Ojciec Rydzyk następcą świętego Piotra

Święty Jan Paweł II został papieżem w 1978 roku, kiedy to komunizm zaczynał chwiać się w posadach. Udział naszego papieża najpierw w powstaniu „Solidarności”, a następnie w upadku sowieckiej Rosji i całego obozu socjalistycznego był ogromny.

Ojciec święty stał się w czasie swego długiego pontyfikatu jedną z najbardziej znaczących postaci na przełomie XX i XXI wieku. Przyznają to nie tylko Polacy, dla których jest największym autorytetem, lecz również liczni cudzoziemcy.

Dlatego w tak krótkim czasie został uznany przez Kościół katolicki świętym. Niektórzy na takie wyróżnienie muszą czekać nawet kilkaset lat. Jan Paweł II był najbardziej odpowiednim następcą św. Piotra w tych przełomowych czasach. Prowadził nawę piotrową pewną i zdecydowaną ręką. Strzegł podstaw wiary bez względu, czy to się podobało, czy nie, wierzącym i niewierzącym liberałom. Był prawdziwą opoką, na której Chrystus zbudował swój Kościół. Miał ogromną charyzmę, którą uwydatniał szczególnie podczas licznych pielgrzymek. Ludzie go kochali. Po jego śmierci wołali „Santo subito”.

Następny papież Benedykt XVI jest wybitnym teologiem, podjął się jednak zadania ponad własne, słabe już siły. Pragnął wytępić watykańskie koterie, których walki i postępki przynosiły wstyd całemu Kościołowi. Nie dał rady i zrezygnował z posługi, przechodząc na emeryturę. Właśnie obchodzi w tych dniach 90-tą rocznicę urodzin.

Po jego odejściu konklawe wybrało kolejnego papieża, tym razem z Argentyny. Kardynał Bergolio, jezuita, przybrał imię Franciszka, na cześć swego imiennika, świętego z Asyżu. Z całym szacunkiem dla obecnego papieża, nie był to dobry wybór. Franciszek postanowił zaprzyjaźnić się ze światem. Najpierw byli to dziennikarze, później dzieci, chorzy, geje, lesbijki, liberałowie, czarni, biali, żółci, brązowi i w ogóle wszyscy. Nic dziwnego, że większość lewicowych obserwatorów zachwyciła się nowym watykańskim zwierzchnikiem.

Na początku pontyfikatu pojawiły się trudności ze zrozumieniem jego wypowiedzi. Rzecznik Stolicy Apostolskiej często musiał tłumaczyć słowa Franciszka. Na pewno spontaniczność i życzliwość dla ludzi jest godna pochwały, tym niemniej nie bardzo było wiadomo, jaki przekaz metafizyczny formułuje nowy papież. I dotąd nie wiadomo. Sama życzliwość, litość i współczucie to za mało, jak na poważną religię, jaką jest chrześcijaństwo. Nie chodzi o to by potępiać ludzi, a o to by przekazywać wyraźnie, co jest dobre, a co złe, co jest grzechem, a co nim nie jest. Nie może papież mówić: „kim ja jestem, by oceniać postępowanie innych?”. Otóż właśnie po to m.in. jest, by oceniać zachowania ludzi z punktu widzenia doktryny wiary. A nauczanie ma być proste i twarde – tak albo nie.

Franciszek oznajmił, że po kilku latach posługi zrezygnuje, podobnie, jak jego poprzednik. Polski Kościół i jego hierarchowie już teraz powinni podjąć starania, by następnym papieżem został redemptorysta ojciec dr Tadeusz Rydzyk.

Zasługi o. Rydzyka są powszechnie znane. Potrafił on zgromadzić wokół siebie miliony Polaków. Stworzył radio Maryja, telewizję Trwam oraz Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej. Pomimo oporu poprzedniej władzy pokonał wszelkie trudności. Jest znakomitym organizatorem, przy tym człowiekiem głęboko religijnym. Wierni go uwielbiają. Na każde wezwanie gotowi są stanąć u jego boku. To właśnie oni walczyli na wiecach i pochodach w polskich miastach o koncesję dla zakonnej telewizji i to z sukcesem. Warto tutaj przypomnieć słowa Jana Pawła II, który powiedział, że każdego dnia modli się za „Radio Maryja”.

