25-lat radia

25 skończyła lokalna rozgłośnia radiowa założona przez Tomasza Stachaczyka byłego nauczyciela z I LO im. Chrobrego w Piotrkowie i jego wspólników.

Jubileuszowy program nadawany był z centrum handlowego w nadziei, że zainteresuje osoby robiące w tym czasie zakupy. Jednak i tym razem nadzieja okazała się płonna, a miejscowe elity zostały zupełnie zignorowane, a szkoda, bo w jednym miejscu zgromadzono nie tylko wszystkich złodziei i plagiatorów zatrudnionych w „koncernie medialnym”: Jarosława Kraka, Agnieszkę Warchulińską, Artura Wolskiego, Aleksandrę Stańczyk, ale także takie persony jak: Łągwa-Szelągowska, Cecotka (WOŚP), Czechowska, Matusewicz, Sokalski jr., Wachowicz, Obszarny, Dziemdziora, Pencina z małżonką, Chojniak bez małżonki.

Zabrakło natomiast prawdziwych indywidualności, które nadały ówczesnemu Radiu Piotrków charakterystyczny sznyt: Anety Książczyk-Żerkowskiej, Marcina Tercjaka, Haliny Stachaczyk, Janusza Surmy, Mariusza Stępińskiego, Roberta Gusty, Krzysztofa Bąka, Barbary Zatorskiej, Marka Grynkiewicza i in. Pomimo upływu ćwierćwiecza, fani TAMTEGO radia doskonale pamiętają ich ciepłe, wyjątkowe głosy, kulturę języka, dykcję, autorskie programy, muzykę, którą prezentowali. Żadna z tych osób nie została zaproszona.

→ (mb)

10.06.2017

• grafika: Paweł Małolepszy / AUH „Biuro-Service”

 

 

38
5

8 myśli na temat “25-lat radia

 • 13/06/2017 o 12:23
  Permalink

  A mi za dwa artykuły w T do dziś nie zapłaciła pomimo obietnic…. wiec kolejnych nie było

  1

  2
  Odpowiedz
 • 12/06/2017 o 17:35
  Permalink

  Hmmm! Początek lat 90 ubiegłego wieku. Czas tzw. PRZEŁOMU i obalenia(!!????!!) KOMUNIZMU (????). Czy aby jest to pewne? Statystycznie podobno w krajach socjaldemoludu od 8 do 30% ludzi było donosicielami, szpiclami, TW, KO i podobnymi zasłużonymi dla komuszych partii i jej bezpieczniackich służb. W czasie tak ciężkim i skomplikowanym, jak ów legendarny PRZEŁOM, agentura ta była mocno mobilizowana i uruchamiana, szczególnie w finansach, bankowości, oświacie i mediach, bo one są głównym narzędziem, w manipulowaniu i kierowaniu masami, tak, aby wszystko zmienić, by nic się nie zmieniło, a operowane mentalnie tłumy, żeby tego faktu nie zrozumiały i nie bardzo zauważyły. Czego mamy skutki do dziś. Jeżeli przy powstawaniu centralnych i ogólnopolskich tytułów prasowych, rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych były służby i jej agentura obecne, to tym bardziej były w regionach, lokalnie; tak podejrzewam i się domyślam. Ciekawe czy w Piotrkowie było bardziej czy mniej agenturalnie, kto był funkcjonariuszem prowadzącym, a kto jego prowadzonym agentem? To może być temat na ciekawą książkę, prawie, że sensacyjno-kryminalno-obyczajową. Kto z młodzieży, z młodych historyków i naukowców odważy się zebrać dowody i napisać takie dzieło? Nie wiżu, nie słyszu. Próżno marzyć o tem. Kłaniam się i pozdrawiam.

  4

  2
  Odpowiedz
 • 11/06/2017 o 10:15
  Permalink

  Trafiłeś Mariusz w samo sedno. To kiedyś było inne radio – miało swojego ducha. Teraz nie zostało już nic oprócz Banknotów NBP.

  3

  3
  Odpowiedz
 • 10/06/2017 o 20:44
  Permalink

  Co niektórzy to z prezentami przychodzą, ciekawe z czyjej kieszeni są one finansowane? Może warto wysłać zapytanie do niedorzecznika?

  10

  4
  Odpowiedz
 • 10/06/2017 o 17:11
  Permalink

  Tak… Pamiętam początki tej pirackiej rozgłośni na wariackich papierach… Zapaleńcy, jak Jacek Domagalik, kolega ze szkoły, który duszę wkładał w to radio i którego się pozbyto… Ludzie żyją i pamiętają.

  Wkrótce potem rzecz się skomercjalizowała.

  6

  5
  Odpowiedz
  • 10/06/2017 o 19:12
   Permalink

   Pani Mario, za euro robi się wszystko. Potem wystarczy, że ,,Strabag” wybuduje np. kawałek obwodnicy i euro wracają tam skąd przyszły. A nam się wmawia, że wybudowane i sfinansowane przez UE.

   7

   4
   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.