Chojniateka #2

Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego mgr inż. Krzysztof Chojniak z zawodu nauczyciel ujawnił ideologię, która legła u podstaw budowy tworu zwanego „mediateką”, na który mieszkańcy zadłużonego miasta bez perspektyw gospodarczych zrzucą się w przeciągu dwóch lat.

W dobie zanikania relacji międzyludzkich chcemy stworzyć miejsce integracji, zarówno dla młodzieży, seniorów, jak również miejsce integracji międzypokoleniowej piotrkowian. Ma to być miejsce spotkań i twórczych działań, w którym ludzie będą mogli inspirować i rozwijać się, czy też po prostu nawiązywać znajomości.

Budowa mediateki wpłynie na lepszą przyszłość naszych pokoleń. Inwestując w centrum nauki i kultury, tak naprawdę inwestujemy w nasze dzieci i młodzież, wychodząc naprzeciw ich potrzebom.

Chojniak dodał jeszcze, że „mediateka będzie swoistym łącznikiem między bogatą historią 800-letniego miasta i przyszłością niosącą ze sobą nowoczesność i postęp”. Wywiad jest dostępny: > tutaj.

Komentarz

Doskonale znamy nieograniczone możliwości intelektualne Chojniaka i siłę jego argumentów, dlatego w tym przypadku pozostaniemy przy stwierdzeniu, że podczas wypowiedzi na temat „mediateki” prezydent Piotrkowa był trzeźwy i nie dał powodu, aby sadzić, że wcześniej zażył jakieś środki halucynogenne.

→ (mb)

15.07.2017

• grafika: barma / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• czytaj także: > „Chojniateka”

 

 

16
2

4 myśli na temat “Chojniateka #2

 • 17/07/2017 o 16:31
  Permalink

  Mediateka ma być podobno połączeniem kilku bibliotek, tak słyszałem czy czytałem kilka lat temu, jak się cała sprawa zaczęła: Bibliotek Miejskiej i miejskiej dla dzieci, Pedagogiczna i biblioteka uczelni UJK oraz miało tam być umieszczone Archiwum Państwowe, mieszczące się obecnie w budynku sądu od ulicy Toruńskiej. Kilka dni temu usłyszałem, że Archiwum wystąpiło do swych władz zwierzchnich i do Miasta o przyznanie i doprowadzenie do modernizacji dostosowującej, na potrzeby Archiwum, obiektu po dawnej „Piotrcovii”, przy ulicy Batorego, kiedyś Obrytki. To jak to jest ma być Archiwum w ‚mediatece’ czy posiadać ma oddzielny obiekt i ile będzie kolejna, wydaje się dobra idee, kosztować. Coś tu za dużo kombinacji operacyjnych w tych „papierach i archiwach”.

  25

  1
  Odpowiedz
 • 17/07/2017 o 11:06
  Permalink

  Ciekawi mnie czy on sam pisze te przemówienia?

  30

  0
  Odpowiedz
 • 16/07/2017 o 16:42
  Permalink

  Przepraszam, ale czy on tak na poważnie?
  A na poważnie, to ta cała choojniateka będzie go kosztowała przegranie najbliższych wyborów. I to jest jedyny plus tego przedsięwzięcia. Szkoda tylko, że odbędzie się to za nasze, i to bardzo duże, pieniądze.

  59

  2
  Odpowiedz
 • 16/07/2017 o 10:26
  Permalink

  „Inwestując w centrum nauki i kultury, tak naprawdę inwestujemy w nasze dzieci i młodzież, wychodząc naprzeciw ich potrzebom.” – dzieci i młodzież to z tego umierającego miasta uciekają gdzie się da!

  59

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.