musiałowicz, Iwona Musiałowicz, Barbara Głowacka, Wojciech Król, Jerzy Poterała, Marian Zawadzki i in.

Zebrani minutą ciszy uczcili 17 ofiar „bandyckiej ustawy”, ofiar które rzekomo po otrzymaniu informacji o obniżeniu emerytur doznawały zawału serca, wylewu krwi do mózgu lub popełniły samobójstwo.

Te ofiary, tych ex-funkcjonariuszy uczczono niczym poległych na polu chwały bohaterów oddających życie w walce z obrzydliwie niesprawiedliwym PiS-em.

Z pewnością nikt z zebranych nawet nie wspomniał, że niczym nieuzasadnione, nadzwyczaj wysokie emerytury funkcjonariuszy komunistycznych służb były jawnym łamaniem przepisów prawa i Konstytucji RP. Wprowadzili je zaufani poplecznicy TW „Bolka” poprzez rozporządzenia, a nie posłowie Sejmu w formie ustawy.

Szkoda, że Rozenek, który w bardzo ostrych słowach atakował PiS, nie zastanowił się, jak czuje się robotnik, który po 45 latach pracy otrzymał decyzję emerytalną, na której wysokość świadczenia jest 4 razy mniejsza niż u sąsiada, który przepracował zaledwie 20 lat, ale w SB?

Zastanówmy się, w jakim celu organizowane są spotkania „pokrzywdzonych” milicjantów i esbeków? Kto je sponsoruje? Czy chodzi tylko o obronę własnych interesów? Wątpię. Uważam, że odrywana od koryta komuna i kryptokomuna zwiera szyki i dobiera zaufane kadry do planowanych manifestacji, protestów i innych form niepokojów społecznych mających na celu destabilizację państwa.

Ci ludzie zdają sobie sprawę, że nie mogą popełnić takich błędów jak wybór Mateusza Kijowskiego na lidera „opozycji”, czy wcześniej – Janusza Palikota.

→ Paweł Reising

27.09.2017

• foto: facebook.com

 

 

27
10

43 thoughts on “Piotrków. Narada byłych esbeków pod skrzydłami SLD

  • 07/10/2017 at 14:19
    Permalink

    No cóż, właśnie PiSowski elektorat dał upust swoim wartościom, w które wierzą: zawiść, zazdrość, buta, arogancja – popisując się charakterystycznym dla tej formacji kłamstwem, chamstwem i rażącą niewiedzą o świecie, który ich otacza. Poprawiają swoją nieudolnością i nieudacznictwem na forum swój nastrój, szkodząc innym – jakie to „polskie” …. Współczuję ….

    15

    5
    Reply
  • 06/10/2017 at 17:10
    Permalink

    Doktor historii według nauk PIS-u pisze bzdury jak mu jego pan Napoleon z Żoliborza kazał! Ale za niedługo czasy się zmienią i władza też i rozliczymy tych braci miłosierdzia i ich popleczników…artykuł kichy nic nie ma wspólnego z prawdą…

    15

    3
    Reply
  • 06/10/2017 at 14:58
    Permalink

    cyt.” Chyba zabrakło w komentarzach i w artykule istotnych uwag.
    Ustawa nie zabiera emerytur, a jedynie obniża je proporcjonalnie o lata
    przepracowane w służbach.”
    To kłamstwo, Przepracowałem 35 lat z tego 6 lat w fabryce, 10 milicjant 18 policjant i 1 rok ( od czerwca 89 ) w kontrwywiadzie SB. Moja emerytura to 1700 zł. Gdyby było tak jak napisałeś to po odliczeniu 1 roku za pozostałe powinienem otrzymać emeryturę w wysokości 80 % swojego ostatniego uposażenia a otrzymałem 40%. Może wiesz gdzie reszta jeśli taką informacje publikujesz. Nie jest także prawdą, że emerytury SB były naliczone w oparciu o rozporządzenia Bolków. Wszystkie emerytury były i są przyznawane w oparciu o ustawę sejmową. W moim przypadku jest to ustawa z 1994, która obowiązuje do dziś.

    15

    1
    Reply
    • 08/10/2017 at 17:53
      Permalink

      przecież masz decyzję i dokładnie wyliczono dlaczego jest mniej. Wystarczy się pochwalić
      wtedy mogę odpowiedzieć. A tak na marginesie, SB była dziwną służbą. Z tego co słychać,
      to były tam tylko sprzątaczki, telefoniści, magazynierzy, maszynistki i podobne fuchy.

