Kukiz grozi więzieniem totalnej opozycji

Pawłowi Kukizowi skończyła się już cierpliwość do tzw. totalnej opozycji. Iskrą zapalną była krytyka posła PO Tomasza Cimoszewicza (syna Włodzimierza), któremu nie pasowały następujące słowa posłów Kukiz’15: „Pokazaliśmy, że można spokojnie, merytorycznie, skutecznie działać na rzecz obywateli”.

Wczoraj (26.07) na swoim profilu na facebooku ostro zaatakował polityków Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

Na wstępie stwierdził, że „Platformiarze spazmów dostają, że im „Pucz – Reaktywacja” nie wyszedł”. Napisał też, że mają do niego pretensje, że mimo wielokrotnych propozycji z ich strony nie wyszedł z nimi na ulicę. Jednocześnie uspakaja adwersarzy:

Spoko. Obiecuję Wam, PO-wcy, że wyjdę. Kiedy? Wtedy, gdy ludzie upomną się o przyspieszenie rozliczenia Waszych „rządów.

Przy okazji dał antyrządowym aktywistom dobrą radę:

Modlić się codziennie za Kaczyńskiego powinniście, bo gdybym to ja miał władzę to Nowakowi w życiu nie udałoby się uciec na Ukrainę a wielu z Was byłoby już w Sztumie.

Chodzi oczywiście o zakład karny w Sztumie. Poseł uzasadnił swoje słowa: „Wyszliście na ulice by bronić układu, zostawić wszystko „po staremu”, zostawić SWOJE sądy, które zagwarantują Wam „niezawisłość” . Trudno jest dziś wytłumaczyć ludziom biorącym udział w protestach, że choć MAJĄ RACJĘ sprzeciwiając się ustawie dającej Ziobrze pozycję niewyobrażalną w państwie demokratycznym, to jednocześnie swoimi protestami budują Wam drogę do powrotu do władzy i opowiadają się za pozostawieniem starych „porządków”.

Po czym dosadnie podsumował wartość polityków Platformy Obywatelskiej: „…nie byłoby większej dla Polski tragedii niż Wasz powrót i stare „porządki”.

Dalej Paweł Kukiz wyraził nadzieję, że prezydent RP Andrzej Duda w najbliższych dwóch miesiącach poprawi ustawy o sądach tak, „aby w sposób rzeczywisty nad sądami kontrolę sprawowali Obywatele a nie PARTIA polityczna”.

Swój wpis na facebooku zakończył stwierdzeniem skierowanym do awanturników z opozycji:

Jeśli jednak z jakichkolwiek przyczyn zostanie „po staremu” to obiecuję Wam – wyjdę na ulice i będę na niej aż do tej pory póki wielu z Was nie zobaczę za kratami. Choćbym sam miał do puszki trafić. Dobrego Dnia, maderowcy u Sowy pasione.

→ (pr)

27.07.2017

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• żródło: > facebook.com

 

 

161
5

8 thoughts on “Kukiz grozi więzieniem totalnej opozycji

  • 20/08/2017 at 21:50
    Permalink

    Kukiz ma jaja. Bydło z „totalnej opozycji” trzeba pogonić. Rząd jest za miękki. I oby ta miękkość się nie zemściła kiedyś, bo powrót PO do władzy to byłaby tragedia.

    2

    0
    Reply
  • 29/07/2017 at 19:59
    Permalink

    A ja się zastanawiam kto jeszcze był z PO w koalicji rządowej w latach 2007 – 2015? Ta partia to niewinna dziewica jest jak PO czy SLD albo inny frakcyjny odłam?

    3

    0
    Reply
  • 27/07/2017 at 21:39
    Permalink

    Kukiz niech się wytłumaczy w jakich okolicznościach prawie za darmo
    uzyskał mieszkanie w centrum Warszawy. Wgląda na to ,ze to była „złodziejska prywatyzacja”.

