Błaszczyńskiemu potrzebna jest reedukacja

Co roku, tuż przed świętem Wojska Polskiego, przewodniczący Rady Miasta Marian Błaszczyński gości z wizytą u emerytów zrzeszonych w Związku Żołnierzy Wojska Polskiego oraz Związku Politycznie Represjonowanych Żołnierzy-Górników.
Były Ormowiec Marian Cecotka pierwszy z prawej. Kliknij, aby powiększyć.

Tym razem zabrał ze sobą wiceprezydenta Kacperka, który wygłosił stosowną mowę:

Święto Wojska Polskiego to okazja do złożenia życzeń, ale także podziękowań za Państwa działalność i wkład w rozwój naszego miasta. Służba Ojczyźnie nie skończyła się dla Was wraz z końcem służby w wojsku. Swoim całym życiem pokazujecie jak bardzo kochacie nasz kraj.

Niestety Kacperek jak zawsze nie podał żadnych konkretów, więc nie mamy pojęcia, jaka to działalność i jaki wkład w rozwój miasta jest udziałem faceta w mundurze marynarki czy Mariana Cecotki byłego ormowca (IPN Ld 443/5284).

Propagandowy organ Urzędu Miasta witryna „piotrkow.pl” nazywa członków obu organizacji „kombatantami”, choć ludzie ci z walką o suwerenność i niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej NIE MAJĄ NIC WSPÓLNEGO i mianowanie ich „kombatantami” jest tyleż niestosowne i obraźliwe dla żołnierzy Armii Krajowej, co całkowicie nieuprawnione i fałszywe.

Błaszczyński, jak mniemamy, nie odróżnia bohatera od trepa, dlatego proponujemy, aby poprosił kogoś z muzeum, albo biblioteki żeby mu tę różnicę wyłożył. Jeżeli zaś Błaszczyńskiemu takie towarzystwo szczerze odpowiada i cieszą go otrzymywane medale, to sugerujemy, aby wybierał się tam nie jako przewodniczący Rady Miasta lecz jako osoba prywatna.

→ (mb)

15.08.2017

• foto: piotrkow.pl

• czytaj także: > „Patriotyzm jednego weekendu”

 

 

20
2

2 myśli na temat “Błaszczyńskiemu potrzebna jest reedukacja

 • 15/08/2017 o 15:26
  Permalink

  A o to, co przypominają inni o dekomunizacji przestrzeni publicznej – http://www.pch24.pl/ipn–nazwy-943-ulic-w-polsce-musza-miec-zmienione-nazwy–a-to-jeszcze-nie-koniec-listy,53791,i.html
  Z tymi zmianami będzie łatwo, no może po za Piotrkowem, lecz znacznie trudniej będzie ze zmianą mentalności i moralności zdemoralizowanych komunistyczną propagandą i brakiem znajomości faktów historycznych i wynikających z nich, nauk na dziś i jutro, naszych rodaków, naszych współobywateli Polskiej Rzeczpospolitej. Będzie trudno, bardzo trudno, gdyż nauczyciele w swej znacznej większości jest zlewicowana ponad miarę, a to oni uczą nasze młode pokolenie. Może czas na samo edukację i następnie przekazywanie wiedzy samemu młodym, a nie na publiczne i państwowe szkoły?

  4

  2
  Odpowiedz
 • 15/08/2017 o 13:55
  Permalink

  Zapytam się jak tam z dekomunizacją przestrzeni publicznej piotrkowskiego miasteczka? Termin mija 2.IX.2017. Tablice z komuszymi hołdami, a jest ich w Piotrkowie bardzo dużo, powinny pójść do muzeum, jako znaki przeszłości, po odpowiednim ich udokumentowaniu i zarchiwizowaniu dla ostrzeżenie przyszłych pokoleń i dla oddania historycznym faktom. A nazwy zmienione, lecz nie jak przy zmianie nazwy ulicy 9-go maja, gdzie radni miejscy zastosowali perfidny i cyniczny wybieg, który powinien być napiętnowany w mediach. A tak w ogóle powinni się tym zająć piotrkowscy posłowie z obecnym MON – Antonim Macierewiczem na czele. Gdzie są i co robią w tym i w innych piotrkowskich sprawach?

  6

  3
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.