Piotrków. Narada byłych esbeków pod skrzydłami SLD

21 września 2017 r. w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się spotkanie emerytów mundurowych sprzeciwiających się ustawie dezubekizacyjnej, a dokładnie – obniżeniu resortowych emerytur. To jedna z wielu takich imprez organizowanych w Polsce.
Kliknij, aby powiększyć.

Liderem zgromadzenia był Andrzej Rozenek, były działacz i poseł Ruchu Palikota, od 3 miesięcy – aktywista SLD. Wspierał go były szef wojskowych służb specjalnych – Marek Dukaczewski. Przybyło około 70 osób, ludzi wybranych, gdyż informacja o spotkaniu nie była powszechnie dostępna.

Dobrano też medium, które mogło o wydarzeniu informować – był nim portal „epiotrkow.pl” należący do Tomasza Stachaczyka, właściciela lokalnego Radia Strefa FM.

Na brzegu stołu prezydialnego, zmarginalizowany siedział były poseł SLD Artur Ostrowski, a w pierwsze ławce, przeznaczonej dla publiczności, błyszczał radny tejże partii Jan Dziemdziora – w przeszłości funkcjonariusz Milicji Obywatelskiej. Za jego plecami zasiadł kwiat piotrkowskiej esbecji i MO: Ryszard Musiałowicz, Iwona Musiałowicz, Barbara Głowacka, Wojciech Król, Jerzy Poterała, Marian Zawadzki i in.

Zebrani minutą ciszy uczcili 17 ofiar „bandyckiej ustawy”, ofiar które rzekomo po otrzymaniu informacji o obniżeniu emerytur doznawały zawału serca, wylewu krwi do mózgu lub popełniły samobójstwo.

Te ofiary, tych ex-funkcjonariuszy uczczono niczym poległych na polu chwały bohaterów oddających życie w walce z obrzydliwie niesprawiedliwym PiS-em.

Z pewnością nikt z zebranych nawet nie wspomniał, że niczym nieuzasadnione, nadzwyczaj wysokie emerytury funkcjonariuszy komunistycznych służb były jawnym łamaniem przepisów prawa i Konstytucji RP. Wprowadzili je zaufani poplecznicy TW „Bolka” poprzez rozporządzenia, a nie posłowie Sejmu w formie ustawy.

Szkoda, że Rozenek, który w bardzo ostrych słowach atakował PiS, nie zastanowił się, jak czuje się robotnik, który po 45 latach pracy otrzymał decyzję emerytalną, na której wysokość świadczenia jest 4 razy mniejsza niż u sąsiada, który przepracował zaledwie 20 lat, ale w SB?

Zastanówmy się, w jakim celu organizowane są spotkania „pokrzywdzonych” milicjantów i esbeków? Kto je sponsoruje? Czy chodzi tylko o obronę własnych interesów? Wątpię. Uważam, że odrywana od koryta komuna i kryptokomuna zwiera szyki i dobiera zaufane kadry do planowanych manifestacji, protestów i innych form niepokojów społecznych mających na celu destabilizację państwa.

Ci ludzie zdają sobie sprawę, że nie mogą popełnić takich błędów jak wybór Mateusza Kijowskiego na lidera „opozycji”, czy wcześniej – Janusza Palikota.

→ Paweł Reising

27.09.2017

• foto: facebook.com

 

 

29
15

44 myśli na temat “Piotrków. Narada byłych esbeków pod skrzydłami SLD

 • 13/01/2018 o 22:20
  Permalink

  Błędny odsyłacz przy nazwisku Barbara Głowacka (do konfidentki ur. 1948). W rzeczywistości wymieniona Barbara Głowacka to b. milicjantka (po 1990 nadal zatrudniona w policji!) B. Głowacka ur. 1952. Córka milicjanta Czesława Wiaderka ur. ok. 1927, zm. 2016. Cz. Wiaderek miał w mieszkaniu portret Stalina, mówił, żeby się do niego modlić. Na pogrzebie (nowy cmentarz w Piotrkowie) „mistrz ceremonii” mówił że Wiaderek wstąpił do MO w 1949 r. i „walczył z bandami” (!!! taka bezczelność komuchów jeszcze w 2016 r. !!!). Barbara z domu Wiaderek z pierwszego męża Łosiewicz z drugiego Głowacka, nigdy nie odcięła się od poglądów ojca, wręcz przeciwnie – co widać po udziale w spotkaniu. Nie ma jej w bazie IPN gdyż wciąż pracowała w policji w latach 90.
  Marian Zawadzki b. esbek, szef biura paszportów SB w Piotrkowie Tryb. Kiedy sprawy paszportowe przejęły urzędy wojewódzkie, został zatrudniony przez urząd wojewódzki (!!!) jako zastępca kierowniczki tego biura i pracował tam co najmniej do 1999 r.!!!
  Tak było w teoretycznie wolnej III RP (PRL-bis)…

