Odpowiedź od komendantów policji i straży miejskiej

Do redakcji dotarły dwa pisma: od komendanta Straży Miejskiej J. Hofmana i I. Sidorko – rzeczniczki komendanta piotrkowskiej policji D. Partyki.

Kilka dni temu zwróciliśmy się do obu funkcjonariuszy z prośbą o ustosunkowanie się do sprawy opisanej przez “Gazetę Trybunalską” w dniu 26 kwietnia 2017 r. w artykule “Wspólne działanie: Dawida C., TW „Korby”, funkcjonariuszy policji i straży miejskiej” znajdującym się pod adresem: http://gazetatrybunalska.pl/2017/04/wspolne-dzialanie-dawida-c-tw-korby-funkcjonariuszy-policji-i-strazy-miejskiej/

Kliknij, aby powiększyć.

Obaj mundurowi nie dostrzegli żadnej kolizji w udziale w przedsięwzięciu zorganizowanym przez osobę dopuszczającą się znieważenia Prezydenta Rzeczypospolitej, premier Beaty Szydło, ministrów i posłów na Sejm RP, w sprawie której prowadzone jest prokuratorskie śledztwo. Również fakt, że współuczestnikiem projektu „Mój rower III” był właściciel sklepu rowerowego, esbecki donosiciel G. Mogiła (TW „Korba”) nie miał dla Hofmana i Partyki żadnego znaczenia.

Oba pisma są do siebie bardzo podobne, można nawet odnieść wrażenie, że pisała je ta sama osoba, wynika z nich jasno, że zarówno policji jak i straży miejskiej jest obojętne, kto organizuje imprezę, ważne, że dotyczy ona bezpieczeństwa na publicznych drogach, co „wpisuje się w ustawowe działania”.

O ile postawa komendanta SM w żaden sposób nas nie zaskoczyła, o tyle szef piotrkowskiej komendy miał dość czasu, aby odwołać funkcjonariuszy drogówki. Nie zrobił tego, gdyż nie przeszkadzało mu, że jego ludzie będą brać udział w wydarzeniu firmowanym przez autora słów:

Kliknij, aby powiększyć.

Jak myślicie? Czy Kaczyński, Ziobro, Macierewicz, Szydło i Duda mogą pozwać mnie za użycie w tekście słów: profesjonalni kłamcy, terroryści, analfabeci polityczni, myślenie nie jest ich mocną stroną, notoryczni przestępcy, „wulkany intelektu”, grabieżcy, hołota, itp.? (więcej: > tutaj)

W naszej ocenie jest to sytuacja bezprecedensowa. Ciekawi nas jakie stanowisko wobec takiej postawy zajmie Mariusz Błaszczak – minister spraw wewnętrznych i administracji ?

Na zakończenie chcemy wyraźnie zaznaczyć: nie mamy nic przeciwko podobnym akcjom, wręcz przeciwnie, z przyjemnością obserwujemy edukacyjne działania policji w szkołach i przedszkolach, oby było ich jak najwięcej, ale czy Komenda Miejska Policji w Piotrkowie wraz ze strażą miejską potrzebują pośrednika, który psuje wizerunek obu instytucji?

→ (mb)

29.04.2017

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• czytaj także: „Wspólne działanie: Dawida C. , TW „Korby”, funkcjonariuszy policji i straży miejskiej”

 

 

13
4

2 myśli na temat “Odpowiedź od komendantów policji i straży miejskiej

 • 30/04/2017 o 01:58
  Permalink

  Skoro Włodarczyk jest ławnikiem w sądzie pracy…

  44

  0
  Odpowiedz
 • 30/04/2017 o 00:24
  Permalink

  Nowe pokolenie (…) lansuje sie na plecach rzadowych instytucji a szefowie owych instytucji nie widza w tym najmniejszego problemu. Straz miejska w Piotrkowie do likwidacji a komendant policji na dywanik i dyscyplinarka.

  43

  8
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.