Zdrajcy: Konieczko, Pencina, Czechowska

XXXIX Sesja Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Dzisiejsze głosowanie w sprawie udzielenia prezydentowi Chojniakowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za 2016 r. odkryło prawdziwe oblicze trzech rajców.

W głosowaniu wzięło udział 21 radnych, nie uczestniczyła w nim Wiesława Olejnik (PiS) z powodu wyjazdu zagranicznego. Za przyjęciem uchwały oddano 14 głosów i 7 „przeciw”. Na tak wysoki wynik mieli wpływ: Ludomir Pencina (PO, „Razem dla Ziemi Piotrkowskiej”), Marek Konieczko („Razem dla Ziemi Piotrkowskiej”) i Krystyna Czechowska (PSL, „Razem dla Ziemi Piotrkowskiej”), a więc osoby zasiadające w ławach opozycji.

Dla osób interesujących się lokalną polityką decyzja Konieczki i Czechowskiej nie była zaskoczeniem, bo już od kilkunastu dni mówiło się, że zostali oni „kupieni” przez koalicję rządzącą składającą się z postkomunistów i pseudo prawicowców z „Razem dla Piotrkowa” K. Chojniaka.

Dyrektor szpitala Konieczko, jak przystało na koniunkturalistę, zawsze wybierał najbardziej dogodne dla siebie rozwiązania, nie zważając na interes społeczny i lojalność wobec grupy.

Czechowska, będąc działaczką Polskiego Stronnictwa Ludowego, przewodniczącą Rady Osiedla „Wierzeje”, zatrudnioną na wysokim stanowisku dyrektora biura w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi ma zbyt wiele do stracenia, aby podejmować autonomiczne decyzje.

Natomiast radny Pencina w przeszłości dał się poznać jako osoba chwiejna i niesamodzielna, której postawa z całą pewnością nie jest godna naśladowania.

Miasto od 2006 r. rządzone jest przez oportunistów; nie jest to wynikiem posiadania przez nich szczególnych przymiotów, lecz wskazuje na słabość opozycji, która wewnętrznie skłócona nie potrafi przeciwstawić się naporowi dyletantów i politycznych cwaniaków. To miasto umiera.

→ (mb)

31.05.2017

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

7
4

6 myśli na temat “Zdrajcy: Konieczko, Pencina, Czechowska

 • 01/06/2017 o 15:20
  Permalink

  Widac tu wpisy barana z Jerozolskiej

  17

  2
  Odpowiedz
 • 01/06/2017 o 09:49
  Permalink

  „nie zważając na interes społeczny i lojalność wobec grupy”, to brzmi jakby w magistracie był jakiś układ korupcyjny, który ta licha trójca okpiła. Sprawie powinno się przyjrzeć CBA. Tyle w temacie

  8

  18
  Odpowiedz
 • 31/05/2017 o 22:39
  Permalink

  Czego się spodziewać – wszak to PO-PSL.

  10

  27
  Odpowiedz
 • 31/05/2017 o 19:06
  Permalink

  Pis tp prawdziwa komuna widac to na codzien

  37

  8
  Odpowiedz
 • 31/05/2017 o 17:42
  Permalink

  Dziękuję Panie Redaktorze za celne, odważne opinie. Ja miałam podobne odczucia w minionych latach na temat wymienionych osób. Jeśli one mają honor to powinni publicznie wyjaśnić zasadność swego postępowania, bo ja oprócz niegospodarności, bylejakości, kolesiostwa, kombinatorstwa i ogromnej biurokracji nic dobrego w tym mieście nie widzę.

  15

  44
  Odpowiedz
 • 31/05/2017 o 16:30
  Permalink

  Według mnie to nie są zdrajcy . Radni Ci poszli po rozum do głowy i zagłosowali za absolutorium , nie tak jak radny znęcający sie nad żoną ( oraz cała jego opcja)

  45

  10
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.