Piotrków: 78. rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Młodzież pamięta

Zorganizowane przez Urząd Miasta obchody 78. rocznicy napaści Armii Czerwonej na Polskę odbyły się pod trzema pomnikami.

Najpierw kwiaty złożono przed symboliczną płytą poświęconą Nieznanemu Żołnierzowi, następnie delegacje udały się pod pomnik Katyński, by zakończyć uroczystość przed obeliskiem Sybiraków.

Całość trwała 19 minut. Cieszy obecność delegacji piotrkowskich szkół, martwi ich nieustanny brak podczas uroczystości związanych z wybuchem powstania warszawskiego i II wojny światowej. Powstaje wrażenie, że napaść sowieckiego okupanta na Polskę jest ważniejsza niż agresja niemiecka.

Z 23 radnych piotrkowskiej Rady Miasta na placu Kościuszki zjawiły się zaledwie trzy osoby, z czego dwie: Wiesława Olejnik i Grzegorz Lorek reprezentowali Prawo i Sprawiedliwość.

Prezydent Piotrkowa Chojniak kolejny raz nie dostrzegł potrzeby pojawienia się na obchodach, podobnie jak przewodniczący RM Błaszczyński. Magistrat reprezentował wiceprezydent Kacperek.

Pierwszy raz nie dostrzegliśmy byłych ormowców i esbeckich konfidentów przebranych w mundury LWP oraz fałszywych kombatantów.

Środowiska patriotyczne, akowskie, narodowe i prawicowe zignorowały przygotowane przez urzędników obchody, co nie dziwi biorąc pod uwagę wcześniejszy brak należytego szacunku przy ich organizacji.

→ (mb)

17.09.2017

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• czytaj także: „Piotrkowskie obchody 77. rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę”

 

 

5
4

3 myśli na temat “Piotrków: 78. rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Młodzież pamięta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.