Apel Wojewody Łódzkiego o godne uczczenie 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Szanowni Mieszkańcy Województwa Łódzkiego!

We wtorek, 1 sierpnia 2017 roku, obchodzić będziemy 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego – jednego z najbardziej bohaterskich zrywów w dziejach naszego Narodu. Przez 63 dni powstańcy warszawscy zmagali się z przeważającymi siłami niemieckich okupantów. Swą heroiczną walkę podjęli w obronie niepodległości Rzeczpospolitej, zagrożonej przez zbrodnicze totalitaryzmy – nazistowski i komunistyczny.

Dziś wszystkim poległym bohaterom sprzed 73 lat, a także wspierającym ich i wymordowanym mieszkańcom Warszawy, należy się hołd, pamięć i cześć. Dzięki Nim możemy dziś cieszyć się wolnością w suwerennej, niepodległej Polsce.

Zwracam się do Państwa z apelem o godne uczczenie 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w miastach i gminach województwa łódzkiego. 1 sierpnia, w dniu Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego, wywieśmy biało-czerwone flagi na budynkach urzędów państwowych i samorządowych oraz w miejscach publicznych, a także domach i balkonach. W akcie patriotycznej powinności i solidarności naszej narodowej wspólnoty zatrzymajmy się na głos syren rozbrzmiewających w całym kraju i w naszym województwie o godz. 17.00, aby uczcić pamięć godziny „W”. Minutą ciszy oddajmy należny hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego.

Cześć i chwała bohaterom!

Wojewoda Łódzki

→ Zbigniew Rau

28.07.2017

• foto: Krzysztof Szymczak

 

 

2
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.