Ojciec Rydzyk nie musi zostać kardynałem, aby stać się głową Kościoła. Konklawe może wybrać na następcę św. Piotra każdego, kto otrzymał święcenia kapłańskie. Poza tym w polskim Kościele nie brakuje ważnych osobistości, które wybór o. Rydzyka powitałyby z radością.

Silna osobowość redemptorysty dawałaby gwarancję na odzyskanie przez Kościół katolicki należnej w świecie pozycji. Zagrożeń płynących ze strony wojującego islamu nie da się powstrzymać jedynie modlitwą, potrzeba stanowczego działania i osobowości, która swoją odwagą i charyzmą byłaby w stanie zjednoczyć katolików nie tylko w Europie, ale i na całym globie w imię obrony wartości, które leżą u podstaw cywilizacji zachodniej.

W czasach, gdy krwawy półksiężyc zagląda do okien milionów bezbronnych istnień, a lewackie i pseudodemokratyczne środowiska usiłują dokonać gwałtu na chrześcijańskiej Europie potrzeba człowieka, który się temu przeciwstawi. Stanowczo i zgodnie z doktryną Kościoła.

Ojciec Tadeusz Rydzyk jest najlepszym kandydatem na przyszłego papieża. To wybór dobry nie tylko dla naszej ojczyzny, ale także dla całego świata, pogrążonego w zamęcie.

→ Z. Rutkowski

współpraca M. Baryła

13.04.2017

• foto: Marek Borawski/ Nasz Dziennik

 

 

6
62

46 thoughts on “Ojciec Rydzyk następcą świętego Piotra

  • 12/10/2017 at 20:48
    Permalink

    Szanowny Panie,
    Trudno się z Panem zgodzić w kilku kwestiach, przede wszystkim w kwestionowaniu przez Pana wyboru aktualnego Papieża, którego błędem, według Pana, jest to, że, cytuję za Panem „zaprzyjaźnił się z całym światem…”
    Czyż Papież powinien oddzielić się od niektórych kategorii? No właśnie, może powinien podzielić świat na lepszy i gorszy sort, tak jak to już zrobił pisowski przywódca? Czyżby taką drogę zamierza dążyć teraz polski Kościół?
    Gdzie tu naśladowanie Chrystusa? Czyż sam Jezus nie przyjął do własnego grona prostytutki i celnika? Chrystus nie przyszedł walczyć ze światem, ale za niego umrzeć i dla niego zmartwychwstać. Dla nas wszystkich: dziennikarzy, dzieci, chorych, gejów, lesbijek i różnokolorowych…
    Nie dziwię się, że jeszcze Pan nie zrozumiał jaki przekaz metafizyczny formuuje od pierwszych dni swojego pontyfikatu aktualny Ojciec święty, bo jest on daleki od bogactwa i podziałów, jakie natomiast pojawiają się w Pańskim przesłaniu. Zatem dla Pana wiadomości podaję Panu, że papież Franciszek nakreślił ideę prostoty, ubóstwa i miłosierdzia. W naszych czasach kryzysu ekonomicznego są to przekazy bardzo ważne dla ludzi ubogich, którzy codziennie borykają się z brakiem środków do życia, gdyż mogą oni w papieżu znaleźć wsparcie moralne, podobnie jak cierpiący mogą znaleźć wsparcie w świętych ranach Chrystusa. Być może taki przekaz jest niezrozumiały (czyt. mało wygodny) dla niektórych przedstawicieli polskiego Kościoła, a z pewnością nie jest podzielany przez T. Rydzyka. Przekaz miłosierdzia natomiast jest czymś zupełnie odwrotnym od tego, co formuuje polski rząd: odrzucenie i podział. W ustach Ojca św. Franciszka nie ma miejsca na słowa potępienia, wszakże i sam Jezus nie potępiał, ale jest miłosierdzie, które zwycięża wszelkie zło. To jest nauka Jezusa i taka powinna być nauka Głowy Kościoła.
    Proszę Pana, mieszkam we Włoszech, mamy tu czarnych, żółtych, brązowych. W mojej parafii jest czarny ksiądz, z Senegalu, w całych Włoszech mamy czarnych księży. Ileż miłości w ich „czarnych” gestach i słowach, ileż dążenia do pokoju, bez podziału na gorszych i lepszych.
    Mamy też muzułmanów, czcicieli Buddy i świętych krów… Jest u nich więcej miłości i poszanowania bliźniego niż w Pańskich „chrześcijańskich” ustach.
    W tym miejscu chciałabym też uzupełnić brak Pańskiej wiedzy na temat tego kto może zostać papieżem. Otóż myli się Pan w kwestii, że kandydat na papieża musi mieć święcenia kapłańskie. Kodeks Kanoniczny od kilkuset lat przewiduje tylko trzy niezbędne warunki ( conditio sine qua non) dla kandydatów na papieża: płeć męska, chrzest i celibat. Absolutnie nie ma mowy o święceniach kapłańskich, nawet papież Benedykt XVI w reformie z 2007 roku dotyczącej „aktywnego elektoratu papieża” tych warunków nie zmienił. I kto wie czy następnym następcą Piotra nie będzie laik, wybrany po to, by zakończyć te „rywalizacje” i „podziały”, które „niszczą oblicze Kościoła”, jak oświadczył Papież Benedykt XVI w swojej ostatniej wypowiedzi przed oficjalnym zrzeczeniem się do pontyfikatu.
    Zatem zanim następnym razem rozpocznie Pan pisanie bredni na podobne tematy proszę zapoznać się z Pismem świętym i Kodeksem Kanonicznym.

