„Gazeta Trybunalska” wypełnia sądowy nakaz

W maju 2016 r. na stronach „Gazety Trybunalskiej” ukazał się artykuł Mariusza Baryły zatytułowany „Niemieckie łapy precz od Moniki Tery”.

Był on reakcją na atak pracowników niemieckiego „Dziennika Łódzkiego” – M. Obszarnego i A. Tyczyńskiej – skierowany wobec Moniki Tery, prawicowej radnej piotrkowskiej Rady Miasta. Niedługo potem red. Baryła otrzymał pismo od pełnomocnika autorów artykułu „W Piotrkowie Trybunalskim miejska radna prawicy robi majątek na… sekstelefonach” wzywające do usunięcia materiału. Baryła w odpowiedzi napisał kolejny tekst pt. „Obszarny i Tyczyńska skarżą się swoim szefom za „niemieckie pieski”.

W tym samym czasie „Dziennik Łódzki” należący do niemieckiej spółki „Polska Press” zamieścił w wydaniu gazetowym i internetowym zdjęcie autorstwa Baryły i bezprawnie dokonał ingerencji w kształt fotografii poprzez wykadrowanie i usunięcie znaku wodnego. Nie uiszczono także należnego honorarium. Pomimo starań Baryły szef redakcji Sakowski zlekceważył jego roszczenia.

Niedługo potem na stronie internetowej „piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl” także należącej do niemieckiej grupy wydawniczej zaczęły ukazywać się szkalujące komentarze tzw. „internautów” skierowane wobec Baryły. Ponieważ zjawisko nasilało się, redaktor „GT” wysłał pismo do zawiadującego witryną Obszarnego, w którym domagał się zaprzestania naruszeń poprzez trwałe usunięcie zniesławiających wpisów, podania adresów IP osób publikujących wulgarne treści oraz przeprosin.

Odpowiedzią niemieckiej gazety było wytoczenie dwóch procesów sądowych: cywilnego i karnego, gdzie po stronie powodów i oskarżycieli prywatnych zasiedli Obszarny i Tyczyńska. Pisaliśmy o tym w kilku notatkach: > tutaj.

W obu przypadkach sąd uznał, że red. Baryła publikując artykuły „Niemieckie łapy precz od Moniki Tery” i „Obszarny i Tyczyńska skarżą się swoim szefom za „niemieckie pieski” dopuścił się pomówienia pracowników niemieckiego wydawnictwa.

Realizując postanowienie sądu cywilnego, na stronie „GT” ukazały się stosowne przeprosiny, usunięto jeden z tekstów, a w drugim zmieniono tytuł na „Wyrobnicze łapy precz od Moniki Tery!” oraz dokonano edycji artykułu wg zaleceń zawartych w orzeczeniu.

Poniżej znajduje się fotokopia wyroku.

→ (kk)

5.09.2017

• foto: GazetaTRYBUNALSKA.pl

Kliknij, aby powiększyć.
Kliknij, aby powiększyć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6
2

7 myśli na temat “„Gazeta Trybunalska” wypełnia sądowy nakaz

 • 19/09/2017 o 12:28
  Permalink

  W lipcu 2016r. A. Tyczyńska pisała o wypadku drogowym. Przytoczyła wypowiedź kobiety-świadka wypadku: „W czasie wypadku byłam w ogórku”. (Zamiast: „w ogródku”). Tyczyńska przejdzie do historii jako nieuważny gryzipiór.

  3

  3
  Odpowiedz
 • 11/09/2017 o 13:17
  Permalink

  Obszarny wzruszył się na widok swojej polonistki.
  Chyba dlatego, że go z klasy do klasy przepuszczała.
  Ilu takich Marków jest w tym kraju?

  4

  5
  Odpowiedz
 • 11/09/2017 o 12:40
  Permalink

  W „7dni” roi się od błędów. Tyczyńska i Wojna przekręciły już prawie wszystkie słowa i nazwiska. Wypisują głupoty. Nie znają zasad interpunkcji.

  4

  5
  Odpowiedz
 • 06/09/2017 o 14:31
  Permalink

  To było do przewidzenia. Niemcy są wszędzie. Wygrywają w PE i w polskich sądach. Czas na zmiany

  15

  9
  Odpowiedz
 • 05/09/2017 o 18:32
  Permalink

  I do tego do zapłaty razem 4204 zł, czasem lepiej pomyśleć 2 razy co napisać i czy mnie stać na przegraną.

  9

  10
  Odpowiedz
 • 05/09/2017 o 18:30
  Permalink

  A co z zasadzonymi wpłatami na rzecz HARC-a i powodów?

  11

  3
  Odpowiedz
 • 05/09/2017 o 14:50
  Permalink

  I dlatego reformę sądów trzeba przeprowadzić ze szczególną pieczołowitością i z konsekwencją!!!

  21

  14
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.