    2

    6
    Reply
    • 28/07/2017 at 21:21
      Permalink

      Pan Paweł Kukiz dawno wyjaśnił to prymitywne pomówienie i szybko zamknął mordy różnym kundlom. Ale jak widać sprawdza się metoda platfusów: rzuć błotem, a zawsze trochę brudu zostanie.

      4

      1
      Reply
  • 27/07/2017 at 16:15
    Permalink

    Poseł Kukiz powiedział bardzo dobrze. Zmiany w sądownictwie są konieczne. Nie głosował, bo nie zgodzi się z pewnymi elementami tych zmian. Proste. Osobiście nie zgadzam się z tytułem tego artykułu: „Kukiz grozi więzieniem totalnej opozycji”. Ten tytuł nazwałabym raczej obietnicą, którą mam nadzieję dotrzyma. PO rządziło Polską. Powiedzmy, że „wykazała się” podczas lat swoich rządów. Wybory pokazały, że Polacy nie byli zadowoleni z kierunku obranego przez PO. Teraz rządzi PIS. Dajcie się wykazać tym politykom. Już gorzej niż za czasów PO być nie może i tak zostało praktycznie wszystko co polskie wyprzedane. Polacy!!! Nie za taki kraj nasi dziadowie i pradziadowie umierali…Opamiętajcie się! Na prawdę uważacie, że ta Polska, którą mamy to kraj jakiego by chcieli nasi przodkowie i nasze wnuki? A kto jest temu winien, że nasza ojczyzna tak wygląda? PIS, który ma rządy od około roku? Rozmawiałam ostatnio z zaprzyjaźnionym adwokatem o ostatnio głośnej sprawie sądownictwa. Starałam się dowiedzieć dlaczego jest tak bardzo przeciw reformie, interesowały mnie jak zawsze konkrety i niestety nie dowiedziałam się więcej niż „PIS to zło”, „reforma to zło”, „chcą wymienić wszystkich sędziów na swoich”… a na moją krótką odpowiedź: „słyszałam, że w krajach UE takie praktyki to normalne” dostałam odpowiedź „lepiej niech nic nie zmieniają, niech będzie jak było”. Naród wybrał PIS wraz z ich programem tzn, że większość z nas jest ZA reformą, a bieganie opozycji na skargę za granicę… no cóż nie znajduje na to słów. Demokracja jest przestrzega, konstytucja również, nie dzieje się nic nadzwyczajnego, a mimo to opozycja rozgłasza po świecie co to za tragiczne rzeczy w Polsce się wyprawiają. To smutne. Mam otwarty umysł, nie stoję za konkretną partią, jednak widzę co się dzieje, czytam gazety prawicy i lewicy, sama podejmuje decyzję i was rodacy też o to proszę. Nie idźcie ślepo za PO czy PIS. Pozdrawiam.

    127

    18
    Reply
  • 27/07/2017 at 13:42
    Permalink

    Przeciw nowej ustawie autorstwa PiS o SN opowiedziało się zaledwie 10 spośród 30 biorących udział w głosowaniu posłów Kukiz’15. Pozostałych 20 – w tym Paweł Kukiz wstrzymało się od głosu.

    39

    1
    Reply
  • 27/07/2017 at 13:05
    Permalink

    Polityka w naszym kraju weszła w wyższy stopień wtajemniczenia. Odnoszę wrażenie, że partia rządząca łącznie z Kukizem robią polityke na pokaz, a drugą robią pod stołem. Tak żeby omamić targowice, a jak widzimy po Petru i reszczcie, rozumiem nie grzeszą. Mają poparcie tylko dlatego, że pokazują ich ciągle w TheVolksdeutscheNetwork .

    36

    -15
    Reply
    • 27/07/2017 at 21:29
      Permalink

      Gdybyś nie był pisowskim pachołkiem powtarzającym utarte frazesy rodem z gazety polskiej wiedziałbyś, że TVN jest własnością sieci telewizyjnej z USA…

      4

      6
      Reply