Komendant policji pisze do „Gazety Trybunalskiej”

Tydzień temu otrzymaliśmy pismo od komendanta Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie, który dziękuje nam za zwrócenie uwagi na nieprawidłowo oznaczone skrzyżowanie, na którym 21 sierpnia 2017 doszło do kolizji.

Zdarzenie miało miejsce ma obrzeżach miasta, na skrzyżowaniu ulic Granicznej i Roosevelta, a opisane zostało przez nas w notatce pt. „Piotrków – wypadek – dostawczy fiat i ciężarowy mercedes”.

W przesłanym liście inspektor Partyka pisze:

Bardzo dziękuję za cenny sygnał dotyczący oznakowania drogi.

W odpowiedzi na Pana maila informuję, że sprawa dotycząca skrzyżowania Roosvelta – Graniczna została przekazana do wiadomości Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy Urzędzie Miasta w Piotrkowie Trybunalskim. 31 sierpnia 2017 roku Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego piotrkowskiej komendy omówił powyższą sprawę na spotkaniu Komisji Bezpieczeństwa. W wyniku dokonanej lustracji przedmiotowego skrzyżowania ustalono, że jest już namalowana linia P – 12 na ul. Granicznej (wyznaczająca miejsce zatrzymania pojazdu), wiele jednak do życzenia pozostawia będący tam znak B-20 ( STOP). Właściwym jest przesunięcie go bliżej krawędzi jezdni – ul. Roosvelta (na spotkaniu komisji podjęto decyzję o przesunięciu znaku pionowego).

W chwili obecnej jest on bardzo słabo widoczny – zasłaniają go w dużej części gałęzie ( rosnące na posesji prywatnej). Takie informacje można też przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Informuję, że na powyższym skrzyżowaniu w 2017 roku piotrkowska policja odnotowała jedno zdarzenie drogowe. 

z poważaniem

insp. Dariusz Partyka

Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim

Uznaliśmy, że skoro piotrkowska policja wykazała się takim zaangażowaniem w odpowiedzi napisaliśmy:

Szanowny Panie Komendancie,

Dziękuję za błyskawiczną reakcję. Wiem, że policja ma wiele zadań, a nie zawsze idzie za tym obsada kadrowa, co uniemożliwia właściwe i terminowe reagowanie na rozmaite wykroczenia i zjawiska. Jednak tam, gdzie chodzi o bezpieczeństwo użytkowników dróg działania prewencyjne i kontrolne winny być prowadzone ze szczególną starannością.

Opisane przez nas skrzyżowanie u zbiegu ulic Roosevelta i Granicznej nie jest jedynym w Piotrkowie, które mimo upływu wielu miesięcy nie doczekało się odświeżenia czy namalowania przez zarządcę drogi właściwych oznaczeń poziomych.

Jestem przekonany, że Pan Komendant zleci inspekcję innych newralgicznych miejsc w naszym mieście takich jak: ul. Wronia / Roosevelta, Rwańska / Wojska Polskiego i in., gdzie występuje brak oznaczeń, spowodowany prawdopodobnie brakiem należytego nadzoru ze strony piotrkowskiego Zarządu Dróg.

Za informację w tej sprawie będę Panu zobowiązany.

Z poważaniem

Mariusz Baryła / red.

→ (mb)

7.09.2017

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• inne interwencje „GT”: > tutaj

 

 

10
1

2 thoughts on “Komendant policji pisze do „Gazety Trybunalskiej”

 • 08/09/2017 at 08:15
  Permalink

  „Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy Urzędzie Miasta w Piotrkowie Trybunalskim” – chciałbym poznać skład tej komisji (z imienia i nazwiska, zajmowanego stanowiska/pełnionej funkcji). Ilu wśród jej członków jest osób, które mają większą styczność z ruchem drogowym niż jedynie posiadanie prawa jazdy? Np. ilu jest egzaminatorów, instruktorów nauki jazdy, policjantów z drogówki, inżynierów ruchu drogowego?
  Bo chyba o bezpieczeństwie na drogach nie może decydować właściciel sklepu monopolowego!

  3

  0
  Reply
 • 08/09/2017 at 02:14
  Permalink

  To, co pan komendant do Pana Redaktora napisał, to jest takie „pitu pitu”. Chodziło mu zapewne przede wszystkim o to żeby „podlizać się” Pau Redaktorowi i aby w przyszłości w sytuacjach trudnych dla komendanta (ewidentne zaniedbania), nie wylewał na niego pomyj słownych w soczystym artykule prasowym. Pan komendant widząc przygniatającą ilość zaniedbań w zakresie choćby oznaczenia dróg, powinien jako PRAWDZIWY SZERYF, odpowiedzialny za szeroko rozumiane przestrzeganie prawa, „zje..ć na funty” dyrektora zarządu dróg i może wtedy by się coś ruszyło w dobrym kierunku. A nie będzie tu bajki opowiadał o komisjach etc. Pozdrawiam

  7

  0
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.