Policjanci zostawili radiowóz i sobie poszli. Takie jajca tylko w Piotrkowie

Przez pół dnia w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Polnej stał niezabezpieczony, nieoznakowany radiowóz z włączonym silnikiem i radiostacją, przez którą było słychać wszystkie polecenia dyżurnego i rozmowy z patrolami.

„Gazeta Trybunalska” kilka dni temu otrzymała wiadomość, że dwóch funkcjonariuszy z dochodzeniówki nie dogadało się podczas patrolu i zostawiło otwarty radiowóz z włączonym silnikiem i opuszczonymi szybami przez które każdy przechodzień mógł posłuchać, co policja piotrkowska nadaje przez radio. Są to najczęściej informacje wrażliwe, gdzie padają imiona, nazwiska, adresy zamieszkania ludzi, którymi w danym momencie interesują się policjanci.

Stojące przy ul. Polnej auto dostrzegł odpowiedzialny obywatel i dał cynk na komendę, żeby ktoś podjechał i samochód zabrał, bo przeszkadza w spaniu.

Początkowo nie daliśmy wiary w tę opowieść, bo różne rzeczy dotąd widzieliśmy i o różnych słyszeliśmy, ale takiego numeru chyba dotąd nikt w polskiej mundurówce jeszcze nie wykręcił. Dlatego napisaliśmy do rzeczniczki KMP w Piotrkowie Trybunalskim z prośbą o szczegóły. Co prawda przebieg zdarzenia różni się w punkcie dotyczącym powodów porzucenia pojazdu, co mamy nadzieję wyjaśnić wkrótce po zakończeniu postępowania, ale reszta się zgadza:

Dzień dobry,
w odpowiedzi na maila informuję, że na podstawie decyzji Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim prowadzone jest postępowanie wyjaśniające wobec policjantów z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego piotrkowskiej jednostki, którzy 11 lipca 2017 roku pozostawili nieoznakowany samochód służbowy skoda fabia bez nadzoru na ulicy Polnej w Piotrkowie Trybunalskim. Funkcjonariusze pozostawili samochód niezabezpieczony z włączonym silnikiem. Zgłoszenie o zaparkowanym pojeździe dyżurny jednostki otrzymał od anonimowego rozmówcy 11 lipca 2017 roku tuż po godzinie 23.00. Z zebranych informacji, na tym etapie postępowania wynika, że około godziny 14.00 funkcjonariusze wyjechali samochodem służbowym na teren miasta w celu wykonywania czynności służbowych. Wracając do komendy, na ul. Polnej zauważyli mężczyznę podejrzewanego o dokonanie licznych kradzieży na terenie Piotrkowa Trybunalskiego. Podjęli czynności w celu zatrzymania sprawcy. Prowadzone postępowanie wyjaśni, dlaczego policjanci pozostawili samochód służbowy bez nadzoru po zakończonej służbie, a tym samym czy doszło do naruszenia dyscypliny służbowej. Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających będą wszczęte postępowania dyscyplinarne. Funkcjonariusze byli wielokrotnie nagradzani za wzorowe wykonywanie zadań służbowych. Kierowca pojazdu został ukarany mandatem karnym za oddalenie się od pojazdu, gdy silnik był uruchomiony.

→ (mb)

11.08.2017

• foto: tarnowskie-gory.slaska.policja.gov.pl

 

 

80
2

18 myśli na temat “Policjanci zostawili radiowóz i sobie poszli. Takie jajca tylko w Piotrkowie

  • 18/08/2017 o 10:19
   Permalink

   Wszyscy jak ognia boją się podać źródło informacji.

   2

   0
   Odpowiedz
   • 18/08/2017 o 10:41
    Permalink

    Bo źródło jest wysoko… wyżej aniżeli się wydawało. … ☺

    1

    0
    Odpowiedz
 • 15/08/2017 o 15:02
  Permalink

  Ten kto pisze o wybrykach w piotrkowskiej policji to musi być super gość. Jak coś wie to pewnie się ujawnić i ten fakt gdzieś zgłosi a nie do gazetki czy „mediów”. Ale co on tam wie. Tak sobie pisać to każdy może i wymyślać bajki. A ten artykuł to też mi sensacja. Jaki autor taki artykuł.

  4

  8
  Odpowiedz
  • 15/08/2017 o 17:24
   Permalink

   Takie dziwne zwyczaje panują w niezmienionej, niestety, piotrkowskiej komendzie, że można sobie mówić(tylko komu?!), a i tak zostanie to odwrócone, że winny zostanie nagrodzony. A jak znam dotychczasowe działania, to najmniej winny zostanie usunięty.
   A poza tym nie rozumiem, dlaczego inni mają nie dowiedzieć się o takich idiotycznych ekscesach tzw. „stróżów prawa”?

   6

   2
   Odpowiedz
 • 14/08/2017 o 13:08
  Permalink

  śmieszny to jest ten artykuł, nie wnoszący nic konkretnego ktoś coś jakiś mały donosik?

