Pomnik Nieznanemu Żołnierzowi – czas na zmiany

Pomnik poświęcony Nieznanemu Żołnierzowi usytuowany w Piotrkowie pomiędzy ulicami Toruńską, Kazimierza Stronczyńskiego i placem Tadeusza Kościuszki nie jest budowlą zbyt okazałą.

Można powiedzieć, że nawet biedną. Do granitowych płyt przymocowano odlew orła wojskowego, a poniżej tablicę z napisem „NIEZNANEMU ŻOŁNIERZOWI CZEŚĆ”. Wokół ułożono ceglastą kostkę granitową, którą otacza trawnik.

O ile w miesiącach letnich, gdy kwitną kwiaty całość prezentuje się dostatecznie, ale już w porze jesienno-zimowej – przygnębiająco. Warto, aby władze miasta rozważyły możliwość przebudowy pomnika, tak aby godnie upamiętniał polskich żołnierzy poległych na wszystkich frontach wojen światowych. Dziwimy się, że nie zrobiono tego podczas rewitalizacji Starego Miasta lub podczas przygotowań do 800-lecia.

→ (mb)

12.06.2017

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

2
3

3 myśli na temat “Pomnik Nieznanemu Żołnierzowi – czas na zmiany

 • 13/06/2017 o 15:19
  Permalink

  Pamiętam pierwotny wygląd tego pomnika z lat 50-tych. Na samej górze była czerwona gwiazda. Prochy przeniesiono na cmentarz na ul. Rakowską.

  3

  0
  Odpowiedz
 • 12/06/2017 o 18:25
  Permalink

  Najwięcej jest problemów z zapalaniem znicza przed uroczystościami. Nie bardzo wiadomo kto ma to robić, gdzie jest zawór gazu do niego oraz licznik, a także kto ma płacić za zużyty gaz i ile go się zużywa. Jak by przebudowywali na ładniejszy, bardziej okazały i uporządkowany, to powinno się również rozwiązać ten problem – kłopotliwego ZNICZA przy Pomniku Nieznanego Żołnierza.

  2

  3
  Odpowiedz
 • 12/06/2017 o 17:52
  Permalink

  Lokalne media uparcie nazywają tę płytę „Pomnikiem Nieznanego Żołnierza” lub, co gorsza, „Grobem Nieznanego Żołnierza”.

  4

  3
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.