Kolejny sukces Piotrkowa! W ranking przedsiębiorczych gmin znalazł się na 457 miejscu! – Gazeta Trybunalska

Kolejny sukces Piotrkowa! W ranking przedsiębiorczych gmin znalazł się na 457 miejscu!

Piotrkowscy urzędnicy mogą sobie pogratulować. Dynamiczny rozwój Piotrkowa Trybunalskiego pod rządami mgr inż. Krzysztofa Chojniaka, z zawodu nauczyciela, sprawił, że miasto znalazło się na wysokim 457 miejscu pod względem ilości zarejestrowanych firm przypadających na tysiąc mieszkańców.

W rankingu uwzględniono 2478 gmin. Na ostatnim miejscu znalazł się Nowy Dwór Mazowiecki z ilością 27,83 podmiotów / 1 tys. miesz., a listę otwiera Karpacz z 736,59 podmiotami / 1 tys. miesz. Kolejne 19 gmin prezentujemy w tabeli poniżej:

Pełne zestawienie znajduje się: > tutaj.

→ (kk)

26.07.2017

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

2
0

10 thoughts on “Kolejny sukces Piotrkowa! W ranking przedsiębiorczych gmin znalazł się na 457 miejscu!

  • 27/07/2017 at 21:17
    Permalink

    cytuję … 26/07/2017 at 16:08
    „…niby wina Chojniaka. A nie wiem co on ma do zakładania firm przez ludzi”.

    Trochę ma. A czy są jeszcze wolne powierzchnie w naszej piotrkowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej? Można w niej założyć firmę i mieć bardzo duże ulgi podatkowe? Bo ja parę lat temu chciałem, ale nie było wolnych powierzchni w Piotrkowie.

    4

    1
    Reply
  • 26/07/2017 at 20:40
    Permalink

    Chojniak po to jest żeby klimat dla firm robić … Ciemniaku

    6

    0
    Reply
  • 26/07/2017 at 17:02
    Permalink

    Na szczycie listy są miasta i miejscowości wypoczynkowe, gdzie każdy posiadający kwatery musi mieć założoną działalność gospodarczą. Trzeba myśleć zanim się wyda subiektywny osąd dziennikarski!

    6

    5
    Reply
    • 26/07/2017 at 22:29
      Permalink

      Zwłaszcza Lesznowola – miejsce nr 7.

      6

      0
      Reply
  • 26/07/2017 at 15:11
    Permalink

    Piotrków to Ciemnogród. Ul. Słowackiego powinna zostać przemianowana na ul. Bankową.

    4

    4
    Reply
  • 26/07/2017 at 13:56
    Permalink

    a Bełchatów czy Tomaszów Mazowiecki jeszcze niżej.

    2

    1
    Reply
  • 26/07/2017 at 13:34
    Permalink

    Czy nie można było napisać, że Piotrków wyprzedził w rankingu ponad 2 tysiące gmin? Wszak to to samo ale jak brzmi!!!

    13

    1
    Reply
    • 26/07/2017 at 16:08
      Permalink

      Nie można bo zawsze trzeba coś napisać żeby tylko była niby wina Chojniaka. A nie wiem co on ma do zakładania firm przez ludzi. Sam ma im zakładać te firmy czy co?

      4

      6
      Reply
      • 26/07/2017 at 22:32
        Permalink

        Ma tyle, że powinien robić wszystko, by ludzie zakładali działalność gospodarczą -np. obniżać podatki.

        22

        1
        Reply