Piotrków: perła samorządu wyhodowana w wazelinie

Urzędnikom piotrkowskiego magistratu nie wystarcza samochwalenie się na łamach gminnych gazet i portali, ich ambicja sięga znacznie wyżej.
Kliknij, aby powiększyć.

Oto urzędniczy portal „piotrkow.pl” poinformował wczoraj z dumą, że „Gazeta Prawna” należąca do grupy Infor zamieściła w swoim wydaniu papierowym oraz w serwisie „gazetaprawna.pl” artykuł dotyczący Piotrkowa Trybunalskiego (> link).

Bezimienny autor napisał:

„Innowacyjne miasto z 800-letnim dorobkiem” tak brzmi tytuł publikacji o Piotrkowie Trybunalskim, która wczoraj (31.05) ukazała się w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Publikacja nawiązuje do obchodzonego w tym roku jubileuszu 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego. W artykule oprócz odniesień do historii znajdziemy także wiele informacji na temat współczesnych dziejów miasta.

Czytelnicy mogą dowiedzieć się o projektach inwestycyjnych realizowanych w naszym mieście oraz działaniach, których celem jest zachęcenie przedsiębiorców do inwestowania w Piotrkowie.

Publikacja poświęcona jest także imprezom, które z okazji 800-lecia odbędą się w naszym mieście.

Zastanowiło nas, z jakiego powodu ogólnopolski dziennik zainteresował się mało znaczącymi, z punktu widzenia krajowego czytelnika, wydarzeniami w prowincjonalnym mieście (> link)?

Odpowiedź okazała się banalnie prosta: to nie dziennikarze „GP” zwrócili uwagę na Piotrków, tylko Urząd Miasta wykupił w niej miejsce na artykuł przez nikogo nie weryfikowany pod kątem zawartych informacji.

Już sam tytuł jest kłamliwy, bo Piotrków z innowacyjnością ma tyle wspólnego, co prezydent Chojniak z prezydentem Trumpem, a zdania w rodzaju: „W roku 2017 mija 800 lat od zaistnienia tego nowoczesnego miasta na kartach historii państwa polskiego” czy „Bazując na bogatym dorobku historycznym Piotrków prężnie rozwija się w kierunku stworzenia miejsca, w którym nie tylko dobrze się mieszka, ale i pracuje” trudno uznać za żenujące, gdyż ich siła przyciągania w kierunku zwykłego bełkotu jest wielokrotnie wyższa od przyciągania ziemskiego.

Skontaktowaliśmy się z działem reklamy „Gazety Prawnej”, skąd otrzymaliśmy cennik za umieszczanie tego typu materiałów na stronach wydawnictwa. Oto ceny dla klienta w ogólnopolskim wydaniu „Dziennika Gazety Prawnej” na redakcyjnych stronach:

 1. Poniedziałek – czwartek
  – ¼ strony – 3×4 – 21.252zł netto
  – ½ strony – 6×4 lub 3×8 – 42.509zł netto
  – 1/1 strona – 6×8 – 66.240zł netto
 2. Piątek
  – ¼ strony – 3×4 – 27.648zł netto
  – ½ strony – 6×4 lub 3×8 – 55.296zł netto
  – 1/1 strona – 6×8 – 79.920zł netto

W chwili pisania tego artykułu nie wiemy, ile dokładnie Urząd Miasta zapłacił za to przerażające, wazeliniarskie pustosłowie, ale gdy tylko otrzymamy fakturę poinformujemy mieszkańców, jak mgr inż. Krzysztof Chojniak szasta (nie pierwszy raz zresztą) samorządowymi pieniędzmi.

Zupełnie przypadkiem „Gazeta Prawna” była organizatorem V edycji ogólnopolskiego rankingu „Perły Samorządu Dziennika Gazety Prawnej” (> link), gdzie piotrkowski magistrat otrzymał wyróżnienie za wygląd strony internetowej, a Chojniak dyplom w kategorii „włodarz”. Nie przeszkodziło to propagandzistom z Pasażu Rudowskiego stwierdzić, że „Piotrków ponownie „Perłą Samorządu” (> link).

Należy dodać, że to nie „GP” nominowała samorządy, lecz sami urzędnicy zgłosili swoje instytucje do konkursu. Zasady są opisane w regulaminie: > link.

