Jan Pietrzak: Rządy w Polsce trzeba dawać ludziom mądrym i uczciwym. Wywiad z artystą

Już za kilkanaście minut w sali domu kultury w Piotrkowie Trybunalskim wystąpi Jan Pietrzak z zespołem i zaproszonymi wokalistami.

Artysta skorzystał z zaproszenia posła PiS Grzegorza Wojciechowskiego i piotrkowskiego Klubu „Gazety Polskiej” i przedstawi program pt. „Niech żyje Polska”, który jest bardzo gorąco przyjmowany we wszystkich ośrodkach w kraju.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Janem Pietrzakiem, którą dla „Gazety Trybunalskiej” przeprowadzili: Paweł Reising i Zbigniew Rutkowski. Wywiad koncentruje się głównie na tematach społecznych i politycznych, ale nie zabrakło także pytań dotyczących kabaretu.

Pietrzak mówi bez ogródek, co sądzi o obecnej rzeczywistości i ludziach, którzy nadal znajdują się na stanowiskach decyzyjnych:

– Władze warszawskie są potomkami Armii Czerwonej, zresztą widać to po ich uczynkach (…). Im wystarczy pomnik zwycięstwa – pomnik Stalina czyli pałac Stalina widoczny z każdego miejsca 50 km od Warszawy, istniejący we wszystkich przekazach jako symbol Warszawy. To jest pomnik pani Gronkiewicz-Waltz i jej otoczenia.

Byłego prezydenta Komorowskiego nazywa „przygłupem, który był naszym nieszczęściem, a udawał prezydenta polskiego”. Pięknie definiuje pojęcie kabaretu, jako formy rozrywki:

– Jestem zwolennikiem kabaretu, który jest wspólnotą śmiechu. Uważam, że śmiech, zabawa powinny łączyć Polaków, a nie dzielić.

Więcej mocnych i prawdziwych wypowiedzi mistrza Jana Pietrzaka, który w kwietniu 2017 r. skończył 80 lat, w rozmowie poniżej:

 

→ (mb)

2.09.2017

• na zdjęciu: Jan Pietrzak podczas dzisiejszej próby, foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• więcej o Pietrzaku czytaj: > tutaj

 

 

16
5

2 myśli na temat “Jan Pietrzak: Rządy w Polsce trzeba dawać ludziom mądrym i uczciwym. Wywiad z artystą

 • 03/09/2017 o 22:59
  Permalink

  Dziadek pier… niczy jak potłuczony o demokracji, patriotyzmie itp., a sam nie pamięta błędu swojej młodości, jakim było członkostwo w PZPR i wychwalanie wielu „wspanianiałych patronów” – zamilcz, a najlepiej przejdź już Pan na art. emeryturę, panie „bardzie”!!!

  Ech, szkoda, że taki Kaczmarski lub Gintrowski musieli odejść wcześniej, a ten staruch sieje propagandę jak Urban w latach 80. i pewnie tak samo sb żyje jak pączek w maśle… nie żyłem w Polsce ludowej (a moja metryka to już ćwierć wieku!), nie znam owych realiów, ale momentami czuje się tak jakbym doskonale pamiętał te czasy i ich beznadzieję! :/

  PS. Chętnie zobaczyłbym kiedyś na deskach naszego MOKu jakiś monolog społeczno-polityczny Kate Łaniewskiej (84 l.) czyli niezapomnianej mamy Kasi Solskiej z „Kogla mogla” czy serialowej babki Józki z „Plebanii”… :p

  2

  5
  Odpowiedz
  • 04/09/2017 o 20:00
   Permalink

   Na szczęście gimnazja odchodzą w niebyt…

   5

   0
   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.