Piotrków Trybunalski. Godzina „Ż” jak żenada

Obchody 73. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego w Piotrkowie Trybunalskim mają od dawna skromną, żeby nie powiedzieć biedną oprawę.

O ile w Tomaszowie, Radomsku czy Bełchatowie mieszkańcy mogli wziąć udział w uroczystościach oficjalnych, koncertach, projekcjach filmowych, wystawach i happeningach, w dawnej stolicy województwa piotrkowskiego jedyną atrakcją była możliwość przyjrzenia się Ilonie Patyk – wiecznie nadąsanej kierowniczce Referatu  Kultury, Sportu i Promocji Miasta, która podczas wykonywania hymnu narodowego wkładała jakieś przedmioty do samochodu.

Gdyby przed pomnikiem Nieznanego Żołnierza, który prosi się o odnowienie (art.: > „Pomnik Nieznanemu Żołnierzowi – czas na zmiany”) nie zjawili się harcerze, członkowie Klubu „Gazety Polskiej” i kibice, którzy nadawali ton spotkaniu – plac Tadeusza Kościuszki świeciłby pustkami. Około 150 osób, a nie „kilkaset”, jak fałszywie podał jeden z portali, to jak na 70-tysięczne miasto ilość zatrważająco niska.

W miejscu upamiętnienia warszawskiego zrywu zaprezentował się drugi garnitur urzędników miejskich i powiatowych oraz czworo radnych, z czego dwoje reprezentowało Prawo i Sprawiedliwość.

Prezydent Piotrkowa Chojniak nie pojawia się na uroczystościach mało istotnych z punktu widzenia propagandowego, dlatego kilka dni temu nalewał zalewajkę w Rynku Trybunalskim, ale aby uczcić bohaterskich żołnierzy Armii Krajowej i młodych ludzi biorących udział w krwawych walkach – takiej potrzeby nie dostrzegł.

Jedynym parlamentarzystą, jaki stawił się przy pomniku, a następnie przed tablicą poświęconą gen. Stefanowi Roweckiemu „Grotowi” i wziął udział w III Piotrkowskim Marszu Pamięci Powstania Warszawskiego zorganizowanym przez Klub „GP” i Klub Historyczny był niezawodny poseł PiS Grzegorz Wojciechowski.

Posłanka PO Radziszewska i wszyscy  facebookowi „obrońcy demokracji i wolności’, którzy jeszcze niedawno palili znicze przed sądem, także nie zjawili się na rocznicowych obchodach.

Chichotem historii była natomiast obecność D. Śmigielskiego – fotografa z niemieckiej gazety ubranego w krótkie spodenki.

→ (mb)

2.08.2017

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• czytaj także: > „Godzina „W” w Piotrkowie Trybunalskim”

• czytaj także: > „Warszawa, godzina „W”, 1.08.2015 r.”

 

 

13
5

5 myśli na temat “Piotrków Trybunalski. Godzina „Ż” jak żenada

 • 03/08/2017 o 07:03
  Permalink

  A jak się ubrał Waldemar Dróżdż? Tego już pewnie, nawet w komentarzu, nie zamieścicie…

  7

  2
  Odpowiedz
 • 02/08/2017 o 23:42
  Permalink

  Za nasze pieniądze sponsoruje się „duperele” a tak ważna rocznica ma oprawę bardzo słabą, ale czego się spodziewać po włodarzach którzy na ciałach umęczonych przez UB żołnierzy AK budują halę sportową, chwała Bohaterom !!!!

  9

  3
  Odpowiedz
 • 02/08/2017 o 16:13
  Permalink

  Cześć i chwała bohaterskim powstańcom. I chwała wszystkim, którzy mimo prażącego słońca i 35-stopniowego upału wzięli udział w tej uroczystości.

  8

  3
  Odpowiedz
  • 03/08/2017 o 08:42
   Permalink

   Wszystkim to może nie dziękujmy, tylko tym co przyszli z własnej inicjatywy i potrzeby serca. PrzePISanym w ostatnim czasie na właściwą stronę z różnymi legitymacjami w zanadrzu nie ma co dziękować!

   7

   2
   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.