    13

    0
    Reply
  • 01/10/2017 at 11:46
    Permalink

    Panie Mariuszu.

    musi Pan ostatecznie przyjąć, że ludzie dzielą się na mnóstwo kategorii.

    Na przykład: rozumieją dowcip… albo przyjmują go jako miecz skierowany we własne serce. Serce jest jedno, więc należy je bronić z całych sił.

    Gwiazdką jakąś – * trzeba oznaczać krotochwile. Bo naprawdę się to źle skończyć może…

    2

    2
    Reply
  • 03/06/2017 at 04:09
    Permalink

    Módlmy się do naszego Najświętszego Ojca Tadeusza o rozum dla naszego biednego narodu.

    1

    18
    Reply
    • 14/10/2017 at 03:28
      Permalink

      Ty katoliku,módl się o swoje zdrowie, bo twojego rozumu już żaden medyk nie jest w stanie uratować…Co za ciemnota po tej polskiej ziemi chodzi!

      3

      0
      Reply
  • 07/05/2017 at 15:46
    Permalink

    Czy to jest Onion News po Polsku?

    4

    7
    Reply
  • 04/05/2017 at 21:51
    Permalink

    Precz z Rydzykiem!!!!!!!!!!!!! Ludzie obudźcie się.

    45

    -2
    Reply
    • 07/05/2017 at 12:34
      Permalink

      Ludzie, przeciez ten artykuł jest prześmiewczy. Kto przy zdrowych zmysłach wziąłby na serio te persone Rydzyka na papieża 😉

      29

      8
      Reply
  • 04/05/2017 at 19:49
    Permalink

    Artykuł dodany 13 kwietnia2017, ale dziś zdobył „sławę”, dzięki Pudelkowi. Dzięki niemu tutaj znalazłam się i ja.

