Piotrków – wypadek – dostawczy fiat i ciężarowy mercedes

Do kolejnego niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło dziś (21.07.2017) w Piotrkowie o godz. 14:05 na skrzyżowaniu ulic Roosevelta i Granicznej.
Kliknij, aby powiększyć.

Kierujący dostawczym fiatem, na niemieckich numerach rejestracyjnych, mieszkaniec powiatu piotrkowskiego jadący ul. Graniczną, od strony lotniska, zamierzał przejechać skrzyżowanie w kierunku zachodnim. Nie ustąpił  pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu w kierunku Bujen ciężarowemu mercedesowi i uderzył w jego bok. Po przyjeździe karetki kierowca fiata został zabrany na badania do szpitala. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Podobna kolizja miała miejsce na tym samym skrzyżowaniu 2 lipca 2016 r. Pisaliśmy o tym w notatce pt. „Piotrków – wypadek – opel i polonez”. Fragment:

Z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że do wypadku by nie doszło, gdyby skrzyżowanie miało prawidłowe oznakowanie. Znak stop na wschodniej części ul. Granicznej znajduje się nie przed ul. Roosevelta, lecz przed zatoką, gdzie zakręcają autobusy. Brakuje także poziomej linii P-12 informującej o obowiązku bezwzględnego zatrzymania się, którą stosuje się wraz ze znakiem B-20. Nie jest to jedyne miejsce w Piotrkowie, gdzie tego typu oznaczeń brakuje.

Archiwalne zdjęcie dokumentujące oznaczenie skrzyżowania. Kliknij, aby powiększyć.

Pomimo oczywistego niedopełnienia obowiązków przez zarządcę dróg polegającego na nieprawidłowym oznaczeniu skrzyżowania, piotrkowska policja do tej pory nie wpadła na pomysł, aby tę kwestię rozwiązać.

Czy za każdym razem „Gazeta Trybunalska” ma pisać stosowne pisma i wyręczać odpowiedzialne za stan bezpieczeństwa służby?

→ (mb)

21.08.2017

• foto: Paweł Reising / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• więcej o zdarzeniach drogowych czytaj: > tutaj

 

 

5
2

One thought on “Piotrków – wypadek – dostawczy fiat i ciężarowy mercedes

 • 29/08/2017 at 16:05
  Permalink

  Ale za to na skrzyżowaniu zachodniej obwodnicy bez nazwy (przedłużenie al. Concordii) z ul. Dmowskiego 2 lata temu barany ze ZDiUM-u postawiły znaki STOP, mimo że jest tam niewielki ruch, doskonała widoczność i, z tego co wiem, nie było nigdy żadnej kolizji.

  3

  1
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.