Dwa teksty o piotrkowskiej służbie zdrowia w „Gazecie Polskiej Codziennie”

W sobotnio-niedzielnym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennej” (2-3.09.2017 r.), a konkretnie w jej łódzkim dodatku opublikowano dwa artykuły dotyczące stanu piotrkowskiej służby zdrowia.
Kliknij, aby powiększyć.

Pierwszy pt. „Piotrków bez kardiologii” autorstwa Anny Skopińskiej porusza kwestię likwidacji oddziału kardiologicznego w Szpitalu Powiatowym przy ul. Roosevelta, natomiast w drugim, zatytułowanym „Gorący kartofel” jego autor Mariusz Baryła komentuje sytuację panującą w PZOZ. Fragment:

Wyraźnie widać, że starostwo chce się pozbyć przychodni, natomiast urząd miasta nie ma zamiaru ingerować w sferę opieki zdrowotnej. Zacierają ręce jedynie właściciele niepublicznych instytucji, jak na przykład radny Przemysław Winiarski z rządzącej koalicji, współwłaściciel przychodni „Hipokrates” zlokalizowanej w pobliżu osiedla „Wyzwolenia”, na terenie którego powoli kończy żywot kolejna powiatowa placówka.

Kliknij, aby powiększyć.

Ponad 300 egz. „GPC” trafiło do uczestników koncertu Jana Pietrzaka, który odbył się dwa dni temu w Miejskim Ośrodku Kultury.

→ (kk)

4.09.2017

• foto: repr. GazetaTRYBUNALSKA.pl

• czytaj także: > „„Gazeta Polska Codziennie” o protestach przed sądami”

4
1

Jedna myśl na temat “Dwa teksty o piotrkowskiej służbie zdrowia w „Gazecie Polskiej Codziennie”

 • 04/09/2017 o 20:12
  Permalink

  I nadal koalicja rozjezdza, co tylko znajduje się w jej zasięgu. A tak swoją drogą, interesujące, jak wielu lekarzy jest w szeregach PSL…Muszą dbać o swój biznes, jeśli cudem da się ich odciągnąć od koryta. Nic nie jest wg nich rentowne, do czasu, kiedy wyremontuje się za państwową kasę, a potem „przypadkiem”przekształci w niepubliczny szpital, bądź inną placówkę.

  8

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.