  5

  3
  Odpowiedz
 • 07/10/2017 o 14:19
  Permalink

  No cóż, właśnie PiSowski elektorat dał upust swoim wartościom, w które wierzą: zawiść, zazdrość, buta, arogancja – popisując się charakterystycznym dla tej formacji kłamstwem, chamstwem i rażącą niewiedzą o świecie, który ich otacza. Poprawiają swoją nieudolnością i nieudacznictwem na forum swój nastrój, szkodząc innym – jakie to „polskie” …. Współczuję ….

  20

  10
  Odpowiedz
 • 06/10/2017 o 17:10
  Permalink

  Doktor historii według nauk PIS-u pisze bzdury jak mu jego pan Napoleon z Żoliborza kazał! Ale za niedługo czasy się zmienią i władza też i rozliczymy tych braci miłosierdzia i ich popleczników…artykuł kichy nic nie ma wspólnego z prawdą…

  19

  8
  Odpowiedz
 • 06/10/2017 o 14:58
  Permalink

  cyt.” Chyba zabrakło w komentarzach i w artykule istotnych uwag.
  Ustawa nie zabiera emerytur, a jedynie obniża je proporcjonalnie o lata
  przepracowane w służbach.”
  To kłamstwo, Przepracowałem 35 lat z tego 6 lat w fabryce, 10 milicjant 18 policjant i 1 rok ( od czerwca 89 ) w kontrwywiadzie SB. Moja emerytura to 1700 zł. Gdyby było tak jak napisałeś to po odliczeniu 1 roku za pozostałe powinienem otrzymać emeryturę w wysokości 80 % swojego ostatniego uposażenia a otrzymałem 40%. Może wiesz gdzie reszta jeśli taką informacje publikujesz. Nie jest także prawdą, że emerytury SB były naliczone w oparciu o rozporządzenia Bolków. Wszystkie emerytury były i są przyznawane w oparciu o ustawę sejmową. W moim przypadku jest to ustawa z 1994, która obowiązuje do dziś.

  19

  2
  Odpowiedz
  • 08/10/2017 o 17:53
   Permalink

   przecież masz decyzję i dokładnie wyliczono dlaczego jest mniej. Wystarczy się pochwalić
   wtedy mogę odpowiedzieć. A tak na marginesie, SB była dziwną służbą. Z tego co słychać,
   to były tam tylko sprzątaczki, telefoniści, magazynierzy, maszynistki i podobne fuchy.

   8

   6
   Odpowiedz
 • 05/10/2017 o 20:45
  Permalink

  a ja bylem milicjantem krotko tylko pol roku bylo to straszne gowno po miesiacu sie zorientowalem ze to kupa gnoju ta instytucja nawet napisalem raport o zwolnienie ale akurat nowy rzad przyszedl i zostalem emerytury mi nie zabrali bo nie bylo za co ale faktycznie znalem kilku sbkow i to byly kanalie i pijaki sprobojcie wjsc na strone ifp iz azlogujcie sie jako byly policjant i powiedzcie ze nie maja racji to wyzwali mnie od trola i moderator mnie zablokowal typowa strona ubeckich kanalli albo z nami albo przeciwko nam

  7

  34
  Odpowiedz
  • 06/10/2017 o 09:00
   Permalink

   @ pala. Faktycznie jesteś taki jak twój nick.