      4

      4
      Reply
  • 05/10/2017 at 20:45
    Permalink

    a ja bylem milicjantem krotko tylko pol roku bylo to straszne gowno po miesiacu sie zorientowalem ze to kupa gnoju ta instytucja nawet napisalem raport o zwolnienie ale akurat nowy rzad przyszedl i zostalem emerytury mi nie zabrali bo nie bylo za co ale faktycznie znalem kilku sbkow i to byly kanalie i pijaki sprobojcie wjsc na strone ifp iz azlogujcie sie jako byly policjant i powiedzcie ze nie maja racji to wyzwali mnie od trola i moderator mnie zablokowal typowa strona ubeckich kanalli albo z nami albo przeciwko nam

    6

    30
    Reply
    • 06/10/2017 at 09:00
      Permalink

      @ pala. Faktycznie jesteś taki jak twój nick.

      10

      3
      Reply
  • 05/10/2017 at 19:11
    Permalink

    Zawiść i nienawiść zasiana przez PIS zbiera żniwa.Aż strach pomyśleć,że większość z nich to katolicy.
    Strach się bać tego otumanionego ludu.
    I tak,jak ktoś napisał tutaj na forum:rozwiązać policję,wojsko i inne służby mundurowe a Ty obywatelu
    broń się sam……

    26

    3
    Reply
  • 03/10/2017 at 19:26
    Permalink

    Chyba zabrakło w komentarzach i w artykule istotnych uwag.
    Ustawa nie zabiera emerytur, a jedynie obniża je proporcjonalnie o lata
    przepracowane w służbach.
    Mieszkałem 50 lat w Piotrkowie i znałem paru milicjantów i esbeków, z dziećmi ex-ubeka
    chodziłem do szkoły.
    Nawet jeśli sami nie byli kanaliami, to niestety kryli całkiem świadomie inne kanalie.
    W PRL służby były praktycznie ponad prawem. Zresztą prawo było naginane do ich potrzeb.
    Jeśli ktoś naiwny trafił tam bo chciał łapać złodziei, to po roku wiedział, że to lipa.
    Jeśli wytrwał do emerytury, to niestety ale akceptował to szambo i ponosi tego konsekwencje.
    Tego co leżał na dachu zapytam, czy świadczył kiedykolwiek przeciw kolegom, którzy
    pobili, okradli, sfałszowali dowody itd.? I możesz sobie odpowiedzieć sam dlaczego
    obniżamy wasze emerytury.

    9

    39
    Reply
    • 14/10/2017 at 01:33
      Permalink

      Osobiście nie mam nic przeciw nauczycielom historii (mój był i jest ponadprzeciętną dobrym obywatelem i człowiekiem). Jednak czy jego wkład w indoktrynację moją i setek rówieśników nie był istotny? Czy obowiązkowa lektura z j. polskiego nie wpływała na nasz światopogląd? W końcu, czy na lekcji biologii, gdy nauczano mnie, że człowiek pochodzi od małpy nie popełniono jakiegoś grzechu, bo przecież wszyscy pochodzimy od kota Jarosława? Ludzie! Opamiętajcie się!!!

      2

      1
      Reply
  • 02/10/2017 at 14:36
    Permalink

    14 napisał/a : cyt. ” Ludzie was znają i dobrze wiedzą co robiliście za komuny. ”
    Nic prostszego, należy wykorzystać tę znajomość. Mam nadzieje, że od jutra zaczniesz składać zawiadomienia do prokuratury. Już widzę te korowody skazanych za znęcanie się nad opozycją idących w kajdanach do kamieniołomów lub komór gazowych.
    Swoją drogą podziwiam w Tobie wielkość ” miłosierdzia Bożego” i wiary w lepszą Polskę bez ubeków ( których i tak już zostało niewiele).

    33

    6
    Reply
    • 02/10/2017 at 20:58
      Permalink

      Bóg nigdy nie był miłosierny względem złych ludzi. Lata głodu, potop, zesłane zarazy na lud niewierny. Dla was nie powinno być miłosierdzia, powinna być krew za krew. Czerwonemu zbrodniarzowi Jaruzelowi sie udało dożyć późnej starości, wy nie powinniście jej doczekać.

      5

      39
      Reply
      • 14/10/2017 at 01:37
        Permalink

        Puste toto jak karton po telewizorze marki Rubin 🙁 Jestem święcie przekonany, że Twój ojciec do dziś żałuje, że nie spuścił się w doniczkę?!

