Piotrków Trybunalski: 7 minut patriotyzmu

15 sierpnia 2017 roku przy pomniku Nieznanego Żołnierza w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się uroczystość upamiętniająca 97. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku i obchodzone na jej pamiątkę święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Organizatorem ceremonii był Urząd Miasta, którego dwóch przedstawicieli pojawiło się na miejscu. Nikt nie wygłosił okolicznościowego przemówienia, nie odśpiewano hymnu państwowego, nie było żadnej oprawy muzycznej czy artystycznej, a całość trwała zaledwie kilka minut. W najbliższym otoczeniu pomnika znalazło się 10 mieszkańców miasta, a około 30 przypatrywało się z bezpiecznej odległości.

Autorzy „Gazety Trybunalskiej” są gorącymi zwolennikami wyłączenia z miejskich obchodów organizacji patriotycznych, harcerzy, Klubu „Gazety Polskiej”, środowiska Armii Krajowej, radnych Prawa i Sprawiedliwości i jednoznacznego odcięcia się od ludzi, którzy nie tylko pozorują jakieś działania, ale wręcz obrażają poległych bohaterów.

Nadszedł czas, aby zacząć organizować swoje uroczystości w sposób godny i poważny i z całą stanowczością odgrodzić się od przebierańców, farbowanych lisów, zdrajców, byłych esbeckich konfidentów, ormowców i służalczych, wazeliniarskich mediów.

→ (mb)

15.08.2017

• zdjęcie górne: przedstawiciele PiS: Wiesława Olejnik, Zbigniew Ziemba, Łukasz Janik, foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• czytaj także: „Błaszczyńskiemu potrzebna jest reedukacja”

• czytaj także: „Piotrków Trybunalski. Godzina „Ż” jak żenada”

 

 

7
2

2 myśli na temat “Piotrków Trybunalski: 7 minut patriotyzmu

 • 15/08/2017 o 16:08
  Permalink

  A gdzie byli radni i parlamentarzyści z PO, SLD, PSL i innych partii? Zabrakło MON – A.M., to nie ma wojskowych? DZISIEJSZE UROCZYSTOŚCI W PIOTRKOWIE TO DLA MIEJSKICH WŁADZ skandal !!!!! Lecz jak znam moich Rodaków i Piotrkowian, to przy wyborach nie ma i nie będzie mieć żadnego znaczenia.

  8

  3
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.