KE wszczęła procedurę m.in. wobec Polski w związku z relokacją uchodźców

Komisja Europejska w środę formalnie wszczęła procedurę przeciwko Polsce, Czechom i Węgrom w związku z „niewywiązywaniem się przez te państwa” z zobowiązań w sprawie relokacji uchodźców. Kraje te mają miesiąc na wystosowanie odpowiedzi do KE.

„Komisja wszczęła dziś postępowania w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego wobec Polski, Czech i Węgier. Powodem jest niewywiązywanie się tych państw z obowiązków ciążących na nich (…) w sprawie relokacji” – poinformowała KE.

Według KE mimo ponawianych wezwań te trzy państwa nadal nie wywiązały się z podjętych zobowiązań. „Wykazały też brak poszanowania dla swoich zobowiązań wobec Grecji, Włoch i pozostałych państw członkowskich” – uważa KE. „Węgry nie podjęły żadnych działań od momentu rozpoczęcia relokacji, Polska nie dokonała żadnej relokacji (…); Czechy nie dokonały żadnej relokacji od sierpnia 2016 roku i od ponad roku nie podjęły żadnych nowych zobowiązań” – podała KE.

Wezwała też wszystkie te kraje do rozpoczęcia relokacji. Rzecznik KE Alexander Winterstein zaznaczył, że państwa te będą miały miesiąc na wystosowanie odpowiedzi do KE. Pytany, dlaczego Komisja dała tym krajom miesiąc, a nie dwa miesiące, jak to jest zwykle w przypadku procedur o naruszenie prawa, rzecznik odpowiedział: „Myślę, że szczególne okoliczności tej sprawy, jej znaczenie (…) przemawiały za wyznaczeniem czasu na odpowiedź na okres jednego miesiąca”.

W środę w tej sprawie wypowiedział się także szef KE Jean-Claude Juncker. Przypomniał, że Polska, Węgry i Czechy od ponad roku nie przyjęły uchodźców w ramach programu relokacji i dlatego KE nie ma innego wyboru niż rozpoczęcie wobec tych krajów procedury o naruszenie prawa unijnego.

→ mp / Kurier PAP / (mb)

16.06.2017

• foto:

• źródło: kurier.pap.pl

 

 

2
0

3 myśli na temat “KE wszczęła procedurę m.in. wobec Polski w związku z relokacją uchodźców

 • 16/06/2017 o 19:15
  Permalink

  Kanclerina BundesDojczeRepubliki Janiela, nasza Złota Pani i Cud Ciocia z Germanii naważyła piwa i teraz każe je wypić całej reszcie europejskim narodom, bo nie tylko z UE. Ci mahometanie rozleją się po całym kontynencie, a szczególnie tam, gdzie jest duży socjal czyli RAJ DLA MUZUŁMANÓW PRZYGOTOWANY PRZEZ ALLAHA. Tak to działa. Socjaliści i masoni rządzący UE umyślili sobie i uzgodnili, że rozwalą chrześcijaństwo, a szczególnie jego odłam w Kościele Rzymsko Katolickim przez różnorodność kulturową, narodową, zwyczajową, mentalną. Najbardziej do tego celu wydawał im się dobrze służyć islam. Lecz Mahometanie nie są głupi i po wykończeniu Kościoła Rzymsko Katolickiego i chrześcijaństwa wezmą się za wszelkie odmiany lewicy i też ją albo nawrócą na wiarę w Allaha, albo zrobią kęsim, kęsim. Innego rozwiązania dla Białych z Europy nie ma. Takie fakty, tym gorzej dla FAKTÓW……!!!

  1

  1
  Odpowiedz
 • 16/06/2017 o 17:10
  Permalink

  W Niemczech bardzo brakuje specjalistów o niektórych kwalifikacjach do pracy. Aby rozwiązać ten problem powstał prosty, dwuetapowy plan:
  1) zaprosić imigrantów do Niemiec i wybrać z nich osoby o odpowiednim wykształceniu i umiejętnościach (inżynierów, programistów, informatyków itp.) do pozostawienia u siebie
  2) resztę – czyli motłoch – rozdzielić pomiędzy pozostałe kraje Unii.
  Wszystko byłoby dobrze, gdyby w Polsce u władzy byli ich wasale w rodzaju Tuska i jego ferajny, dla których „polskość to nienormalność”. Wtedy Polska przyjęłaby każdą wskazaną przez Berlin liczbę imigrantów. Ale ponieważ w ostatnich wyborach władze w naszym kraju Naród powierzył patriotom, a tuskowe marionetki odsunął do opozycji, to realizacja drugiego etapu planu napotkała zdecydowany opór – zresztą nie tylko w Polsce. Dodatkowym utrudnieniem są terroryści, bo przez ich działania wszyscy już widzą prawdziwy cel islamu w Europie.
  Jednak Niemcy są konsekwentni w swoich działaniach i łatwo się nie poddają, więc będą coraz mocniej naciskać na oporne kraje aby przystąpiły do realizacji drugiego etapu ich planu – przyjęcia zbędnego Niemcom muzułmańskiego motłochu.
  Gdyby nie wygrana PIS w wyborach w 2015 roku, to już byśmy mieli tysiące Arabów na naszych ulicach.

  5

  1
  Odpowiedz
 • 16/06/2017 o 14:13
  Permalink

  Zjezdzac z tym wybuchowym motlochem do Niemiec. Zaprosili ich w imieniu unii nie pytajac o zdanie reszty czlonkow to niech sie teraz martwia co z nimi zrobic.

  6

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.