Prezydent Płocka dementuje informację „Gazety Trybunalskiej” o festiwalu piosenki

Po wczorajszej, wieczornej informacji podanej przez „Gazetę Trybunalską”, iż miejscem organizacji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu będzie Płock, prezydent tego miasta wydał krótkie oświadczenie.
Kliknij, aby powiększyć.

W opatrzonym dwuznaczną grafiką komentarzu zamieszczonym na facebooku prezydent Płocka A. Nowakowski napisał:

W związku z prawdopodobnym poszukiwaniem innego miejsca informuję, że festiwal Opole 2017 NIE odbędzie się też w Płocku Zapraszamy natomiast do Płocka na Audioriver, Polish Hip-Hop TV Festival, Vistula Folk Festival oraz Disco nad Wisłą (> link).

Mamy nadzieję, że prezydent posiada pełną wiedzę na ten temat, a nie jest to jedynie wybieg mający wzmocnić napięcie w oczekiwaniu na oficjalne potwierdzenie przez prezesa TVP Kurskiego lokalizacji tegorocznego święta polskiej piosenki.

Także wczoraj w nocy, w rozmaitych miejscach w sieci, pojawiły się spekulacje, że festiwal odbędzie się w Koszalinie, Mielnie, Słupsku, Toruniu, we Wrocławiu i in. Portal „Wirtualna Polska” napisał, że:

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu odbędzie się w Kielcach? Takie informacje usłyszeliśmy od posła Dominika Tarczyńskiego. I chociaż polityk był zdecydowanie bardziej pewny swego w mediach społecznościowych niż podczas rozmowy telefonicznej, wszystko właśnie na to wskazuje (> link).

Portale są rozgrzane od komentarzy internautów, bo jak się okazało decyzja prezydenta Opola o rozwiązaniu umowy z TVP S.A., wywołała dyskusję narodową przekraczającą swoim zasięgiem i temperaturą debatę nad prawem do aborcji. Władze Opola obiecują, że zorganizują KFPP w terminie późniejszym, natomiast szef telewizji publicznej chce, aby opolski festiwal odbył się wkrótce, ale w innym mieście.

→ (mb)

23.05.2017

• foto: mat. organizatora

• czytaj także: > „54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu odbędzie się w Płocku”

• czytaj także: > „Stan Borys – zapomniana przez media ikona pop-kultury”

 

 

18
2

Jedna myśl na temat “Prezydent Płocka dementuje informację „Gazety Trybunalskiej” o festiwalu piosenki

 • 23/05/2017 o 22:07
  Permalink

  Jakim prawem ten dyktator odmawia naszemu miastu prawa do Festiwalu ??? Większość radnych jest absolutnie za, lecz on z nikim się nie liczy! Radnych ma za pachołków! czy może matołków?

  10

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.