   12

   3
   Odpowiedz
 • 05/10/2017 o 19:11
  Permalink

  Zawiść i nienawiść zasiana przez PIS zbiera żniwa.Aż strach pomyśleć,że większość z nich to katolicy.
  Strach się bać tego otumanionego ludu.
  I tak,jak ktoś napisał tutaj na forum:rozwiązać policję,wojsko i inne służby mundurowe a Ty obywatelu
  broń się sam……

  27

  5
  Odpowiedz
 • 03/10/2017 o 19:26
  Permalink

  Chyba zabrakło w komentarzach i w artykule istotnych uwag.
  Ustawa nie zabiera emerytur, a jedynie obniża je proporcjonalnie o lata
  przepracowane w służbach.
  Mieszkałem 50 lat w Piotrkowie i znałem paru milicjantów i esbeków, z dziećmi ex-ubeka
  chodziłem do szkoły.
  Nawet jeśli sami nie byli kanaliami, to niestety kryli całkiem świadomie inne kanalie.
  W PRL służby były praktycznie ponad prawem. Zresztą prawo było naginane do ich potrzeb.
  Jeśli ktoś naiwny trafił tam bo chciał łapać złodziei, to po roku wiedział, że to lipa.
  Jeśli wytrwał do emerytury, to niestety ale akceptował to szambo i ponosi tego konsekwencje.
  Tego co leżał na dachu zapytam, czy świadczył kiedykolwiek przeciw kolegom, którzy
  pobili, okradli, sfałszowali dowody itd.? I możesz sobie odpowiedzieć sam dlaczego
  obniżamy wasze emerytury.

  12

  43
  Odpowiedz
  • 14/10/2017 o 01:33
   Permalink

   Osobiście nie mam nic przeciw nauczycielom historii (mój był i jest ponadprzeciętną dobrym obywatelem i człowiekiem). Jednak czy jego wkład w indoktrynację moją i setek rówieśników nie był istotny? Czy obowiązkowa lektura z j. polskiego nie wpływała na nasz światopogląd? W końcu, czy na lekcji biologii, gdy nauczano mnie, że człowiek pochodzi od małpy nie popełniono jakiegoś grzechu, bo przecież wszyscy pochodzimy od kota Jarosława? Ludzie! Opamiętajcie się!!!

   3

   4
   Odpowiedz
 • 02/10/2017 o 14:36
  Permalink

  14 napisał/a : cyt. ” Ludzie was znają i dobrze wiedzą co robiliście za komuny. ”
  Nic prostszego, należy wykorzystać tę znajomość. Mam nadzieje, że od jutra zaczniesz składać zawiadomienia do prokuratury. Już widzę te korowody skazanych za znęcanie się nad opozycją idących w kajdanach do kamieniołomów lub komór gazowych.
  Swoją drogą podziwiam w Tobie wielkość ” miłosierdzia Bożego” i wiary w lepszą Polskę bez ubeków ( których i tak już zostało niewiele).

  34

  7
  Odpowiedz
  • 02/10/2017 o 20:58
   Permalink

   Bóg nigdy nie był miłosierny względem złych ludzi. Lata głodu, potop, zesłane zarazy na lud niewierny. Dla was nie powinno być miłosierdzia, powinna być krew za krew. Czerwonemu zbrodniarzowi Jaruzelowi sie udało dożyć późnej starości, wy nie powinniście jej doczekać.

   6

   41
   Odpowiedz
   • 14/10/2017 o 01:37
    Permalink

    Puste toto jak karton po telewizorze marki Rubin 🙁 Jestem święcie przekonany, że Twój ojciec do dziś żałuje, że nie spuścił się w doniczkę?!