    Popłakałam się czytając ten artykuł. Popłakałam się z żalu i bezsilności. Popłakałam się nad ślepotą, nienawiścią, żądzą władzy nad zagubionymi umysłami, bo właśnie to wszystko przebija się przez ten artykuł. Brakuje mi sił, jest mi smutno, gdyż mam świadomość, że mój głos niknie pośród właśnie takich krzyków.
    Każdy świadomy człowiek wie, że kościół katolicki a wiara w Boga to są całkiem dwie inne sprawy. Każdy świadomy człowiek wie, że najważniejsze w życiu to być dobrym, kochać i szanować – siebie i innych, proste, dla niektórych trudne, dzięki tym rzeczom może poczuć Boga w sobie, tę iskrę, moc, jednocześnie cały czas będąc Bogiem. Bóg żyje w Tobie jako Ty. Wyznawcy wiary chrześcijańskiej tak często cytują słowa Jezusa, że chyba zapomnieli sensu – kochaj bliźniego jak siebie samego. I to robi, ten „lewacki papież”. No popatrzcie, zaprzyjaźnił się z gejami, lesbijkami, czarnymi… Jako gorsza kategoria zostały zakwalifikowane również dzieci i chorzy! Zaprzyjaźnił się ze wszystkimi! No jak on śmie?? Przecież powinien siedzieć za swoim złotym tronie jak król i potępiać wszystkich, a nie – zaprzyjaźniać się! Dlaczego Pan, Panie Zbigniewie uważa za złe zaprzyjaźnianie się z ludźmi? Dlaczego fakt, że papież Franciszek jest najpierw dobrym człowiekiem a dopiero papieżem jest tak bardzo gorszący w pana mniemaniu? Naprawdę bardzo mi zależy, aby odpowiedział mi Pan na te pytania, gdyż nie potrafię tego zrozumieć, a bardzo chcę.
    Dalej – na jakiej podstawie stawia Pan tezę, jakoby chrześcijaństwo było „poważną” religią? To znaczy, że są jakieś mniej ważne religie? Jeżeli tak to w czyim mniemaniu – Pana czy kościoła katolickiego? Cytuje Pan P. Franciszka : „kim ja jestem, by oceniać postępowanie innych”. No właśnie, papież jest papieżem, sługą Boga na Ziemi, nie jest królem, panem i władcą. Jak to jest, że Panu, Panie Zbigniewie ocenianie papieża przychodzi łatwiej niż jemu samemu…?

    O propozycji o. Rydzyka na następcę „tronu piotrowego” nawet nie mam siły się wypowiadać, czy też tego kwestionować. Po prostu wezmę to jako formę spóźnionego, pierwszokwietniowego żartu.

    Liczę na pańskie odpowiedzi.

    A.K

    41

    60
    Reply
  • 04/05/2017 at 17:14
    Permalink

    Pierwszy raz jestem na tym portalu (przez zupełny przypadek), mieszkam na Górnym Śląsku. Może więc się nie orientuję… Proszę kogoś o odpowiedź: czy „Gazeta Trybunalska” to coś w stylu portalu „aszdziennik”, czyli medium nastawione na żarty i robienie sobie tzw. jaj? Trochę się pogubiłam… Wygląda mi to z jednej strony na satyryczny tekst mający na celu ośmieszenie wspomnianego Rydzyka (to byłby nawet dobre), ale z drugiej… Czy to możliwe, by ktoś napisał coś takiego na poważnie?

    26

    60
    Reply
  • 04/05/2017 at 14:58
    Permalink

    Po przeczytaniu tego śmiesznego artykułu idę wypisać się z Kościoła. Składam apostazje. Co to za poniżanie osób o innej orientacji seksualnej czy kolorze skóry. Czy na tym polega prawdziwy katolicyzm ? Opluwanie innych a w niedziele w kościele udając przykładnego chrześcijanina. To jest taka obłuda, że robi się niedobrze.

    24

    60
    Reply
  • 04/05/2017 at 14:47
    Permalink

    Papiez w wierze katolickiej to nastepca Jezusa Chrystusa. TO nie czlowiek go wybral, ale Bog, za pomoca Ducha Swietego. Czlowiek nie musi sie z tym zgadzac, ani tego rozumiec, poniewaz jest istota niedoskonala, w przeciwienstwie do Pana. To co natomiast jest napisane powyzej, krytykowanie Jezusa Chrysutsa za wybor Franciszka,to niestety podstawa do ekskomuniki z kosciola katolickiego i tzw. grzech smiertelny. Ciekawe, czy piszacy ma tego swiadomosc i wie, ze w swietle prawa kanonicznego jest juz odstepca.

    15

    60
    Reply
  • 24/04/2017 at 21:08
    Permalink

    Hej, co Wy tam bierzecie, że takie „światłe” analizy u was powstają? A może to opary z Elektrowni Bełchatów??

    9

    61
    Reply
  • 24/04/2017 at 08:51
    Permalink

    Papierzem ? Subito santo!

