Lech Kaczyński w każdym mieście. Czy prezydent Duda zainicjuje nową ustawę?

Za tydzień, 18 czerwca 2017 r. polscy patrioci będą obchodzili 68 rocznicę urodzin profesora Lecha Aleksandra Kaczyńskiego, prezydenta RP, którego życie zostało przerwane 10 kwietnia 2010 r. na smoleńskiej ziemi.

Jest to bardzo dobry moment, aby obecny prezydent dr Andrzej Sebastian Duda wystąpił z inicjatywą ustawodawczą do Sejmu RP, aby każde polskie miasto, każda miejscowość powyżej 1000 mieszkańców obowiązkowo uczciły pamięć Wielkiego Polaka nadając jego imię szkole lub innemu budynkowi użyteczności publicznej, ulicy, parkowi, placowi itd.

Dodatkowo w ośrodkach powyżej 50 tys. mieszkańców winien pojawić się okazały pomnik Lecha Kaczyńskiego z małżonką, a w mniejszych tablica pamiątkowa.

Państwo polskie, jego obywatele są zobowiązani do utrwalania pamięci o Wielkim Polaku, wymaga tego polityka historyczna i niezaprzeczalne osiągnięcia profesora Kaczyńskiego.

Nie może być tak, żeby mieszkańcy Warszawy, miasta, które oparło się hitlerowskiej nawałnicy, byli zależni od decyzji władz reprezentowanych przez Gronkiewicz-Waltz z pełną premedytacją stopującą budowę obelisku na Krakowskim Przedmieściu. Jej urzędowanie jest zaledwie przykrym epizodem w dziejach stolicy i nie można dopuścić, aby antypolska działalność szkodziła nie tylko warszawiakom, ale całemu narodowi.

Prezydent Duda, jako wierny uczeń i następca śp. Lecha Kaczyńskiego stoi przed wielkim wyzwaniem. Wyrażamy nadzieje, że będzie potrafił jemu sprostać.

→ M. Baryła

11.06.2017

• na zdjęciu: Sopot, ul. Parkowa, foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

192
7

13 myśli na temat “Lech Kaczyński w każdym mieście. Czy prezydent Duda zainicjuje nową ustawę?

 • 12/06/2017 o 18:01
  Permalink

  Rozumiem, że Pan Autor sobie troszeczkę kpinkuje? Pan Prezydent Lech Kaczyński NIESTETY przyczynił się, podpisując Traktat Lizboński do utraty przez Polskę suwerenności na rzecz UE, czytaj IV Rzeszy Niemieckiej, dla której UE jest narzędziem w politycznym i ekonomicznym podboju Europy. A więc nie ma zasługi. W chwili podpisywania tego dokumentu Bóg dawał znaki, gdyż pióro przestało pisać. A jednak…. Czy w Smoleńsku 10.IV.2010 był zamach to trudno powiedzieć, ponieważ dowody zostały zniszczone. Myślę, że katastrofa była spowodowana bałaganem, brakiem rzetelności w wykonywaniu obowiązków, tak, przez służby tak polskie, jak i rosyjskie. A co za tym idzie, ktoś to organizował, ktoś tym kierował, ktoś jest za to odpowiedzialny. I na to są dowody i dokumenty. I za to bezpośrednio pracujący ludzie, jak i ich zwierzchnicy powinni odpowiedzieć i zgodnie z paragrafami K.K. być z maksymalnych wyroków skazani. To co się działo po wypadku również powinno podlegać dochodzeniu, śledztwu i sądowemu procesowi. I za to powinni już odpowiadać nie tylko politycznie, lecz prawno-karnie konkretni politycy z koalicji wówczas rządzącej PO/PSL – premier, MSW, MSZ, MON i marszałkowie Sejmu i Senatu; oczywiście stosownie do „zasług”. Czy w obecnym pokoleniu i przyszłym będzie to wyjaśnione? WĄTPIĘ! To tak samo jak z upadkiem samolotu w Gibraltarze z premierem i Wodzem Naczelnym Polski, generałem Sikorskim na pokładzie – DO DZIŚ JEST DUŻO TEORII I HIPOTEZ, A ŻADNYCH KONKRETNYCH I TWARDYCH DOWODÓW, co się tam wydarzyło, przed ponad 70 laty. Nasi SOJUSZNICY nadal utajniają dokumenty i dowody; boją się prawdy. Raz jeszcze podkreślę nie spieszmy się z tym stawianiem pomników Panu Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. Poczekajmy ze 100 lat, jak opadną emocje i może wiele się wyjaśni, to następne pokolenia….. niech działa, zgodnie ze swoją ówczesną wiedzą i sumieniem. Teraz są ekshumacje mające dać odpowiedzi kryminalistyczno – medyczne. Może trochę dadzą nowego światła? Dobrze, że są, po 7 latach, ale lepiej późno niż wcale. Pozdrawiam i kłaniam się.

