100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzewinach

2.07.2017 r. w niedzielę we wsi Krzewiny k/ Sulejowa odbyły się obchody 100-lecie istnienia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 14.00. Najpierw przywitano przybyłych gości, m.in. dowódcę PSP w Piotrkowie Trybunalskim bryg. Marka Skrobka, burmistrza Sulejowa Wojciecha Ostrowskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej w Sulejowie Adama Stobieckiego, radnych Gminy Sulejów, Marka Mazura przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego i wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, które stawiły się na miejscu.

Następnie odbyła się msza święta przed budynkiem remizy, którą koncelebrował ks. proboszcz Leszek Druch razem z ks. Kanonikiem Zygmuntem Czyżem przy oprawie muzycznej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Witowa.

Po nabożeństwie poświęcono nowe boisko i plac do ćwiczeń za remizą. Druhna Olga Gosławska odczytała kronikę OSP w Krzewinach, a przedstawiciele PSP i władz w swoich wystąpieniach podziękowali prezesowi OSP Julianowi Gosławskiemui i wszystkim strażakom za służbę i gotowość w niesieniu pomocy innym. Druhowie zostali odznaczeni medalami wysługi lat przez  wiceprezesa Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Piotrkowie Trybunalskim Stanisława Chmielewskiego.

Po części oficjalnej zebrani zasiedli za wspólnym stołem i świętowali jubileusz OSP Krzewiny.

Jednostka OSP Krzewiny powstała w 1917 roku. Jest jedną z prężnie działających jednostek na terenie powiatu piotrkowskiego. W 2004 roku OSP Krzewiny weszło do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego, co podniosło rangę jednostki. Od 2002 roku jej członkowie regularnie stają na podium w Gminnych Zawodach Sportowo- Pożarniczych, a od 2009 roku zajmują pierwsze miejsce. OSP Krzewiny posiada na swoim wyposażeniu wozy bojowe m.in. MAN GBA 2,5/16 oraz JELCZ GCBA 5/24. Obecnie jednostka liczy 51 członków, którzy regularnie odbywają szkolenia w zakresie wiedzy pożarniczej.

→ (og)

4.07.2017

• foto: © Joanna Stępień

 

 

33
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.