    2

    61
    Reply
  • 23/04/2017 at 19:50
    Permalink

    Głęboko prawdziwy tekst. Zamówię waszą prenumeratę. Tak mało prawdy jest dziś w mediach.

    62

    14
    Reply
  • 23/04/2017 at 17:41
    Permalink

    Święty Piotr nie miał domu i chodzi na piechotę

    13

    60
    Reply
  • 23/04/2017 at 17:08
    Permalink

    Niezły tekst, ten kto go napisał musiał wąchac coś dobrego…

    37

    59
    Reply
  • 23/04/2017 at 14:12
    Permalink

    A może Rydzyk to będzie fałszywy prorok!!!

    17

    59
    Reply
  • 23/04/2017 at 00:33
    Permalink

    Wspaniale! Potrafił z Polski zrobić bankomat dla swojego biznesu, to z całego świata katolickiego zrobi Mega- biznes…

    49

    59
    Reply
  • 22/04/2017 at 16:45
    Permalink

    Rosyjscy agenci prowadzący nie byliby w stanie udźwignąć tych wszystkich medali za kolejny sukces na polskim odcinku…

    31

    59
    Reply
    • 22/04/2017 at 19:29
      Permalink

      Czy ktoś tutaj zgłupiał??? Przecież Rydzyk jest SZATANEM , a nie księdzem! I jeszcze jedno: to zarzut, że papież Franciszek chciał i chce zaprzyjaźnić się z całym Światem? Na tym chyba polega istota chrześcijaństwa! Więcej – nawet nie na przyjaźni, ile na miłości nawet, co nie znaczy, że nie wolno przyjaciół krytykować, upominać, wskazywać dobro, APOSTOŁOWAĆ WŁAŚNIE!!! Są jednak katolicy – jak widać choćby po tym artykule – żyjący chyba w kompletnie innej rzeczywistości!!!… Ech… 🙁

      69

      58
      Reply
  • 18/04/2017 at 01:01
    Permalink

    „Miał ogromną charyzmę, którą uwydatniał szczególnie podczas licznych pielgrzymek. Ludzie go kochali. Po jego śmierci wołali „Santo subito”.

    Następny papież Benedykt XVI jest wybitnym teologiem, podjął się jednak zadania ponad własne, słabe już siły. Pragnął wytępić watykańskie koterie, których walki i postępki przynosiły wstyd całemu Kościołowi. Nie dał rady i zrezygnował z posługi, przechodząc na emeryturę.”

    To kto wyhodował te koterie?

    44

    61
    Reply
  • 16/04/2017 at 14:41
    Permalink

    Genialny tekst, wyprzedzajacy innych. Autor (autorzy) napisali cos o czym znaczna czesc spoleczenstwa mysli od dawna. Koscol musi powrocic do mysli konserwatywnej, nie moze ulegac liberalom.

    87

    76
    Reply
  • 16/04/2017 at 12:28
    Permalink

    a jakie jest należne miejsce katolicyzmu w świecie?

    18

    86
    Reply
  • 16/04/2017 at 08:25
    Permalink

    Dobry fake 😂, nie wiem kto gorszy Rydzyk czy islam…

    74

    83
    Reply
    • 22/04/2017 at 12:50
      Permalink

      Ten niby swiety ojciec Rydzyk juz sie tyle oblowil na ludzkiej naiwnosci , ze czas najwyzszy powiedziec :DOSC. Niech pokaze swoja prawdziwa twarz , kim on jest – KUPA STARUCHOW wpatrzona w niczym BOGA , a praktycznie to szatan w ludzkiej skorze ! Ty przestan udawac swietego , bo przyjdzie czas i BOG pokara cie za proznosc – ty dziennikarzu…….jak z koziej dupy traba. Prawdziwy RYDZ to chociaz grzyb na pokaz , a ty rydzyku lepiej skoncz te swoje popisy .Troche skromnosci – jezeli nazywasz siebie ksiedzem……….

