Reporter Onetu

Ten szczupły chłopaczyna w białej koszuli nazywa się Bartłomiej Bublewicz. Jest reporterem portalu „onet.pl” należącym do niemiecko-szwajcarskiej spółki Ringier Axel Springer Polska.

Jego nazwisko przemknęło przez sieć internetową wkrótce po zakończeniu lipcowej miesięcznicy smoleńskiej. Bublewicz był proszony przez obsługę marszu o opuszczenie trasy pochodu. Jego tłumaczenie, że jest dziennikarzem niewiele pomogło, bo pracownicy portalu „onet.pl”, podobnie jak innych niemieckich mediów, nie są mile widziani pośród ludzi celebrujących miesięcznicę smoleńskiej katastrofy. Głównym tego powodem jest poszukiwanie taniej, płytkiej sensacji, a nie rzetelne relacjonowanie tego, co dzieje się  na Krakowskim Przedmieściu.

Jak można było się spodziewać Bublewicz przygotował stosowny materiał, który został opublikowany: > tutaj choć jego wartość merytoryczna jest żadna, a główne przesłanie jest takie, że organizatorzy marszu smoleńskiego nie chcą widzieć podczas jego trwania „wolnych niemieckich mediów”.

Wkrótce po tym, jak znalazł się poza barierkami zaczął krążyć między przeciwnikami manifestacji w poszukiwaniu smakowitych kąsków. Wraz ze swoim operatorem przystanął przy pijanym i prawdopodobnie upośledzonym osobniku i zaczął zadawać mu pytania dotyczące tego, co działo się na ulicy. Nieszczęśnik bełkotał coś bez ładu i składu, a Bublewicz uśmiechał się zadowolony, że oto powstaje kolejny gorący materiał reporterski.

Kiedy dostrzegł wycelowany w swoją stronę obiektyw aparatu fotograficznego momentalnie zakończył tę żenującą i cyniczną ustawkę, bo ponad wszelką wątpliwość zdawał sobie sprawę z tego, że to co robi do zajęć szlachetnych nie należy.

Jest mało prawdopodobne, aby Bartłomiej Bublewicz, „młody wilc” niemieckiej reporterki miał świadomość, że wykonując swoje zawodowe zadania prowadzi działalność daleko odbiegającą od narodowego interesu kraju, w którym się urodził, a produkując prymitywne video wzmacnia potęgę niemieckiego koncernu.

→ (mb)

13.07.2017

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

Bartłomiej Bublewicz – w Onecie od 2015 roku jako reporter wideo. W kręgu jego największych zainteresowań polityka i tematy społeczne, dlatego Sejm stał się jego drugim domem. Okazjonalnie przygotowuje materiały dla innych redakcji Ringier Axel Springer, między innymi do programu Tomasza Lisa. Nad swoimi materiałami pracuje od początku do końca, dlatego codziennie po zdjęciach zamienia się w montażystę (źródło: onet.pl)

 

 

2
5

2 myśli na temat “Reporter Onetu

 • 14/07/2017 o 09:26
  Permalink

  Ma swoje 5 minut. Przed nim reszta życia; ale on jeszcze o tym nie wie.

  2

  3
  Odpowiedz
 • 14/07/2017 o 08:44
  Permalink

  Niech zyje rzetelne polskie dziennikarstwo

  2

  3
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.