        1

        2
        Reply
  • 29/09/2017 at 20:45
    Permalink

    Cytat ” To spotkanie SBków miało charakter spotkania byłych SSmanów. Jedni jak i drudzy byli funkcjonariuszami aparatu terroru okupanta.”
    Tak byłem funkcjonariuszem terroru leżąc na dachu sklepu w 15-to stpniowym mrozie aby złapać włamywaczy, byłem nim również wówczas gdy goniłem czterech złodziei w nocy w lesie. Byłem nim, gdy obezwładniłem „damskiego boksera” , który rzucił się na mnie z siekierą. Chcesz więcej takich przykładów. To była codzienna służba. Nikt mi nie kazał tam być. Nikt nie musi być policjantem. Możemy oczekiwać , że ten sejm rozwiąże policję i wojsko. poradzimy sobie sami. To przecież tylko wydatki a póżniej emerytalne przywileje. Dzisiejszy policjant jest także potencjalnie uprzywilejowany i będzie miał większą emeryturę od robotnika, to wołająca o pomstę niesprawiedliwość. Ja umawiałem się z tym państwem, miałem to zagwarantowane w ustawie sejmowej i konstytucji. Ja umowy dotrzymałem, decyzją PiS uznano, że nie ma to znaczenia. Dorabianie do tego ideologii „państwa totalitarnego” jest czystym wybiegiem kryjącym niskie instynkty. Zamiast korzystać z całego zasobu ludzkiego jakie daje ten naród, jesteśmy dzieleni na lepszych i gorszych a za chwilę skoczymy sobie do gardła. Ta „wspaniała” przyszłość jest przed nami, może jeszcze uda się jej zapobiec ale musi to robić również Pan redaktor.

    51

    7
    Reply
    • 02/10/2017 at 11:17
      Permalink

      Przyznaj sie lepiej że leżac na dachu iwnigilowałeś robotników i rozpracowywałeś opozycje. Taki to bohater z ciebie. Co niektórzy z tej czerwonej hołoty która tam była na tym spotkaniu, pałowała ludzi bez powodu, jak wysiadali z pociągu. Ludzie was znają i dobrze wiedzą co robiliście za komuny. Byłeś świadom tego, że nalezysz do zbrojnego ramienia PZPR i jesteś narzędziem ucisku. Powinno sie was zapakować w pociągi i wywieść do Moskwy, tam gdzie wasze miejsce!

      6

      44
      Reply
  • 28/09/2017 at 23:32
    Permalink

    Czy kpt. Krupski sie zameldowa?

    8

    5
    Reply
  • 28/09/2017 at 21:07
    Permalink

    E, sądząc po ilości łapek, trochę was jest tu UBecnych..

    20

    35
    Reply
  • 28/09/2017 at 17:36
    Permalink

    Uprzejmie proszę moderatora gazety, aby wykadrował zdjęcie tak by móc dokładnie przyjrzeć sie tym twarzom

    13

    29
    Reply
  • 28/09/2017 at 12:51
    Permalink

    Szkoda mi autora tego artykułu, dobiera argumenty , które zasłyszał , przeczytał gdzieś w szmatławcach ..i do takich szmatławców ten tekst nadaje się ..ot dziennikarz brukowiec ..bez wykształcenia rzetelnego , uogólnia , wiec i ja jego uogólnię..takie zero..

    55

    17
    Reply
    • 28/09/2017 at 14:03
      Permalink

      Szanowna Pani, autor tekstu Paweł Reising jest z wykształcenia dziennikarzem, studia ukończył na Uniwersytecie Warszawskim. Teraz Pani kolej. (red.)

      16

      49
      Reply
      • 28/09/2017 at 17:50
        Permalink

        Należy dodać, że autor tekstu, pan Paweł Reising jest starannie wykształconym dziennikarzem, posiada stopień naukowy – jest doktorem historii.

        11

        37
        Reply
      • 28/09/2017 at 20:27
        Permalink

        Same studia dziennikarskie o niczym nie świadczą. W każdym środowisku są osoby potrafiące szeroko i obiektywnie myśleć oraz takie jak powyższy autor artykułu. Widać to wyraźnie w telewizji a także przykład naszego prezydenta (ukończone prawo a działania niezgodne z tym prawem, podobnie jak i u niektórych posłów). Najgorsze jest to, że dziennikarze mają szczególne możliwości oddziaływania na społeczeństwo. Jeszcze większe możliwości oddziaływania mają historycy i pracownicy a raczej funkcjonariusze ipn. Ich działania (dziennikarzy także) to bardzo stronnicze działania polityczne…

        39

        11
        Reply
      • 28/09/2017 at 20:36
        Permalink

        Panie Pawle Reising. Czy Pan jest Polakiem??? Poza tym Obniżanie emerytur jast łamaniem Konstytucji i posiada cechy faszyzmu.