    2

    2
    Odpowiedz
 • 29/09/2017 o 20:45
  Permalink

  Cytat ” To spotkanie SBków miało charakter spotkania byłych SSmanów. Jedni jak i drudzy byli funkcjonariuszami aparatu terroru okupanta.”
  Tak byłem funkcjonariuszem terroru leżąc na dachu sklepu w 15-to stpniowym mrozie aby złapać włamywaczy, byłem nim również wówczas gdy goniłem czterech złodziei w nocy w lesie. Byłem nim, gdy obezwładniłem „damskiego boksera” , który rzucił się na mnie z siekierą. Chcesz więcej takich przykładów. To była codzienna służba. Nikt mi nie kazał tam być. Nikt nie musi być policjantem. Możemy oczekiwać , że ten sejm rozwiąże policję i wojsko. poradzimy sobie sami. To przecież tylko wydatki a póżniej emerytalne przywileje. Dzisiejszy policjant jest także potencjalnie uprzywilejowany i będzie miał większą emeryturę od robotnika, to wołająca o pomstę niesprawiedliwość. Ja umawiałem się z tym państwem, miałem to zagwarantowane w ustawie sejmowej i konstytucji. Ja umowy dotrzymałem, decyzją PiS uznano, że nie ma to znaczenia. Dorabianie do tego ideologii „państwa totalitarnego” jest czystym wybiegiem kryjącym niskie instynkty. Zamiast korzystać z całego zasobu ludzkiego jakie daje ten naród, jesteśmy dzieleni na lepszych i gorszych a za chwilę skoczymy sobie do gardła. Ta „wspaniała” przyszłość jest przed nami, może jeszcze uda się jej zapobiec ale musi to robić również Pan redaktor.

  54

  11
  Odpowiedz
  • 02/10/2017 o 11:17
   Permalink

   Przyznaj sie lepiej że leżac na dachu iwnigilowałeś robotników i rozpracowywałeś opozycje. Taki to bohater z ciebie. Co niektórzy z tej czerwonej hołoty która tam była na tym spotkaniu, pałowała ludzi bez powodu, jak wysiadali z pociągu. Ludzie was znają i dobrze wiedzą co robiliście za komuny. Byłeś świadom tego, że nalezysz do zbrojnego ramienia PZPR i jesteś narzędziem ucisku. Powinno sie was zapakować w pociągi i wywieść do Moskwy, tam gdzie wasze miejsce!

   10

   47
   Odpowiedz
 • 28/09/2017 o 21:07
  Permalink

  E, sądząc po ilości łapek, trochę was jest tu UBecnych..

  24

  37
  Odpowiedz
 • 28/09/2017 o 17:36
  Permalink

  Uprzejmie proszę moderatora gazety, aby wykadrował zdjęcie tak by móc dokładnie przyjrzeć sie tym twarzom

  17

  32
  Odpowiedz
 • 28/09/2017 o 12:51
  Permalink

  Szkoda mi autora tego artykułu, dobiera argumenty , które zasłyszał , przeczytał gdzieś w szmatławcach ..i do takich szmatławców ten tekst nadaje się ..ot dziennikarz brukowiec ..bez wykształcenia rzetelnego , uogólnia , wiec i ja jego uogólnię..takie zero..

  60

  19
  Odpowiedz
  • 28/09/2017 o 14:03
   Permalink

   Szanowna Pani, autor tekstu Paweł Reising jest z wykształcenia dziennikarzem, studia ukończył na Uniwersytecie Warszawskim. Teraz Pani kolej. (red.)

   17

   54
   Odpowiedz
   • 28/09/2017 o 17:50
    Permalink

    Należy dodać, że autor tekstu, pan Paweł Reising jest starannie wykształconym dziennikarzem, posiada stopień naukowy – jest doktorem historii.

    13

    43
    Odpowiedz
   • 28/09/2017 o 20:27
    Permalink

    Same studia dziennikarskie o niczym nie świadczą. W każdym środowisku są osoby potrafiące szeroko i obiektywnie myśleć oraz takie jak powyższy autor artykułu. Widać to wyraźnie w telewizji a także przykład naszego prezydenta (ukończone prawo a działania niezgodne z tym prawem, podobnie jak i u niektórych posłów). Najgorsze jest to, że dziennikarze mają szczególne możliwości oddziaływania na społeczeństwo. Jeszcze większe możliwości oddziaływania mają historycy i pracownicy a raczej funkcjonariusze ipn. Ich działania (dziennikarzy także) to bardzo stronnicze działania polityczne…

    44

    12
    Odpowiedz
   • 28/09/2017 o 20:36
    Permalink

    Panie Pawle Reising. Czy Pan jest Polakiem??? Poza tym Obniżanie emerytur jast łamaniem Konstytucji i posiada cechy faszyzmu.

