Miesięcznice smoleńskie muszą zostać!

2010 r. – Nakaz pochówku ofiar katastrofy smoleńskiej bez otwierania trumien. 2017 r. – Wezwanie do zaprzestania organizacji miesięcznic smoleńskich.

Partia Nowoczesna i jej hybrydowe platformy żądają zaprzestania upamiętniania tragedii narodowej, która w dniu 10 kwietnia 2010 roku, brutalnie przerwała życie 96 pasażerów rządowego samolotu Tu-154M, w tym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej prof. Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii.

Jaki jest cel organizowania miesięcznic? Uroczystości mają utrwalać pamięć o ofiarach smoleńskiej apokalipsy, przypominać rodakom o niejasnych okolicznościach zdarzenia, o łgarstwie zarówno strony rosyjskiej jak i rządu Platformy Obywatelskiej, który przy pomocy fałszywych gestów, okrągłych słówek, podejrzanego współczucia usiłował przykryć prawdę związaną z wypadkiem i pochówkiem zasłużonych Polaków.

Jakakolwiek uległość wobec lewaków, liberałów i komunistów będzie oznaczać zgodę na kłamstwo, matactwo, barbarzyńskie traktowanie zwłok oraz nadal serwowany fałszywy scenariusz. Agresję Nowoczesnej, PO, Obywateli RP, śpiocha Frasyniuka podczas miesięcznic smoleńskich, należy uznać za kolejną, szeroko planowaną prowokację przeciwko służbom porządkowym, aby wywołać zamieszki, podczas których policja będzie zmuszona do bardziej stanowczych działań. Całą resztę zrobią wyrobnicy z niemieckich i masońskich mediów, karmiąc zachodnie i światowe serwisy informacyjne rzekomym łamaniem podstawowych zasad demokracji w Polsce.

Comiesięczne marsze są tylko kropelką w morzu potrzeb dzisiejszej historii. Wydarzenia z 10 kwietnia 2010 roku, na zawsze znajdą się w książkach do historii dla szkół powszechnych, przypominając zarówno obecnym jak i przyszłym pokoleniom, czym jest niezależność i niepodległość i jak bardzo musimy jej dziś bronić. Oby już nigdy chwytając za broń.

→ Tomasz Bednarczyk

15.06.2017

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• więcej tekstów Bednarczyka: > tutaj

 

 

119
7

4 myśli na temat “Miesięcznice smoleńskie muszą zostać!

 • 16/06/2017 o 19:02
  Permalink

  Rozumiem, że póki nie będzie wyjaśniona przyczyna oraz ujawnieni winni tej przyczyn i ukarani, to „M(ę) (IESI) ĘCZ (en) NICE” będą w każdej miejscowości? Oj nie tędy droga, oj…. Od wzniosłości do śmieszności jest cieniutka niteczka. Też chciałbym wiedzieć CO SIĘ STAŁO W SMOLEŃSKU. Jednak tego nikt w obecnych czasach i przez obecne pokolenie nie rozwiąże. Dowody zostały zniszczone, dokumenty zagmatwane i NIE MA WOLI KOGOKOLWIEK z obecnych przy władzy i w opozycji, aby uciąć raz do dna prawdę. Przypuszczam, że była gra polityczna ówczesnej władzy PO/PSL przeciw opozycji i prezydentowi RP oraz polski i rosyjski bałagan, zła pogoda, awaria samolotu i wszystko do kupy doprowadziło do TRAGEDII, co nie znaczy, że NIE WOLNO WYKLUCZAĆ SPISKU i ZAMACHU – tylko pytania są: kto, dlaczego i co chciał osiągnąć tym zamachem i KTO BYŁ CELEM, bo może nie chodziło o prezydenta, a o praktycznie całe dowództwo, sztab Wojska Polskiego, czy może Niemcy chcieli napuścić Polskę na Rosję, czy może Ameryka chciała napuścić Polskę i na Rosję, i na Niemcy, a może Rosja chciał pogrozić Ameryce i jej ewentualnym sojusznikom w EuroAzji, itd., itp. Bez emocji i na zimna, tylko rozumowo i zdrowym rozsądkiem można wyjaśnić tę TRAGEDIĘ oraz wszystko co się działo przed i po 10.IV.2010. Lecz Pan Jarosław Kaczyński wraz z PiS zabrnęli tymi ‚miesięcznicam’i w ślepą uliczkę i stają się powoli obiektem szyderstw, kpin, ironii i ośmieszenia. Powinni zmienić taktykę, strategię w sprawie Smoleńska. Na jaką? Nie mam pojęcia, nie mam pomysłu. Niestety. Dobrze im radzę i życzę, gdyż zrażają do siebie co raz więcej ludzi, nawet tych im przychylnych i życzliwych. Dobrej Nocy i pozdrawiam.

  2

  4
  Odpowiedz
 • 16/06/2017 o 10:53
  Permalink

  Dla mnie miesięcznice to jest zwykła gra polityczna na trumnach Jarosława Kaczyńskiego. Ale nie na tym się chce skupić, tylko na tym w jaki sposób jest ten tekst napisany. Wyrażenia typu „lewaków” „śpiocha Frasyniuka” i jeszcze kilka innych, których używa się w mowie potocznej nie stosuje się w artykule gazety komentującej wydarzenia polityczne, nawet o tak skrajnie radykalnych poglądach. Z całym szacunkiem do twórcy tego artykułu ale o języku stosowanym w tego typu gazetach uczą w podstawówce.

  10

  8
  Odpowiedz
  • 16/06/2017 o 12:56
   Permalink

   To, wbrew temu co Pan napisał, nie jest to artykuł, lecz felieton. W związku z tym Pańskie rady są bezzasadne. (red.)

   7

   5
   Odpowiedz
 • 15/06/2017 o 19:57
  Permalink

  Kto kazal ladowac w tak trudnych warunkach moze Jarek bratu ?

  9

  83
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.