Ratowali kobiety na bazarze

Stowarzyszenie „Inicjatywa Polska”, to stosunkowo nowy twór, zarejestrowany w 2016 r. i kierowany przez Barbarę Nowacką (ur. 1975) – córkę zmarłej w Smoleńsku, lewicowej działaczki Izabeli Jurgi-Nowackiej.
Kliknij, aby powiększyć.

Sztandarowym przedsięwzięciem „Inicjatywy” jest akcja „Ratujmy kobiety”, którą poparły partie i ugrupowania lewicowe, postkomunistyczne i feministyczne (> link), propagująca przygotowaną Ustawę o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie. Jej projekt (> link) zakłada szeroki dostęp do badań prenatalnych i tanich środków antykoncepcyjnych, prawo do przerywania ciąży, a także, skierowany do przeciwników aborcji, zakaz pokazywania drastycznych materiałów i demonstrowania przed szpitalami i szkołami.

Aby ustawa mogła trafić pod obrady parlamentu potrzebna jest akceptacja co najmniej 100 tysięcy obywateli. Na terenie kraju, jak dowiadujemy się na stronie internetowej „ratujmykobiety.org.pl” działa 40 koordynatorów i kilkaset osób zaangażowanych w zbieranie podpisów.

Kliknij, aby powiększyć.

Akcja dotarła także do Piotrkowa Trybunalskiego. 19 sierpnia 2017 r. na terenie bazaru przy ul. Dmowskiego kilkuosobowa grupa aktywistów pod przewodnictwem: M. Pingot, D. Ciżewskiego , M. Malczyk, K. Sabacińskiej i T. Lenarcika naganiała mieszkańców Piotrkowa do składania podpisów pod projektem ustawy zezwalającej na zabijanie nienarodzonych, bezbronnych istot.

Wśród osób, które pojawiły się na miejscu znalazł się m. in. były funkcjonariusz komunistycznej Milicji Obywatelskiej Dziemdziora – ten sam, który nie potrafił uratować przed więzieniem swojego wnuka-bandyty Jana L., a także ekipa reporterska z magistrackiej TV Piotrków, którą z samorządowej kasy finansuje prezydent miasta, ultrakatolik mgr inż. Krzysztof Chojniak z zawodu nauczyciel.

Kliknij, aby powiększyć.

Wybór tak stosownego miejsca na propagowanie prawa do aborcji okazał się równie trafiony, jak treść tej plugawej ustawy. Jednak dla niedawnych „obrońców demokracji” takie otoczenie było wręcz wymarzone.

→ (mb)

21.08.2017

• foto: facebook.com

 

 

13
2

3 thoughts on “Ratowali kobiety na bazarze

 • 23/08/2017 at 18:12
  Permalink

  Zarodek to nie człowiek i nie można go zamordować tylko dokonać jego terminacji, tak samo jak kwiat jabłoni to nie jabłko. Kobieta ma prawo do rozporządzania swoim ciałem i życiem i nikomu nic do tego.

  6

  1
  Reply
 • 22/08/2017 at 08:22
  Permalink

  Czy nawoływanie do popełnienia przestępstwa (patrz morderstwa dziecka) nie jest czynem karalnym?

  Jakoś dziwnie się składa, że zwolennicy aborcji zdążyli się już narodzić!

  9

  11
  Reply
 • 21/08/2017 at 23:41
  Permalink

  Ratujmy Polskę przed lewacką zarazą.

  9

  11
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.