    45

    16
    Odpowiedz
    • 29/09/2017 o 15:04
     Permalink

     A czy podwyższanie wieku emerytalnego jest zgodne z Konstytucją? Czy niskie emerytury zwykłych ludzi, robotników, nauczycieli, pielęgniarek to coś innego?
     Nie rozumiem zupełnie tego wrzasku. Przez tyle lat wszelkich przywilejów, uprawnień i możliwości do dnia dzisiejszego zresztą, był czas by się zabezpieczyć, z głodu nie umrzecie, po prostu będziecie żyć jak pozostali Polacy, a nie klasa wyższa.

     14

     34
     Odpowiedz
   • 14/10/2017 o 01:44
    Permalink

    To może ja? Czy wiesz (pewnie nie!?), że nauki pobierał od profesorów, których wykształciła komuna????? Czego ci komuniści mogli go nauczyć?

    3

    2
    Odpowiedz
 • 28/09/2017 o 12:10
  Permalink

  Panie b. funkcjonariuszu Jerzy Poterała.
  Przeczytałem kilka razy z uwagą powyższy tekst którego autora pan w perfidny i wyrafinowany sposób zaatakował publicznie. Dziennikarz ma prawo pisać i komentować. Zaatakował pan dziennikarza Gazety Trybunalskiej p. Pawła Reisinga w sposób znany z czasów minionych SB i Milicji Obywatelskiej. Napisał pan, że codziennie chodził latem i zimą w dzień i w nocy obok jego domu aby On mógł spać spokojnie i aby Jego dzieci mogły bezpiecznie wrócić do domu. Czy Paweł Reising pan o to osobiście prosił? Po co pan chodził koło jego domu? Podważył pan Polskość Jego nazwiska. Kto pana do tego upoważnił?
  Autor tekstu pt. „Piotrków. Narada byłych esbeków pod skrzydłami SLD” napisał tylko cytuję:
  „Na brzegu stołu prezydialnego, zmarginalizowany siedział były poseł SLD Artur Ostrowski, a w pierwsze ławce, przeznaczonej dla publiczności, błyszczał radny tejże partii Jan Dziemdziora – w przeszłości funkcjonariusz Milicji Obywatelskiej. Za jego plecami zasiadł kwiat piotrkowskiej esbecji i MO: Ryszard Musiałowicz, Iwona Musiałowicz, Barbara Głowacka, Wojciech Król, Jerzy Poterała, Marian Zawadzki i in.” Koniec cytatu. Czy nazwanie byłych piotrkowskich milicjantów i esbeków „kwiatem” jest obraźliwe? Spróbujcie teraz wyżyć za 2000 zł brutto miesięcznie tak jak tysiące Polaków wówczas możemy na tym forum podyskutować. W stanie wojennym tylko krezusi na stanowiskach i zatrudnieni w Komitetach PZPR oraz milicjanci i esbecja nie zaznali biedy. Zaopatrywali się w Konsumie na ul. Szewskiej w telewizory itp. a w kantynach w żywność. A przeciętny Polak musiał wyżywić siebie, żonę i dzieci z tego co dostał na kartkę. Nawet obuwie. Kończąc proszę o wyrozumiałość, bo sprawiedliwość prędzej czy później musiała was dotknąć.

  30

  59
  Odpowiedz
  • 28/09/2017 o 20:34
   Permalink

   Wypadało by zrozumieć intencję autora posta. „Chodzenie koło czyjegoś domu” to ujęcie symboliczne istoty tej służby. Ja też nie proszę żołnierzy (wojska) żeby mnie broniło, nie proszę nikogo z księży żeby za mnie się modlił czy na mój koszt budowano kościoły i pchano olbrzymie nasze publiczne pieniądze Rydzykowi czy do Watykanu……

   29

   8
   Odpowiedz
  • 14/10/2017 o 01:51
   Permalink

   A teraz Twój idol Jaro sypia, jada, jeździ, ….., dostanie nie 4tys., nie 5tys. ,a min. 25tys. zł emerytury z Twoich (i kurw…..a moich!!!) pieniędzy!!! To jest prawo i sprawiedliwość?

