Kaczyński twardo i po męsku. Histeryczna reakcja Gasiuk-Pihowicz

Po północy zakończyły się wczorajsze obrady 46. posiedzenia Sejmu, których głównym tematem była dyskusja nad projektem ustawy o Sądzie Najwyższym.

Jak informuje Biuro Prasowe Sejmu przeprowadzono I i II czytanie poselskiego projektu ustawy o Sądzie Najwyższym (druk nr 1727). Przewiduje on m.in. trzy nowe izby Sądu Najwyższego – Prawa Publicznego, Prawa Prywatnego i Dyscyplinarną, zmiany w trybie powoływania sędziów SN i umożliwienie przeniesienia obecnych sędziów SN w stan spoczynku. Projekt uzasadnił poseł Andrzej Matusiewicz. W II czytaniu do projektu zgłoszono poprawki oraz wnioski o odrzucenie. O dalszych losach projektu posłowie zdecydują w głosowaniu

Podczas 15-godzinnej polemiki wypowiedziano wiele cierpkich, często niesprawiedliwych opinii pod adresem rządu i posłów PiS. Kwadrans przed godziną dwudziestą czwartą z mównicy sejmowej padło zdanie skierowane do prezesa PiS: „Dopóki był świętej pamięci Lech Kaczyński, pan nie odważył się podnieść ręki na wymiar sprawiedliwości”.  Jego autorem był poseł PO, b. minister sprawiedliwości Borys Budka (lat 39); poirytowany Jarosław Kaczyński, łamiąc regulamin Sejmu wszedł na mównicę i powiedział:

 

Wystąpienie rozdrażniło posłankę Nowoczesnej Kamilę Gasiuk-Pihowicz, nie ukrywając emocji wykrzyczała:

 

Komentarz

Od dłuższego czasu opozycja i media jej sprzyjające usiłują podważyć poczynania J. Kaczyńskiego i jego partii w ten sposób, że jako przykład właściwej postawy przedstawiają działania prezydenta Lecha Kaczyńskiego, którą za jego życia krytykowano i ośmieszano biorąc zły przykład z niemieckiej, neokomunistycznej gazety nazywającej obu braci „kartoflami” (> link).

Pierwszą i nieudaną próba podważenia wiarygodności podjęto wobec Agaty Dudy, gdy zarzucano jej, że unika wypowiadania się na tematy istotne dla polskich feministek. Jako przykład stawiano Marię Kaczyńską, która trafiła do Rady Programowej Kongresu Kobiet i „dostrzegała dyskryminację kobiet i popierała postulat poprawy ich sytuacji”.

Wstrzemięźliwość pierwszej damy, unikanie jakichkolwiek deklaracji sprawiły, że nie została wciągnięta w wir „narodowej dyskusji” o prawach płci pięknej, ponieważ zdawała sobie sprawę, że z medialnych potyczek można wyjść jedynie z poharatanym wizerunkiem.

Inaczej sprawa wygląda z prezesem Kaczyńskim, który będąc zawodowym politykiem jest narażony na ataki niemal notorycznie, ataki, co należy podkreślić, nie mające nic wspólnego z jego pracą i programem PiS, lecz wymierzone w niego i osoby mu najbliższe.

Kaczyńskiego należy podziwiać, że w swej, w pełni usprawiedliwionej, złości stając w obronie czci i godności zmarłego brata Lecha wybrał rozwiązanie najłagodniejsze i zwrócił się do posłów PO i PSL słowami: „Nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego świętej pamięci brata!”, bo każdy inny mężczyzna, w podobnej sytuacji, obiłby po prostu twarz swojemu przeciwnikowi.

I to posłanka Gasiuk-Pihowicz (lat 34) powinna wiedzieć, że między innymi tacy ludzie jak Jarosław Kaczyński swoją walką i niezłomną postawą na przestrzeni ostatnich 40 lat umożliwili jej tupanie nóżkami i uderzanie rączkami w pulpit, a nie jakiś wydumany „suweren”, który w praktyce oznacza jedynie 19 tys. osób, które oddały na nią głos w wyborach parlamentarnych w 2015 r.

→ (mb)

19.07.2017

• foto: sejm.gov.pl / screen GT

• obrady Sejmu z dnia 18 lipca dostępne są: > tutaj

 

 

39
7

4 myśli na temat “Kaczyński twardo i po męsku. Histeryczna reakcja Gasiuk-Pihowicz

 • 20/07/2017 o 01:42
  Permalink

  Nasuwają się trzy zasadnicze pytania:

  Czy Polacy mogą być gospodarzami we własnym kraju?
  Czy Polacy mogą sami wybrać swoje władze?
  Czy te władze mogą zrobić to, co jest dobre dla Polaków?

  O to jest ta walka. Czy jeszcze możemy sami, czy już tylko pod dyktando obcych?

  47

  -16
  Odpowiedz
 • 19/07/2017 o 16:47
  Permalink

  Kaczynski nie ma dzieci, ani wnukow wiec ma w dupie dobro Polakow….na pewno taka postawą nie przyciagnie do siebie ludzi, mądrych ludzi….

  11

  13
  Odpowiedz
 • 19/07/2017 o 16:16
  Permalink

  PiS powinien coś z tym warcholstwem zrobić. Może jakąś ustawę zabraniającą obrażaniu premiera, prezydenta etc. itp. To co się teraz dzieje trudno nazwać inaczej niż warcholstwo. To nie jest żadna opozycja, to kolejne próby obalenia rządu, rozwiązania sejmu i przejęcia władzy przez PO, PSL, Nowoczesną i KOD. Nie pozwólcie obrażać prezesa PiS pesudopolitykom z Nowoczesnej i z PO.

  71

  11
  Odpowiedz
 • 19/07/2017 o 16:08
  Permalink

  „Polityka – to emocje” – powiedział Czerepach.

  12

  2
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.