Wotum nieufności dla rządu. Platforma rozgromiona

Dziś, 7 kwietnia 2017 roku, podczas 39. posiedzenia Sejmu VIII kadencji odbyła się dyskusja nad konstruktywnym wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło, złożonym przez Platformę Obywatelską.

Na wstępie głos zabrał kandydat na nowego premiera Grzegorz Schetyna, który w ponad godzinnym wystąpieniu próbował dowieść, że rząd Prawa i Sprawiedliwości przez półtora roku doprowadził państwo do ruiny we wszystkich możliwych dziedzinach. Według przewodniczącego PO Polska stoi na najlepszej drodze do wyjścia z Unii Europejskiej. Schetyna wskazał, że kraj może uratować jedynie nowy rząd Platformy Obywatelskiej.

Odpowiadając na zarzuty Jarosław Kaczyński powiedział, że wystąpienie Schetyny można ująć syntetycznie w powiedzeniu „ubrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni”; przypomniał przy tym wiele nigdy nie rozliczonych afer, jakie wybuchły za rządów Donalda Tuska i dodał, powołując się na słowa Agnieszki Holland, że Platformie chodzi o odzyskanie władzy po to „aby znów było, tak jak było”.

Na zakończenie dodał, że PiS i rząd B. Szydło nie da się zepchnąć z obranej drogi i przeprowadzi niezbędne reformy. Wystąpienie zajęło Kaczyńskiemu zaledwie 13 minut i wystarczyło, aby rozgromić, częstokroć nieprawdziwe, argumenty niedoszłego premiera. Można je obejrzeć: > tutaj.

W czasie głosowania za utrzymaniem dotychczasowego rządu oddano 238 głosów, przeciw było 174 posłów, a czterech wstrzymało się od głosu.

→ (zr)

7.03.2017

• foto: sejm.gov.pl / screen gt

 

 

 

3
3

2 myśli na temat “Wotum nieufności dla rządu. Platforma rozgromiona

 • 08/04/2017 o 07:01
  Permalink

  Chyba oglądaliśmy dwa inne wystąpienia. Schetyna wyszedł zwycięsko z tej walki.

  1

  18
  Odpowiedz
  • 08/04/2017 o 17:10
   Permalink

   Opozycja parlamentarna nie skorzystała z szansy by milczeć, więc usłyszała to co powinna. Myślę, że pan Grzegorz Schetyna przekroczył wszystkie możliwe granice arogancji, bezczelności i buty. Dzisiaj stracił szansę na w miarę spokojne odejście w polityczny niebyt. Został złajany jak sztubak. Wszyscy będziemy pamiętać jego wyraz twarzy, minę dzieciaka przyłapanego na podkradaniu cukierków.

   17

   0
   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.