Prawidłowa reakcja piotrkowskiej policji

Do redakcji dotarło dziś pismo komendanta policji w Piotrkowie Trybunalskim insp. Dariusza Partyki.
Kliknij, aby powiększyć.

Funkcjonariusz informuje, że po publikacji naszego artykułu pt. „Stare Miasto – bezmyślni kierowcy, leniwa policja i straż miejska (dużo zdjęć)” i liście skierowanym bezpośrednio do niego, zlecił przeprowadzenie postępowania skargowego, a także – i to najważniejsze – nakazał swoim podwładnym z dwóch wydziałów wykonywanie „zadań doraźnych”. 

W praktyce oznacza to, że na terenie starówki pojawiły się patrole, które w bardzo krótkim czasie doprowadziły do znacznego zmniejszenia ruchu pojazdów, których kierowcy lekceważyli przepisy. I my to potwierdzamy, choć uważamy, że do ideału jeszcze droga daleka.

Głównie chodzi o to, aby nie były to działania jednorazowe, wynikające z naszej interwencji, ale wyszły w dobry nawyk patroli pieszych i zmotoryzowanych.

Stróże prawa powinni konsekwentnie dbać o ład i porządek publiczny nie tylko z tego powodu, że jest to ich ustawowym obowiązkiem, ale dlatego, że robią to dla dobra mieszkańców. Od tej zasady nie może być żadnych odstępstw.

Błyskawiczna reakcja nawet na najdrobniejsze wykroczenia w dłuższej perspektywie sprawi, że uczestnicy ruchu drogowego zaczną szanować przepisy, które przecież nie powstały po to, aby ich prześladować, lecz ułatwić bezproblemową, bezkolizyjną komunikację.

→ (mb)

28.06.2017

• na zdjęciu: komendant Partyka, foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• czytaj także: > „Ludzie listy piszą… bezczelne łamanie prawa w Rynku Trybunalskim”

• czytaj także: > „Piotrków. Luty, marzec 2017 r.: policja, ruch drogowy, wykroczenia, mandaty, prewencja”

 

 

8
1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.