Działacz OSA Arkadiusz S. domagał się zwrotu transparentu znieważającego Prezydenta RP

Piotrków Trybunalski kojarzony głównie ze zbrodniarzem Trynkiewiczem powoli zaczyna się sytuować jako miejsce działalności osobników jawnie obrażających najwyższych przedstawicieli władzy państwowej.
Kliknij, aby powiększyć.

24 i 25 marca 2017 r. w Piotrkowie Trybunalskim gościli prezydenci Polski i Węgier: Andrzej Duda i János Áder wraz z towarzyszącymi im małżonkami. Z tej okazji przedstawiciele stowarzyszenia „Obywatele solidarnie w akcji” przedstawili transparent z rzucającym się w oczy napisem „Andrzej Duda jest łgarzem i krzywoprzysięzcą” i nieprzychylnymi treściami skierowanymi wobec Prezydenta Rzeczypospolitej.

Wezwany na miejsce patrol policji zatrzymał płachtę materiału, która następnie trafiła do Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie, jako dowód w sprawie ewentualnego znieważenia głowy państwa.

Właściciel bannera Arkadiusz S. z OSA wystąpił do sądu z wnioskiem o zwrot zatrzymanego przedmiotu. Dziś przed południem, na krótkim posiedzeniu, przewodnicząca składu sędzia A. Zielińska nie przychyliła się do wniosku S.. Na sali było obecnych ośmioro „obrońców demokracji” z lokalnych struktur KOD, którzy później chętnie rozmawiali z przedstawicielem niemieckiego „Dziennika Łódzkiego” Obszarnym.

Komentarz

To drugi w ostatnim czasie atak środowiska nieprzychylnego rządowi Beaty Szydło i prezydentowi Dudzie, jaki miał miejsce w Piotrkowie Trybunalskim. Przypomnijmy, że „Gazeta Trybunalska” skierowała do prokuratury zawiadomienie wobec Dawida C., który na portalu społecznościowym nazwał Jarosława Kaczyńskiego „paranoikiem i psychopatą, nie odczuwającym uczuć wyższych, bez cienia empatii”, a do swoich znajomych wystosował pytanie: „Jak myślicie? Czy Kaczyński, Ziobro, Macierewicz, Szydło i Duda mogą pozwać mnie za użycie w tekście słów: profesjonalni kłamcy, terroryści, analfabeci polityczni, myślenie nie jest ich mocną stroną, notoryczni przestępcy, „wulkany intelektu”, grabieżcy, hołota, itp.?”

Autor tych słów jest byłym współpracownikiem niemieckiej gazety i stacji TVN, związanym ze środowiskiem postkomunistycznego SLD i Platformy Obywatelskiej. Brał aktywny udział w marszach KOD w Warszawie i czarnym proteście w Piotrkowie.

Działacze OSA, KOD i Obywateli RP są odpowiedzialni m. in. za zakłócanie porządku podczas zgromadzeń o charakterze patriotycznym i religijnym, jak miało to miejscy 10 czerwca 2017 r. w Warszawie.

→ (mb)

26.06.2017

• foto: Czytelnik / GT , Mariusz Baryła / GT

 

 

59
2

3 myśli na temat “Działacz OSA Arkadiusz S. domagał się zwrotu transparentu znieważającego Prezydenta RP

 • 26/06/2017 o 20:05
  Permalink

  A dlaczego zasłonięto im twarze? Dobrze jest wiedzieć z kim ma się do czynienia codziennie i na ulicy albo w urzędzie,… itd. Po za tym mogę się domyślać omyłkowo i kogoś źle podejrzewać kto się kryje pod zasłoną.

  8

  4
  Odpowiedz
  • 26/06/2017 o 23:01
   Permalink

   Płacze Mickiewicz, a z nim Słowacki. Pani od polskiego już nie szlocha bo jej łez zabrakło.
   A wszystko to z żalu, że nie nauczyli cię ojczystej mowy Polaku.

   4

   0
   Odpowiedz
  • 28/06/2017 o 13:23
   Permalink

   >Po za tym mogę się domyślać omyłkowo i kogoś źle podejrzewać kto się kryje pod zasłoną.
   Język godny prawdziwego patrioty

   0

   2
   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.