  2

  4
  Odpowiedz
 • 12/06/2017 o 09:37
  Permalink

  Skoro sie na Kaczynskiego wylewa pomyje to rozumiem, ze gdyby chodzilo o „dobroczynce” Tuska to by bylo ok?…………. Wstyd… Niedouczeni ludzie…

  2

  12
  Odpowiedz
   • 12/06/2017 o 15:13
    Permalink

    Skoro nie masz wiedzy merytorycznej to pozostala tylko prymitywna odzywka. Wspolczuje …

    2

    4
    Odpowiedz
 • 12/06/2017 o 00:23
  Permalink

  Niech barbarzyncy ida w PIS – du a pomnik moze zrobia obwozny?

  11

  -1
  Odpowiedz
 • 11/06/2017 o 20:41
  Permalink

  a czym sie tak zasluzyl ten marny prezydent ? radze nie stawiac tych pomnikow bo wnoczkom bedzie przykro bardziej jak dziadka beda z pomnikow zrzucac

  10

  5
  Odpowiedz
 • 11/06/2017 o 20:30
  Permalink

  Boli mnie to że miał Profrsora a, nie znał żadnego języka… Wytłumaczcie mi to…

  16

  6
  Odpowiedz
  • 12/06/2017 o 05:55
   Permalink

   Jest nieprawdą, że Prezydent prof. Lech Kaczyński nie znał żadnego języka. Tak piszą lidzie zawistni i zazdrośni.
   Teraz cała nadzieja naszego Kraju w Jarosławie Kaczyńskim.
   Trzeba dziękować Matce Bożej Częstochowskiej, że uchroniła chociaż Pana Jarosława Kaczyńskiego – że nie wsiadł do samolotu lecącego do Smoleńska.
   Dr. Jarosław Kaczyński to WIELKI mąż stanu – uczciwy, wybitny polityk i prawnik. Polska może być dumna, bo nikt nie dorówna Panu Jarosławowi Kaczyńskiemu ! Jest patriotą i nie jest złodziejem ani oszustem.
   Każdy prawdziwy Polak winien mu szacunek i uznanie.
   Niech Bóg chroni Pana Jarosława Kaczyńskiego.

   1

   9
   Odpowiedz
  • 12/06/2017 o 08:59
   Permalink

   Kto Ci powiedział, że nie znał żadnego języka obcego? Czyżby cała prawda całą dobę?

   3

   8
   Odpowiedz
  • 12/06/2017 o 15:10
   Permalink

   Jezykow nie znal Komorowski. Ale cos sie widac pomylilo. Podobnie Walesa, a Kwasniewski znal wylacznie rosyjski. Wstyd nie wiedziec, a glos zabierac.

   4

   6
   Odpowiedz
 • 11/06/2017 o 20:04
  Permalink

  Lech Kaczyński był pierwszym niekomunistycznym prezydentem na naszej ziemi od czasów wojny. Zgadzam sie z tym, że 10 kwietnia 2010 roku został zamordowany. Nie zgadzam sie na to, żeby robić z niego męczennika i wszystko co jest możliwe nazywać jego imieniem. Podpisał Traktat Lizboński, zrobił duży ukłon w strone żydów. Mamy wystarczająco dużo bohaterów, których imionami można by nazwać różne miejsca i stawiać im pomniki. Dla mnie ważniejsze jest, kiedy zniknie sowiecki parch, który stoi obok pomnika Katyńskiego.

  2

  17
  Odpowiedz
  • 11/06/2017 o 20:43
   Permalink

   a palac kultury ci nie przeszkadza? tez jest darem od ruskich

   13

   1
   Odpowiedz
   • 11/06/2017 o 21:21
    Permalink

    Pałac Kultury nie stoi w Piotrkowie. Jesli chodzi o niego, to mam nadzieje, że sie w końcu PiS zabierze za jego rozbiórkę.

    1

    14
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.