Zaje**sta oferta Piotrkowa Trybunalskiego

Odkąd prezydent Piotrkowa mgr inż. Krzysztof Chojniak z zawodu nauczyciel zaraził swoich podwładnych wirusem marketingu, nie przestają oni wędrować po Polsce z ofertą turystyczną i inwestycyjną.

Niełatwo jest zliczyć na ilu imprezach targowych w ostatnich dwóch latach pojawili się przedstawiciele Urzędu Miasta albo indywidualnie, albo podczepieni pod lokalny browar, który zabierał ich niejako przy okazji.

Piotrków posiada dwie ponadprzeciętne atrakcje skierowane do przyjezdnych: 500-metrowy odcinek chodnika, od dworca PKP do Rynku Trybunalskiego, zwany „Traktem Wielu Kultur” oraz coś, co kreuje się jako „Piotrków filmowy”, a sprowadza się do kilkunastu tabliczek rozmieszczonych na Starym Mieście z nazwą filmu kręconego w Piotrkowie.

Równie bogata jest oferta inwestycyjna, aktualnie składa się na nią kilka działek, których nawet pies z kulawą nogą nie chciał obwąchać oraz dzierżawa wieży ciśnień. Według urzędników, a więc ludzi, którzy o działalności gospodarczej nie mają najmniejszego pojęcia, zabytkowy obiekt idealnie nadaje się na restaurację. Problem w tym, że szacunkowe koszty adaptacji budowli na potrzeby gastronomiczne byłyby znacznie wyższe niż ewentualny zysk z tego przedsięwzięcia. Ale tego urzędnicy nie muszą wiedzieć, ani rozumieć, gdyż zajmują się urzędowaniem, a nie inwestowaniem.

Magistracka strona internetowa „piotrkow.pl”, ta sama, która NIGDY nie informuje o zaciąganych przez urząd pożyczkach i kredytach, z dumą zawiadamia, że Piotrków Trybunalski będzie jednym z wystawców międzynarodowych targów rynku nieruchomości i inwestycji Real Connect, które odbędą się 26 i 27 kwietnia w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Podczas wydarzenia zaprezentujemy potencjał gospodarczy i ofertę inwestycyjną miasta. Będziemy promować w szczególności Piotrkowską Strefę Aktywności Gospodarczej oraz 5 hektarowy teren przy ul. Wroniej, który niebawem włączony zostanie do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ale także m.in. tereny przy zbiorniku Bugaj i przeznaczoną do 29-letniej dzierżawy, wieżę ciśnień (> link).

Zaraz na początku maja redakcja „Gazety Trybunalskiej” zwróci się z zapytaniem do Urzędu Miasta o koszty, jakie poniósł na przestrzeni ostatnich trzech lat na organizację tego typu wycieczek dla swoich pracowników.

→ (mb)

20.04.2017

• foto: GazetaTRYBUNALSKA.pl

• więcej o piotrkowskiej „turystyce”: > tutaj

 

 

11
4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.