        41

        11
        Reply
        • 29/09/2017 at 15:04
          Permalink

          A czy podwyższanie wieku emerytalnego jest zgodne z Konstytucją? Czy niskie emerytury zwykłych ludzi, robotników, nauczycieli, pielęgniarek to coś innego?
          Nie rozumiem zupełnie tego wrzasku. Przez tyle lat wszelkich przywilejów, uprawnień i możliwości do dnia dzisiejszego zresztą, był czas by się zabezpieczyć, z głodu nie umrzecie, po prostu będziecie żyć jak pozostali Polacy, a nie klasa wyższa.

          9

          32
          Reply
      • 14/10/2017 at 01:44
        Permalink

        To może ja? Czy wiesz (pewnie nie!?), że nauki pobierał od profesorów, których wykształciła komuna????? Czego ci komuniści mogli go nauczyć?

        2

        1
        Reply
  • 28/09/2017 at 12:10
    Permalink

    Panie b. funkcjonariuszu Jerzy Poterała.
    Przeczytałem kilka razy z uwagą powyższy tekst którego autora pan w perfidny i wyrafinowany sposób zaatakował publicznie. Dziennikarz ma prawo pisać i komentować. Zaatakował pan dziennikarza Gazety Trybunalskiej p. Pawła Reisinga w sposób znany z czasów minionych SB i Milicji Obywatelskiej. Napisał pan, że codziennie chodził latem i zimą w dzień i w nocy obok jego domu aby On mógł spać spokojnie i aby Jego dzieci mogły bezpiecznie wrócić do domu. Czy Paweł Reising pan o to osobiście prosił? Po co pan chodził koło jego domu? Podważył pan Polskość Jego nazwiska. Kto pana do tego upoważnił?
    Autor tekstu pt. „Piotrków. Narada byłych esbeków pod skrzydłami SLD” napisał tylko cytuję:
    „Na brzegu stołu prezydialnego, zmarginalizowany siedział były poseł SLD Artur Ostrowski, a w pierwsze ławce, przeznaczonej dla publiczności, błyszczał radny tejże partii Jan Dziemdziora – w przeszłości funkcjonariusz Milicji Obywatelskiej. Za jego plecami zasiadł kwiat piotrkowskiej esbecji i MO: Ryszard Musiałowicz, Iwona Musiałowicz, Barbara Głowacka, Wojciech Król, Jerzy Poterała, Marian Zawadzki i in.” Koniec cytatu. Czy nazwanie byłych piotrkowskich milicjantów i esbeków „kwiatem” jest obraźliwe? Spróbujcie teraz wyżyć za 2000 zł brutto miesięcznie tak jak tysiące Polaków wówczas możemy na tym forum podyskutować. W stanie wojennym tylko krezusi na stanowiskach i zatrudnieni w Komitetach PZPR oraz milicjanci i esbecja nie zaznali biedy. Zaopatrywali się w Konsumie na ul. Szewskiej w telewizory itp. a w kantynach w żywność. A przeciętny Polak musiał wyżywić siebie, żonę i dzieci z tego co dostał na kartkę. Nawet obuwie. Kończąc proszę o wyrozumiałość, bo sprawiedliwość prędzej czy później musiała was dotknąć.

    24

    54
    Reply
    • 28/09/2017 at 20:34
      Permalink

      Wypadało by zrozumieć intencję autora posta. „Chodzenie koło czyjegoś domu” to ujęcie symboliczne istoty tej służby. Ja też nie proszę żołnierzy (wojska) żeby mnie broniło, nie proszę nikogo z księży żeby za mnie się modlił czy na mój koszt budowano kościoły i pchano olbrzymie nasze publiczne pieniądze Rydzykowi czy do Watykanu……

      26

      8
      Reply
    • 14/10/2017 at 01:51
      Permalink

      A teraz Twój idol Jaro sypia, jada, jeździ, ….., dostanie nie 4tys., nie 5tys. ,a min. 25tys. zł emerytury z Twoich (i kurw…..a moich!!!) pieniędzy!!! To jest prawo i sprawiedliwość?