   2

   3
   Odpowiedz
 • 28/09/2017 o 00:06
  Permalink

  To ja codziennie latem i zimą w dzień i w nocy chodziłem obok Twojego domu abyś mógł spać spokojnie i aby Twoje dzieci mogły bezpiecznie wrócić do domu. To do mnie kibole krzyczeli „gestapo” i to ja chroniłem Twój sklep gdy robili sobie „promocje”. To ja przez 10 lat jako milicjant i przez 20 jako policjant przeprowadziłem setki dochodzeń, ustaliłem dziesiątki sprawców kradzieży, włamań i rozbojów co pozwoliło skazać ich na wiele lat więzienia. Nie znam nikogo z dawnej opozycji, kto może powiedzieć że doznał ode mnie krzywdy. Gdyby nie Jerzy Poterała, sprawcy wielu zabóstw chodziliby wolni w tym również Tryńkiewicz.
  I dziś osoba o czysto Polskim nazwisku Paweł Reising opisuje mnie jako bandytę, kim Ty jesteś, co zrobiłeś dla Polski, dla mieszkańców tego miasta? Kto ci dał prawo do takich zachowań.
  Na swoją emeryturę rzetelnie zasłużyłem. Każdy kto mi ją zabiera jest złodziejem. I to tyle.

  61

  23
  Odpowiedz
  • 02/10/2017 o 11:22
   Permalink

   Jesteś bandytą i bedziesz miał na grobie napis SŁUŻALCZA GNIDA MOSKALSKIEGO OKUPANTA !!!

   6

   36
   Odpowiedz
 • 27/09/2017 o 21:54
  Permalink

  pili tańczyli i torturowali ludzi dać im na przeżycie po 800zł jak inni przez nich głodują

  22

  65
  Odpowiedz
 • 27/09/2017 o 21:49
  Permalink

  Zioniesz czlowieku nienawiścią, opierasz się na pisowskiej propagandzie nic nie mającej wspólnego z rzeczywistością, opisujesz zbrodnie ludzi ktorzy juz nie żyją. Żadna z obecnych tam osób nawet nie miała postawionych zarzutów ich emerytury zostały wypracowane w wolnej Polsce i niczym się nie różnią od innych emerytur mundurowych. Dzis najwieksze emerytury ma CBA i jest to 7,5 tys. Żadna inna służba nie ma tak dużych emerytur. Ustawa nie obejmuje tych osob o ktorych mówisz. Morderca ksiedza Popieluszki ma 4,5 tys. I NIE PODLEGA TEJ USTAWIE !

  71

  21
  Odpowiedz
 • 27/09/2017 o 21:46
  Permalink

  tylko kradli bawili się i pili katowali robotników

  19

  55
  Odpowiedz
  • 14/10/2017 o 01:53
   Permalink

   Chyba jakiś ślepy, głuchy i głupi?

   1

   2
   Odpowiedz
  • 27/09/2017 o 21:22
   Permalink

   Wystarczy, że nie jest sbekiem…

   21

   51
   Odpowiedz
 • 27/09/2017 o 16:08
  Permalink

  To spotkanie SBków miało charakter spotkania byłych SSmanów. Jedni jak i drudzy byli funkcjonariuszami aparatu terroru okupanta. Jak już zaczeli padać jak muchy, to może to jakaś choroba sbcka jest. Szykuje sie pewnie następny pucz, skoro Dukaczewski odprawia cyrk objazdowy. Czy chce on wzmocnić w czerwonym duchu tych bandytów? Ciekawe czy modlili sie do kata Polaków towarzysza Jaruzelskiego?! Dziwne, że piotrkowskiej „celebrytki” nie było na tym spotkaniu. Ostrowski do końca wierny Moskwie, że on ma nadzieje że jeszcze wróci czerwony okres… Dobrze, że ktoś uwiecznił tą bandyterke na zdjęciach. Na koniec postu pozostaje tylko życzyć oprawcom ze zdjęcia takiej samej starości, jaką zafundowali swoim ofiarom. Powinniście mieć na czołach wytatuowane ” byłem katem z SB i MO”

  27

  84
  Odpowiedz
   • 14/10/2017 o 01:55
    Permalink

    Natura jest niedoskonała 🙁 Szkoda, że jest tak niska śmiertelność tych słabych plemników 🙁

    2

    0
    Odpowiedz
  • 28/09/2017 o 09:44
   Permalink

   Jak mi cię żal! Tak zrytego mózgu (a może jego totalnego braku?) jak żyję nie widziałem! Skrajny okaz debilizmu!

   34

   3
   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.