Niemieckie grafomaństwo i urzędniczy bełkot

Niezmiennie od kilku lat pracownicy niemieckiego portalu „piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl” zaskakują czytelników dziwnymi tekstami odnoszącymi się do uroczystości patriotycznych odbywającymi się w Piotrkowie.

Autorka podpisująca się „kw”, o której wspominaliśmy w tekście „Jak niemiecki portal okłamuje ludzi?” , nadal pozwala sobie na nieudolne merytorycznie i językowo notatki. Przykładem tej radosnej twórczości jest wpis z 15 sierpnia 2017 r. pt. „Święto Wojska Polskiego i 97. rocznica Bitwy Warszawskiej w Piotrkowie”:

Foto: screen GT. Kliknij, aby powiększyć.

W Piotrkowie nie ma Grobu Nieznanego Żołnierza. Szyk „uroczystości z okazji obchodów” jest dobitnym przykładem grafomaństwa, a „stowarzyszenia partyzanckie” prawdopodobnie istnieją jedynie w głowie „kw”. Gdyby przedstawicielka niemieckich mediów była obecna na miejscu, a nie pisała „zza biurka”, pewnie dostrzegłaby, że nikt wieńców nie składał, co najwyżej wiązanki kwiatów.

O krok dalej poszedł anonimowy autor opisujący wydarzenie na magistrackiej witrynie „piotrkow.pl”:

Foto: screen GT. Kliknij, aby powiększyć.

W tym przypadku dramatyczna niechlujność językowa i oczywiste błędy przedmiotowe każą zastanowić się nad poziomem wiedzy i umiejętności autora (autorki) tego bełkotu. Nie dość, że urzędnicy nie stanęli na wysokości zadania przy organizacji obchodów, to jeszcze mają kłopoty z rzetelnym opisaniem wydarzenia.

→ (pr) / (mb)

16.08.2017

• grafika: pixabay.com

 

 

 

8
4

Jedna myśl na temat “Niemieckie grafomaństwo i urzędniczy bełkot

 • 16/08/2017 o 22:28
  Permalink

  Teraz jest internet i wolność słowa. Dlatego, parafrazując klasyka, „pisać każdy może”. Pozostaje jedynie pytanie: czy da się to czytać?

  6

  2
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.