Pracownicy niemieckiego „Dziennika Łódzkiego” pozwali do sądu wydawcę „Gazety Trybunalskiej”

Dziś, 23 maja 2017 r. o godz. 12:30 przed Sądem Okręgowym I Wydział Cywilny w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się posiedzenie w sprawie wytoczonej przez Marka Obszarnego i Aleksandrę Tyczyńską przeciwko wydawcy „Gazety Trybunalskiej” Mariuszowi Baryle, autorowi tekstu „Niemieckie łapy precz od Moniki Tery”.

Strona powodowa poczuła się urażona i znieważona nie tylko samym tytułem publikacji, ale także tym, że red. Baryła nazwał pracowników lokalnego dodatku do „Dziennika Łódzkiego” wyrobnikami, prowadzącymi w niemieckiej gazecie i w niemieckim portalu działalność antypolską. Obszarny i Tyczyńska uznali ponadto, że zwrot „niemieckie pieski” został skierowany pod ich adresem.

Sporny artykuł opublikowano w „GT” równo rok temu i dostępny jest: > tutaj. Warto także zapoznać się z drugim tekstem Baryły pt. „Obszarny i Tyczyńska skarżą się swoim szefom za „niemieckie pieski”: > tutaj.

Obszarny i Tyczyńska żądają przeprosin, które winny być umieszczone na stronie „GT” przez 4 miesiące, usunięcia artykułów oraz zapłaty 5 tys. na wskazany cel charytatywny.

W sądzie pojawił się tylko Obszarny i jego pełnomocnik, która zajmuje się obsługą prawną „Dziennika Łódzkiego”. Tyczyńska z niewiadomych powodów nie dotarła na rozprawę. Baryła jak zawsze bronił się sam.

W budynku przy ul. Słowackiego 5 nie było przedstawicieli lokalnych mediów, nie stawił się nawet podwładny Obszarnego, fotograf Śmigielski. Nikt z z pięciu osób zatrudnionych w piotrkowskim oddziale „DzŁ” nie miał odwagi, aby poinformować opinię publiczną o procesie.

Rozprawa trwała do godz. 15:30, przewodniczył SSO Paweł Lasoń. Wyrok będzie ogłoszony na początku czerwca br. Publikujemy odpowiedź na pozew, jaką red. Baryła przesłał stronie powodowej.

→ (kk)

23.05.2017

• na zdjęciu: M. Obszarny, foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• o Obszarnym, Tyczyńskiej i działalności niemieckich mediów czytaj więcej: > tutaj

 

Kliknij, aby powiększyć.
Kliknij, aby powiększyć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

69
12

4 myśli na temat “Pracownicy niemieckiego „Dziennika Łódzkiego” pozwali do sądu wydawcę „Gazety Trybunalskiej”

 • 23/05/2017 o 17:49
  Permalink

  No przecież oni pracują w gazecie pisanej po polsku, dla Polaków i reprezentują polskie interesy. Najlepiej jak potrafią. W związku z tym jakakolwiek sugestia, że jest inaczej budzi w nich głęboki sprzeciw.
  Ciekawe jaka będzie temperatura sądu podczas ogłaszania wyroku.

  90

  2
  Odpowiedz
 • 23/05/2017 o 16:59
  Permalink

  Co tu komentować. Szwaby to szwaby. Ich buta jest znana od zarania dziejów.
  Kiedy dostali po ryju w czasie wojny to trochę ucichli. Dzisiaj znowu ta hydra podnosi swój teutoński łeb.

  88

  13
  Odpowiedz
  • 23/05/2017 o 18:01
   Permalink

   Coś mi się zdaje, że niedługo znów dostaną. Od Arabów.

   79

   6
   Odpowiedz
  • 28/11/2017 o 05:55
   Permalink

   Patrząc na liczby, to raczej więcej oberwali polacy i żydzi.

   2

   0
   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.