Szkolenie wojskowe wraca do szkół? Minister Macierewicz wyjaśnia

Szkolenie wojskowe powinno wrócić do szkół, najpóźniej od 2019 roku; rozmawiam na ten temat z minister edukacji Anną Zalewską – powiedział w piątek szef MON Antoni Macierewicz.

Macierewicz powiedział w piątek w TVP1, że szkolenie wojskowe powinno wrócić do szkół gimnazjalnych, czy też licealnych. „Tak. Powinno wrócić” – oświadczył.

Pytany, od kiedy to się stanie, powiedział, że rozmawia na ten temat z minister edukacji Anną Zalewską. „Mam nadzieję, że (szkolenie wojskowe wróci) najdalej od 2019 roku” – zaznaczył.

W czwartek w Ostródzie podczas Targów Pro Defence, Macierewicz zapowiedział powrót szkoleń wojskowych do szkół. „Młodzież musi poznawać podstawowe zasady związane z obronnością, zarówno z myślą taktyczną, jak i zachowaniami bezpośrednimi. Musi być szkolona, po to by była zdolna w razie niebezpieczeństwa umieć się zachować, niezależnie od tego, kto później (z młodych ludzi – PAP) będzie w armii” – wyjaśnił minister.

→ mp / Kurier PAP

2.06.2017

• foto: pixabay.com

• źródło: kurier.pap.pl

 

 

1
1

Jedna myśl na temat “Szkolenie wojskowe wraca do szkół? Minister Macierewicz wyjaśnia

 • 03/06/2017 o 02:27
  Permalink

  Z „nieznanych przyczyn” zaniechano szkoleń tego typu. Jeżeli nie: „wojskowe”, to powinno się nazywać: „obronne”. Jak zwał, tak zwał.
  Ilu z nas, wchodząc do nieznanego budynku, automatycznie rejestruje kątem oka, gdzie są zielone tabliczki z napisem: „droga ewakuacyjna”?
  Śmieszne jest to do chwili, kiedy przyjdzie uciekać.

  Syreny wyją, bo na Budkach wywaliła się cysterna z jakąś substancją. Wyją, ale ja nie wiem, co to wycie do mnie mówi: co się stało; mam uciekać do góry, czy pełzać?

  Jak zwykle, przeżyją silniejsi, tym razem silniejsi wiedzą (rzeczownik).

  2

  2
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.