Nowe mundury dla policjantów. Granatowy kolor i furażerka

Granatowy kolor i furażerka – takie zmiany w policyjnym mundurze ćwiczebnym przewiduje projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Kliknij, aby powiększyć.

Służbę w nich pełnić będą funkcjonariusze między innymi z wydziałów patrolowych i interwencyjnych.

W nowym mundurze ćwiczebnym służbę pełnić będą policjanci z wydziałów patrolowych, interwencyjnych, patrolowo-interwencyjnych oraz konwojowych. Czarny kolor mundurów ćwiczebnych obowiązuje od 1997 r.

Na przestrzeni tych lat znacząco zmienił się chociażby rodzaj tkanin, które obecnie gwarantują większą wytrzymałość i komfort użytkowania. Wprowadzane zmiany wynikają zatem z potrzeby dostosowania tego ubioru do aktualnych wymogów służby oraz oczekiwań policjantów. Związane są także z utworzeniem nowego stanowiska – starszy dzielnicowy. Wszystko będzie wykonane z wytrzymałego i przewiewnego materiału.

Wymiana umundurowania będzie odbywała się sukcesywnie. Funkcjonariusze będą mogli używać dwóch rodzajów mundurów do końca 2021 roku.

Projekt rozporządzenia wprowadza szereg innych rozwiązań związanych noszeniem umundurowania. Zgodnie z nowymi przepisami policjanci, którzy są w samochodzie służbowym nie będą musieli nosić czapek służbowych. Z obowiązku noszenia nakrycia głowy zwolnieni zostaną również rzecznicy prasowi podczas wystąpień w mediach.

W niektórych przypadkach możliwe będzie łączenie elementów munduru służbowego z mundurem wyjściowym. Wszystkie zmiany mają ułatwić funkcjonariuszom wykonywanie zadań służbowych i poprawić ich wizerunek.

Komentarz

Nie szata zdobi człowieka – mówi stare przysłowie. Od policji należy oczekiwać nie nowego wyglądu, ale uczciwości, rzetelności, empatii, sprawiedliwości i szybkości działania.

→ mp / Kurier PAP / (mb)

14.06.2017

• foto: MSWiA

• źródło: kurier.pap.pl

 

 

0
1

Jedna myśl na temat “Nowe mundury dla policjantów. Granatowy kolor i furażerka

 • 16/06/2017 o 18:08
  Permalink

  Właśnie! Właśnie! Czy POLICJA PAŃSTWOWA w ramach akcji (cóż to za mania prześladowcza jest w Polsce, że nie pracuje się normalnie i systematycznie, lecz zawsze musi być AKCJA!??? Czy to pozostałość czasów realnego socjalizmu, gdzie nie pracowało się sukcesywnie i płynnie, lecz akcja goniła akcję, aby był propagandowy sztyft i akcyjny sukces oraz reklamowy kit kompartii?), jaką wczoraj ogłosiła „Łapki z kierownicy”, będzie również ścigać własnych funkcjonariuszy, którzy jadąc radiowozami rozmawiają przez komórki, przy uszach, a nie będąc w akcji, tylko jako normalne pojazdy uczestniczące w ruchu albo jedzą czy piją za kierownicą poruszających się służbowych aut? Częsty to widok. A co do mundurów, to obecne nie bardzo mi się podobają, a te projektowane są, według mnie jeszcze gorsze. Kojarzą mi się z niemieckimi mundurkami BUNDESPOLIZIA. A te furażerki, to z francuskimi żandarmami, a tych również nie trawię. Czy naprawdę w Polsce nie ma projektantów, plastyków oraz praktyków, aby zaprojektować mundur i ładny, i funkcjonalny, i wygodny, i nawiązujący do tradycji polskich mundurów? Taka mnie naszła przerażająca i przygnębiająca myśl, że mundury obrzydliwej MILICJI OBYWATELSKIEJ , tak! tej komunistycznej był ŁADNE, choć obmierzłej i reżimowej. Wszystkiego dobrego dla Wszystkich!

  1

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.