Samochód Google w Piotrkowie

Pojazdy amerykańskiego potentata na rynku internetowym spółki Google Inc. wyposażone w system kamer ponownie pojawiły się w Polsce.

Od 11 maja ulicami trzydziestu siedmiu polskich miast w piętnastu województwach poruszać się będą charakterystyczne auta osobowe z zamontowaną głowicą mieszczącą kamery o kącie widzenia 360 stopni, które wykonują zdjęcia na potrzeby serwisu Google Street View. Jedynym województwem, którego nie odwiedzą w tym roku jest zachodniopomorskie.

Polskie ulice, place i drogi zaczęły być fotografowane w 2011 r., w kolejnych latach baza danych była uzupełniana. Na przykład Piotrków Trybunalski jest oglądany na zdjęciach pochodzących z sierpnia 2012 i lipca 2013 r.

Przez minione kilka lat krajobraz drogowy Polski zmienił się diametralnie za sprawą inwestycji w infrastrukturę. Potrzebne są więc uaktualnienia.

Samochód Google spotkaliśmy dziś przed południem na ulicy Rycerskiej. Zrobił wolny przejazd w obie strony, a następnie skręcił na wschód w ul. Wojska Polskiego.

→ (mb)

19.06.2017

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• foto: google maps / screen GT

 

 

4
1

3 thoughts on “Samochód Google w Piotrkowie

 • 20/06/2017 at 18:37
  Permalink

  Najwyższym stopniem zaufania jest kontrola.

  1

  0
  Reply
 • 19/06/2017 at 23:08
  Permalink

  Może przy okazji Google się zajmie także aktualizacją swoich zdjęć satelitarnych. Bo według nich w Piotrkowie dopiero zalewają fundamenty pod Focus Mall, o braku kilku ulic nie wspominając.

  2

  1
  Reply
 • 19/06/2017 at 21:38
  Permalink

  A to tak można sobie filmować wszystko i wszystkich? Szpiegowanie całkowite , powszechne i każdego przez firmę z zagranicy czy krajową jest zgodne z prawem? Na czyj rozkaz, jakich służb i w jakim celu te wszystkie monitoringi, kamery, foty, filmy, podsłuchy? WIELKI BRAT ‚PACZY’ I ‚PACZY’, słucha i słucha, na stalinowskiej zasadzie „UFAĆ I KONTROLOWAĆ”. Dobrze, że obecna technika nie była powszechna i mocno rozwinięta w latach 1939 / 1990. Ale próżna radość – jest ona obecna dziś i będzie bezwzględnie wykorzystana przez każdą władzę do zachowania swojego reżimu. Obecnie mamy dobre złego początki. Wszystko oczywiście dla naszego dobra i dla naszego bezpieczeństwa, bo jak inaczej; to oczywiste.

  4

  2
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.