Piotrków: ofiary UB – powoli do przodu

Publikujemy kolejny list, jakie otrzymał Piotr Radziszewski, działacz ruchu Kukiz’15, patriota i niestrudzony badacz mrocznej, komunistycznej przeszłości Piotrkowa od dr Krzysztofa Latochy, który z ramienia IPN zajmuje się analizą akt będących w zbiorach Instytutu.

Szanowny Panie,

Bardzo dziękuję za wyrozumiałość i cierpliwość. Dopiero w zeszłym tygodniu dostałem ostatnią partię dokumentów z archiwum IPN, na realizacje wniosku czekałem ponad miesiąc.

Niestety jestem sam w pionie poszukiwań, ale systematycznie przeglądam materiały dotyczące Piotrkowa.  Są dla mnie priorytetem. Również dyrektor Oddziału IPN w Łodzi dr Dariusz Rogut jest bardzo zainteresowany rozpoczęciem prac w Piotrkowie. 

Zakładam, że do lipca skończę kwerendę archiwalną i będę miał w w miarę pełną listę nazwisk ofiar. Wtedy poproszę Pana o pomoc w dotarciu do krewnych ofiar z tej listy.

Cały czas czekam na odpowiedź z Centralnego Archiwum Wojskowego w sprawie zdjęcia lotniczego, które pozwoli nam wskazać lokalizację studni w ogrodzie przy PUBP.

Kolejnym etapem będzie zamówienie profesjonalnego archeologa, który obejrzy teren oraz piwnice budynku przy ul. Sienkiewicza i wykona ekspertyzę z kosztorysem prac ziemnych na tym
terenie.

Zatem jeszcze trochę pracy przed nami, ale wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Z poważaniem

Krzysztof Latocha

Wieloosobowe Stanowisko do spraw​ Poszukiwań
i Identyfikacji IPN w Łodzi
ul. E. Orzeszkowej 31/35, 91-479 Łódź

→ (mb)

13.06.2017

foto: mapy google

• na ten temat czytaj więcej: > tutaj

 

 

6
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.