      2

      0
      Reply
  • 28/09/2017 at 00:06
    Permalink

    To ja codziennie latem i zimą w dzień i w nocy chodziłem obok Twojego domu abyś mógł spać spokojnie i aby Twoje dzieci mogły bezpiecznie wrócić do domu. To do mnie kibole krzyczeli „gestapo” i to ja chroniłem Twój sklep gdy robili sobie „promocje”. To ja przez 10 lat jako milicjant i przez 20 jako policjant przeprowadziłem setki dochodzeń, ustaliłem dziesiątki sprawców kradzieży, włamań i rozbojów co pozwoliło skazać ich na wiele lat więzienia. Nie znam nikogo z dawnej opozycji, kto może powiedzieć że doznał ode mnie krzywdy. Gdyby nie Jerzy Poterała, sprawcy wielu zabóstw chodziliby wolni w tym również Tryńkiewicz.
    I dziś osoba o czysto Polskim nazwisku Paweł Reising opisuje mnie jako bandytę, kim Ty jesteś, co zrobiłeś dla Polski, dla mieszkańców tego miasta? Kto ci dał prawo do takich zachowań.
    Na swoją emeryturę rzetelnie zasłużyłem. Każdy kto mi ją zabiera jest złodziejem. I to tyle.

    57

    20
    Reply
    • 02/10/2017 at 11:22
      Permalink

      Jesteś bandytą i bedziesz miał na grobie napis SŁUŻALCZA GNIDA MOSKALSKIEGO OKUPANTA !!!

      3

      32
      Reply
  • 27/09/2017 at 21:54
    Permalink

    pili tańczyli i torturowali ludzi dać im na przeżycie po 800zł jak inni przez nich głodują

    18

    61
    Reply
  • 27/09/2017 at 21:49
    Permalink

    Zioniesz czlowieku nienawiścią, opierasz się na pisowskiej propagandzie nic nie mającej wspólnego z rzeczywistością, opisujesz zbrodnie ludzi ktorzy juz nie żyją. Żadna z obecnych tam osób nawet nie miała postawionych zarzutów ich emerytury zostały wypracowane w wolnej Polsce i niczym się nie różnią od innych emerytur mundurowych. Dzis najwieksze emerytury ma CBA i jest to 7,5 tys. Żadna inna służba nie ma tak dużych emerytur. Ustawa nie obejmuje tych osob o ktorych mówisz. Morderca ksiedza Popieluszki ma 4,5 tys. I NIE PODLEGA TEJ USTAWIE !

    66

    19
    Reply
  • 27/09/2017 at 21:46
    Permalink

    tylko kradli bawili się i pili katowali robotników

    16

    51
    Reply
    • 14/10/2017 at 01:53
      Permalink

      Chyba jakiś ślepy, głuchy i głupi?

      1

      0
      Reply
  • 27/09/2017 at 19:58
    Permalink

    Czym jest lepszy pisowiec od sbka?

    61

    16
    Reply
    • 27/09/2017 at 21:22
      Permalink

      Wystarczy, że nie jest sbekiem…

      18

      50
      Reply
  • 27/09/2017 at 16:08
    Permalink

    To spotkanie SBków miało charakter spotkania byłych SSmanów. Jedni jak i drudzy byli funkcjonariuszami aparatu terroru okupanta. Jak już zaczeli padać jak muchy, to może to jakaś choroba sbcka jest. Szykuje sie pewnie następny pucz, skoro Dukaczewski odprawia cyrk objazdowy. Czy chce on wzmocnić w czerwonym duchu tych bandytów? Ciekawe czy modlili sie do kata Polaków towarzysza Jaruzelskiego?! Dziwne, że piotrkowskiej „celebrytki” nie było na tym spotkaniu. Ostrowski do końca wierny Moskwie, że on ma nadzieje że jeszcze wróci czerwony okres… Dobrze, że ktoś uwiecznił tą bandyterke na zdjęciach. Na koniec postu pozostaje tylko życzyć oprawcom ze zdjęcia takiej samej starości, jaką zafundowali swoim ofiarom. Powinniście mieć na czołach wytatuowane ” byłem katem z SB i MO”

    23

    80
    Reply
    • 27/09/2017 at 19:51
      Permalink

      BRAWO ŚMIERĆ ESBEKOM

      19

      73
      Reply
      • 14/10/2017 at 01:55
        Permalink

        Natura jest niedoskonała 🙁 Szkoda, że jest tak niska śmiertelność tych słabych plemników 🙁

        2

        0
        Reply
    • 27/09/2017 at 21:40
      Permalink

      ale z ciebie kur*w smieciu.

      23

      8
      Reply
    • 28/09/2017 at 09:44
      Permalink

      Jak mi cię żal! Tak zrytego mózgu (a może jego totalnego braku?) jak żyję nie widziałem! Skrajny okaz debilizmu!

      33

      2
      Reply