      48

      55
      Reply
  • 15/04/2017 at 17:12
    Permalink

    Trzeba będzie zbudować nowego papamobile ale na bazie Maybacha:)))).Artykuł brzmi jak jakiś żart.Az trudno jest komentować coś takiego bo to jest napisane językiem sekt a nie właściwej religii.Ludzie w Polsce już dawno odwrócili się od kościoła i to w znacznej mierze jest wina wspomnianego kandydata na papieża.Na szczęście nie my decydujemy o tym i raczej wspaniały ojciec nie ma absolutnie żadnych szans,skłonny jestem stwierdzić ze każdy ale to praktycznie każdy byłaby lepszy niż on pisząc go małą literą,najlepiej najmniejszą.

    74

    88
    Reply
  • 15/04/2017 at 13:48
    Permalink

    autor powinien milczeć i nic nie pisać.

    57

    100
    Reply
  • 15/04/2017 at 09:09
    Permalink

    Co tak oszczędnie, nie lepiej „iść na całość” i Rydzyk na Jezusa albo Boga?. Szczyt wazeliniarstwa został osiągnięty.

    76

    98
    Reply
  • 15/04/2017 at 08:14
    Permalink

    No i Szyszko w swym lizusostwie został pokonany.
    Co teraz pocznie karczownik lasów?

    54

    98
    Reply
  • 15/04/2017 at 02:37
    Permalink

    Sekciarski belkot 🤢🤢🤢

    60

    98
    Reply
  • 14/04/2017 at 18:41
    Permalink

    To chyba prima aprilis, jak babcię kocham 🙂

    169

    0
    Reply
  • 14/04/2017 at 18:30
    Permalink

    Wow jesteście lepsi niż aszdziennik

    63

    98
    Reply
  • 14/04/2017 at 16:27
    Permalink

    Ten pomysł obraża moje uczucia religijne.

    62

    98
    Reply
  • 14/04/2017 at 15:56
    Permalink

    „Z całym szacunkiem dla obecnego papieża, nie był to dobry wybór”. Wyboru Papieża dokonują kardynałowie, którzy podczas konklawe zostają natchnieni i oświeceni przez Ducha Świętego. Autor tekstu kwestionuje więc wybory samego Ducha Świętego! Proszę się zastanowić co Pan wypisuje!

    68

    98
    Reply
  • 14/04/2017 at 13:13
    Permalink

    (…) Oczywiście tego też nie puścicie (…). Życzę, żeby wam (…)

    17

    100
    Reply
    • 14/04/2017 at 13:22
      Permalink

      Szanowny Panie, proponujemy zrezygnować z czytania „Gazety Trybunalskiej”, sądzimy że najlepszym dla Pana miejscem będą konkurencyjne portale, tam będzie mógł Pan do woli wylewać swoje żale, dzielić się niepowodzeniami i swoją frustracją. (red.)

      99

      44
      Reply
      • 15/04/2017 at 17:05
        Permalink

        od tego art. wasz ”portal” nie ma już zadnej konkurencji. pozamiataliście

        25

        82
        Reply
  • 14/04/2017 at 12:00
    Permalink

    Już sobie to wyobrażam jak Rydzyk idzie na wojnę z islamem i morduje ludzi jak to miało miejsce podczas inkwizycji . To chyba się marzy autorowi pełnemu Bożego miłosierdzia 😉

    59

    96
    Reply
  • 13/04/2017 at 21:00
    Permalink

    To jest ostatnia osoba która powinna być papieżem. Zamieniłby kościół w targowisko i kupczył czym popadnie, a ludzie odwrócili by się od Kościoła.

    76

    99
    Reply
    • 16/04/2017 at 12:10
      Permalink

      Oby twoje słowa stały się cialem😀

      9

      83
      Reply
    • 22/04/2017 at 13:02
      Permalink

      Pieklo nie czeka – PIEKLO juz jest na tej pieknej ziemi, ofiarowanej ludziom jako dar…….ale ten dar z dnia na dzien zostaje coraz bardziej PROFANOWANY , az BOG sam go zniszczy , bo nie wytrzyma tego , na co patrzy juz od dawna …….

      10

      51
      Reply
  • 13/04/2017 at 17:13
    Permalink

    Ten tekst to jest na serio czy to spóźniony prima aprilis?

    186

    1
    Reply
    • 14/04/2017 at 14:47
      Permalink

      Raczej pojechali po bandzie lub puścili się kredensu. :p

      Tak, to na serio…

      27

      97
      Reply