Piotrkowska kulturka. Wstyd i obciach

Kliknij, aby powiększyć.
Podczas obchodów 71. rocznicy mordu 12 żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego, jakie odbyły się w minioną sobotę, 13 maja 2017 w Bąkowej Górze, zabrakło władz Piotrkowa.

Wywołało to niemałą konsternację, tym bardziej, że ranga uroczystości nakłada na samorządowców obowiązek uczestniczenia w obchodach upamiętniających bohaterów najnowszej historii Polski. Pamiętali o tym: poseł Anna Milczanowska, poseł Małgorzata Janowska, prezydent Radomska, zastępca przewodniczącego Rady Miasta Radomska, wójt Ręczna i in.

Rano, w dniu uroczystości, przewodniczący Błaszczyński zadzwonił do radnego Lorka, który wraz z radną Olejnik wybierał się do Bąkowej Góry, z prośbą o złożenie kwiatów w imieniu magistrackich urzędników. Naprędce załatwiono wiązankę, którą na cmentarz dostarczył trzygwiazdkowy strażnik miejski w towarzystwie pracownika Urzędu Miasta.

Kliknij, aby powiększyć.

Nieobecności prezydenta Piotrkowa, jego zastępców czy kierownictwa Rady Miasta nie można łączyć z bankietem, jaki z w piątek 12 maja 2017 r. w restauracji „Agat” przy ulicy Wojska Polskiego zorganizowało Stowarzyszenie „Prawica razem”, którego szefem jest sam Chojniak, lecz z zupełnym brakiem szacunku dla ludzi walczących o wolną Polskę.

Zimna kalkulacja, że należy pokazywać się jedynie w miejscach, gdzie zbierają się wyborcy jest tyleż cyniczna, co krótkowzroczna, bo tego typu wydarzenia są także doskonałym pretekstem do nawiązania bliskich kontaktów z parlamentarzystami, politykami, władzami sąsiednich miejscowości, co ZAWSZE okazuje się być dobrym prognostykiem na przyszłość.

Okopywanie się jedynie na swoich pozycjach, brak otwartości, życzliwości, wyobraźni politycznej ze strony prezydenta Piotrkowa, skazuje nie tylko jego, ale również miasto, na ostracyzm we wszystkich jego znamionach. Dlatego Piotrków pod rządami Chojniaka przypomina Białoruś w skali europejskiej.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku w tym samym miejscu, stawili się: wiceprezydent Kacperek, radny Masiarek i pełnomocnik Krawczyński.

→ (mb)

15.05.2017

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

18
8

4 myśli na temat “Piotrkowska kulturka. Wstyd i obciach

 • 16/05/2017 o 17:51
  Permalink

  święto bohaterów PiSu to było przecież

  1

  0
  Odpowiedz
 • 16/05/2017 o 09:07
  Permalink

  Polityka historyczna tego pana nie jest przecież żadną tajemnicą. Koalicja z SLD mówi wszystko w tym temacie.

  11

  2
  Odpowiedz
 • 15/05/2017 o 19:47
  Permalink

  A prezydenta ktoregokolwiek tez widzisz? Chyba ze przyszlego -Grzegorza Lorka.

  2

  8
  Odpowiedz
 • 15/05/2017 o 18:00
  Permalink

  Hmmm, a ja widzę pełnomocnika prezydenta m. Piotrkowa p. Grzegorza Janowskiego.

  9

  2
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.