  7

  9
  Odpowiedz
 • 13/08/2017 o 18:37
  Permalink

  Jeden pewnie chciał aresztować złodzieja, a drugi, NIE BO TO BYŁ jego informator w gangu? A właśnie zatrzymali tego podejrzanego, czy NIE? Ale w Piotrkowie to złodzieje jednak uczciwi są i nie zajumali policyjnego radiowozu na cywilnych rejestracjach, taka okazja i jej nie wykorzystali. To się nadaje do komedii i kabaretu – inspektor Cluso, Różowa Pantera, nie lubię poniedziałku,…., itd. itp. do kwadratowej entej.

  15

  2
  Odpowiedz
  • 13/08/2017 o 21:55
   Permalink

   Popieram. To się nadaje do kolejnego odcinka pitbula 🙂 ale w sumie dzięki takim niespodziewanym wpadkom życiowym powstają piękne i śmieszne ekranizacje 🙂

   14

   3
   Odpowiedz
 • 13/08/2017 o 16:28
  Permalink

  A ze niby w ktorym odcinku polnej jest takie miejsce jak na zdjeciu bo jak mieszkam w Piotrkowie Tryb. prawie 30lat to takiego miejsca nie kojarze???!!!! Chyba ze to sciema chociaz autko dosc znane ale moze to inna ulica??

  1

  7
  Odpowiedz
  • 13/08/2017 o 21:55
   Permalink

   Czytaj ze zrozumieniem. Podpis: foto: tarnowskie-gory.slaska.policja.gov.pl.

   6

   1
   Odpowiedz
 • 12/08/2017 o 14:03
  Permalink

  To moze postepowanie w sprawie wycieku informacji. Jezeli „wyniósł” to policjant to sa wieksze „jajca” niż pozostawienie radiowozu i taka osobe ukarać za kłapanie jezorem na lewo i prawo”. Dziennikarz moze sie powołać na powołać na tajemnicę zawodową. Ale dla dobra wszystkich powinien ujawnić „źródło”.

  23

  7
  Odpowiedz
  • 13/08/2017 o 22:37
   Permalink

   Jakie wynoszenie, wyciek? Czy to jakaś poufna informacja? Poza tym ludzie ślepi nie są…Nareszcie ktoś poinformował i więcej ludzi dowiedziało się, jakie cyrki mają miejsce w KMP Piotrków, bo to nie pierwszy wybryk funkcjonariuszy.

   7

   7
   Odpowiedz
 • 12/08/2017 o 11:47
  Permalink

  A skąd wiecie kto to był? Skoro piszecie że wam pomógł!

  12

  5
  Odpowiedz
  • 12/08/2017 o 13:44
   Permalink

   Piotrków to małe miasto. Tu wszyscy wszystko wiedza 🙂

   19

   2
   Odpowiedz
 • 11/08/2017 o 18:09
  Permalink

  Co tu zamiatać ? Dyscyplina i po sprawie. I tak wolałabym żeby policjant, który zostawił samochód prowadzić moje zgłoszenia. Miałam z tym Panem do czynienia i wiem, że traktuje ludzi z ogromnym szacunkiem i zaangażowaniem. Z drugiej strony współczuję !!! Gdyż wiem kto doniósł do prasy o tej sprawie i z tą osobą nigdy nie chciałabym mieć do czynienia. Oby nigdy taka osoba nie awansowała w policji WSTYD !!!. A policjantowi, który popełnił błąd pragnę powiedzieć, żeby się nigdy nie zmieniał. Takich ludzi nam potrzeba !!!!!!!!!! Trzymaj się chłopaku !!!!!!!!!!!!!!

  27

  12
  Odpowiedz
  • 11/08/2017 o 20:09
   Permalink

   To pewnie pisała jakaś policjantka. Ale pieknie to ujęła. Brawo. Chłopaku nie zmieniaj sie. Pamietaj, życie jest takie, że Ci co pracują i poświęcają swoje myśli tej pracy mogą popełnić błąd a Ci co nic nie robią piszą do prasy żeby zaistnieć.

   28

   4
   Odpowiedz
   • 11/08/2017 o 21:02
    Permalink

    Znam cLowieka. Tylu ilu osobom pomogles to inni moga o tym pomarzyc … popieram nie zmieniaj sie !!!!! Glowa do gory.. jestesmy z Toba….

    22

    7
    Odpowiedz
 • 11/08/2017 o 17:30
  Permalink

  No i co z tego, ze wcześniej byli wielokrotnie nagradzani za wzorowe wykonywanie zadań służbowych!
  Nawalili i muszą teraz ponieść konsekwencje. Za mało szczegółów żeby móc komentować.
  Ciekawe co na to powie minister Błaszczak jak się dowie. Żeby tylko nie zamieciono sprawy pod dywan.

  17

  12
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.