→ (mb)

2.06.2017

• foto: piotrkow.pl

 

 

24
5

5 thoughts on “Piotrków: perła samorządu wyhodowana w wazelinie

 • 10/06/2017 at 21:54
  Permalink

  W dniu dzisiejszym na antenie TVP w programie śniadaniowym było kilka wejść z Piotrkowa, głownie dotyczące prognozy pogody, która przecież nierozerwalnie jest związana z 800-leciem miasta.
  Ciekaw jestem, czy to TVP zainteresowało się Piotrkowem samo z siebie, czy też jak w przypadku Gazety Prawnej zostało zainteresowane przez piotrkowski magistrat za nasze podatki? Ile to zainteresowanie nas kosztowało?

  Mam nadzieję że uzyska Pan na te pytania odpowiedź, zarówno od rzecznika lub jednego z kilku jego podwładnych jak i z samego TVP.

  2

  0
  Reply
 • 05/06/2017 at 11:19
  Permalink

  Piotrków Trybunalski Lider Cyfrowej Administracji

  Piotrkowski magistrat jest liderem samorządowej cyfryzacji w Polsce!

  Piotrków Trybunalski jest jednym z liderów informatyzacji w Europie Środkowo-Wschodniej…miasto zostało uhonorowane prestiżowym wyróżnieniem Euro Crest Award.

  Między innymi takie informacje propagował piotrkowski magistrat chwaląc się swoimi osiągnięciami.

  Jak sprawnie w tej dziedzinie działa lider Europy Środkowo-Wschodniej? Otóż w styczniu chciałem skorzystać z „cyfrowych” nowinek lidera i zarezerwować sobie termin wizyty w UM. Klik, klik, i nagle moim oczom ukazał się komunikat: 404 strona nie istnieje.

  12.01.2016 r. na stronie BOM pojawił się wpis:
  „Awaria systemu do internetowej rezerwacji terminu obsługi do stanowisk BOM” – co ciekawe próżno obecnie tego wpisu szukać na stronie BOM, znikające wpisy już?

  Dodatkowo na moją informację o problemie otrzymałem informację:
  „Biuro Obsługi Mieszkańców i Nadzoru Organizacyjnego, w związku z awarią systemu do internetowej rezerwacji terminu obsługi do stanowisk BOM informuje, że korzystanie z ww. e-usługi UM aktualnie jest niemożliwe. Trwają intensywne prace nad przywróceniem poprawności działania systemu. Za utrudnienia Przepraszamy.”

  Zwracam uwagę na zwrot ”Trwają intensywne prace nad przywróceniem poprawności działania systemu.”

  Co to oznacza termin „intensywne prace”, ile one trwają? W przypadku europejskiego lidera ponad 5 miesięcy! (sic!) przy błahym problemie, który rozwiązać można w zaledwie kilkanaście minut! Tak, lider informatyzacji, cyfryzacji rozwiązuje błahostkę w ponad 5 miesięcy. Strach pomyśleć ile czasu zajęłoby rozwiązanie problemu trochę większego niż ten.

  Cóż może warto i z tego się cieszyć, że w ogóle ktokolwiek zechciał się zająć tym problemem.
  Ponad 5 miesięcy….. brawo liderze….

  [Aktualizacja]

  Dziś tj. 25.05.2016 na stronie miasta http://www.piotrkow.pl pojawił się anonimowy wpis Piotrków „Perłą Samorządu” gdzie możemy przeczytać m.in.
  …Piotrków Trybunalski wygrał kategorię „Internetowa Perła Samorządu” wśród miast do 100 tys. mieszkańców. O zwycięstwie zdecydowała jakość strony internetowej oraz szeroki dostęp do internetowych usług……Dodatkowo strona umożliwia załatwienie sprawy po wcześniejszej rezerwacji kolejki…

  No cóż miasto dostało nagrodę m.in. za usługę (rezerwację kolejki), która nie działała przez ponad 5 miesięcy. Czy zatem taka nagroda jest cokolwiek warta i na jakich zasadach jest przyznawana?

  Cały wpis na http://trybunalscy.pl/node/8507

  2

  0
  Reply
 • 05/06/2017 at 00:13
  Permalink

  No tak – w latach 70-tych Trybuna Ludu i Dziennik Telewizyjny to uprawiały.

  7

  1
  Reply
 • 03/06/2017 at 00:53
  Permalink

  Może ja to przetłumaczę:

  Za nasze pieniądze pan Chojniak kupił sobie kłamliwą reklamę w gazecie. Nie dość, że za to zapłaciłeś, piotrkowianinie, to jeszcze wciska Ci się gówniany kit.

  8

  5
  Reply
 • 02/06/2017 at 21:53
  Permalink

  GAzeta Prawna? A jaką to opcją jest ten periodyk kojarzony? Czy czasami nie z PO?

  10

  1
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.