Bełchatów: otwarcie biura poselskiego Małgorzaty Janowskiej

17 maja po południu odbyło się otwarcie nowego biura poselskiego posłanki na Sejm RP Małgorzaty Janowskiej.

Janowska w wyborach parlamentarnych w 2015 r. jako bezpartyjna kandydowała z listy Kukiz’15. Zajęła drugie miejsce przed tomaszowianinem dr Rafałem Wójcikowskim. 8 lutego 2017 r. po tragicznej śmierci posła Wójcikowskiego (> link) objęła mandat poselski. Nie zdecydowała się jednak wstąpić w szeregi klubu parlamentarnego Kukiz’15. Wraz z Magdaleną Błeńską i Anną Siarkowską utworzyła 19 marca br. koło poselskie „Republikanie”.

Podczas uroczystości obecni byli m. in.: poseł Dariusz Kubiak (PiS), wysłannicy wójta Kamila Ładziaka i Stowarzyszenia „Republikanie”, ks. Zenon Jaskuła i dotychczasowi asystenci nieżyjącego posła Wójcikowskiego: Mateusz Rek, Karol Kostrzewa, Łukasz Gwiazda, a także współpracownik pani poseł Sebastian Mielczarek.

Otwarcie placówki swoją obecnością zaszczyciła Urszula Wójcikowska – żona zmarłego posła.

Niestety, na miejsce nie dotarła prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska, nie pojawili się także przedstawiciel magistratu i starostwa powiatowego, co świadczy o niskiej kulturze politycznej władz samorządowych.

Biuro poselskie znajduje się w Bełchatowie przy ul. 19-stycznia 1 i będzie czynne w poniedziałki w godz. 14-18 oraz w środy i czwartki w godz. 15-18. Tel. 698 059 951.

→ (mb)

18.05.2017

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

1
3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.